انشا در مورد زلزله برای همه کلاس ها و کودکانه [انشاء درباره زمین لرزه]

انشا در مورد زلزله برای همه کلاس ها و کودکانه [انشاء درباره زمین لرزه]

زلزله یا زمین لرزه یکی از اتفاقات طبیعت است که انسان هیچگونه دخالتیدر آن نداشته و حتی قادر به پیشبینی آن نیست! روزانه تعداد زیادی بر اثر زلزله در سراسر جهان فوت میکنند! زلزله یا زمین لرزه به هیچ عنوان خطرناک نیست! و این سازه های انسانی است که باعث میشود این اتفاق طبیعی خطرناک و کشنده باشد.

در حالی که زمین‌لرزه‌های تکتونیکی می‌توانند در هر مکانی در سراسر جهان رخ دهند، اکثر زمین‌لرزه‌های بزرگ حدود 80 درصد در کمربند لرزه‌ای اطراف اقیانوس آرام که در امتداد لبه اقیانوس آرام رخ می‌دهند. دو منطقه دیگر که مرتباً زلزله را نشان می دهند عبارتند از کمربند آلپید که در امتداد حاشیه جنوبی اوراسیا از طریق کوه های هیمالیا، سوماترا و جاوه امتداد دارد ایران نیز از مناطق زلزله خیز جهان محسوب میشود.

انشا در مورد زلزله برای همه کلاس ها و کودکانه [انشاء درباره زمین لرزه]

انشا در مورد زلزله برای کلاس چهارم و پنجم

زمین لرزه زمانی رخ می دهد که گسل ها و لایه های زمین شروع به حرکت می کنند. زمانی که این اتفاق می افتد انرژی زیادی آزاد می شود و سبب به وجود زلزله می شود. این یک اتفاق طبیعی در کره زمین است و تا کنون کسی توانسته است جلوی به وجود آمدن آن را بگیرد. زمانی که زلزله شدید ایجاد می شود و گسل حرکت می کند امکان به وجود آمدن چند پس لرزه دیگر وجود دارد. زیرا حرکت گسل ها ممکن است چدبار تکرار شود. گسل ها هربار در یک ناحیه از کره زمین ممکن است حرکت کنند و مکان ثابتی ندارند. ولی تا حدودی نقاط حساس ایجاد زمین لرزه تا دانشمندان می دانند و هر بار که نزدیک رخ دادن آن است به افراد ساکن در آن ناحیه اخطار می دهند. باید برای زلزله همیشه آمادگی داشته و بحران مدیریت را جدی بگیریم.

انشا زلزله برای کلاس ششم و هفتم

یادم می آید زمانی که در کرمانشاه زلزله آمد شهر ما که فاصله زیادی با آنجا داشت هم زلزله آمد. وقتی پدر و مادرم تلوزیون را روشن کردند تا از اخبار دقیق زلزله مطلع شوند، دیدیم که در کرمانشاه زلزله خیلی شدید بوده و تمام ساختمان ها خراب شده اند. افراد زیادی مرده از زیر آوار بیرون آمده اند و برخی از آنها در زیر آوار گرفتار شده اند و مشخص نیست زنده هستند یا که مرده اند. به نظرم خیلی تصویر دردناک و وحشتناکی بود. زلزله در چند دقیقه توانست زندگی هزاران آدم را بگیرد و خانه های آنها را خراب کند. زلزله اعضای یک خانواده را از هم جدا کرد و جان آنها را گرفت. درست است که زلزله جزوی از بلاهای طبیعی است و به دلیل برخی از تغییرات کره زمین ایجاد می شود اما خیلی ترسناک است و کاش هیچوقت زلزله ای وجود نداشت و در عرض چند دقیقه ای زندگی خراب نمیشد. زلزله کرمانشاه، کرمان، منجیل و خیلی از مکان های دیگری که در سراسر دنیا ایجاد شده است حال همه ما را غمگین کرده است و از خدا می خواهم که هیچوقت این اتفاقات تکرار نشود.

انشا در مورد زلزله برای همه کلاس ها و کودکانه [انشاء درباره زمین لرزه]
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-11-13 16:14:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comb

انشا در مورد زلزله برای کلاس هشتم و نهم

زلزله وقتی میاد انگار قیامت شده است، هر کس به سمتی می رود و به فکر نجات دادن جان خود و اعضای خانواده خودش می باشد. حتی تصور کردن اینکه زلزله بیاید و همه چیز خراب بشود هم روح و جسم آدم را به درد می آورد. طی تحقیقاتی انجام شده است نشان میدهد که همیشه زلزله در ساعت های پایانی شب و یا صبح خیلی زود رخ می دهد. این مسئله خودش بسیار مشکل ساز است زیرا افراد در این ساعت ها معمولا خواب هستند و امکان به خطر افتادن جان تعداد بیشتری از آنها افزایش می یابد. زلزله اتفاقی است که تا به امروز کسی نتواسته جلوی آن را بگیرد. اما می توان تا حدودی با مدیریت درست آن را کنترل کرد و از آسیب های آن کم کرد. باید ساختمان هایی با ایمنی بالا در برابر زلزله بسازیم و روش های مقابله با آمدن زلزله را آموزش ببینیم تا در هنگام رخ دادن زلزله تا حدودی آمادگی های لازم را داشته باشیم و بتوانیم به افراد دیگر نیز در هنگام رخ دادن زلزله کمک کنیم.

انشا کوکانه در مورد زلزله

همیشه اسم زلزله را شنیده اید و یا حتی ممکن است زمانی که زلزله آمده است متوجه آن شده باشید. زلزله در تمام دنیا ممکن است رخ بدهد. این یک اتفاق طبیعی است. اما متاسفانه اگر زلزله شدید بیاید می تواند تمام خانه ها را خراب کند.

به همین خاطر باید آموزش های لازم در رابطه با مقابله آمدن زلزله را یاد بگیریم تا بتوانیم در هنگام وقوع آن جان خودمان و سایر افراد را نجات بدهیم. اولین و مهم ترین چیزی که در هنگام آمدن زلزله باید یاد بگیرید این است که اصلا نترسید و در آرامش کامل بتوانید کارهای لازم را انجام بدهید. زلزله اتفاق خوبی نیست اما با آموزش های مفید می توان از خطرات آن کم کرد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *