بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +داستان و عکس جدید

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +داستان و عکس جدید

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری عبارتند از : ثریا قاسمی، هادی اسلامی، ثریا حکمت، اسماعیل محرابی، مصطفی طاری، محمد ابهری، ناصر گیتی‌جاه، عباس ناظری نیک، عیسی صفایی، علی برجسته، مریم هژیروند، مجید میرزاییان، محمدرضا امیرصادقی، مینا فتحی، امیر وطن‌زاد، منیژه آقایی

معرفی فیلم خواستگاری

فیلم خواستگاری در سال 1368 تولید شده است آقای مهدی فخیم زاده کارگردان آن میباشد فیلم درباره پیرمردی بوده دارای چند فرزند و نوه است و از مرگ همسرش سالهاست میگذرد و او حالا عاشق پیرزن همسایه شده است پیرزنی که داری یک فرزند پسر غیرتی بوده که مشکلاتی برای او به وجود می اورد این خواسته او موافقین و مخالفین زیادی دارد. تا اینکه…

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

اسام بازیگران فیلم خواستگاری

اسامی بازیگران فیلم خواستگاری ساخت 1368 به کارگردانی مهدی فخیم زاده عبارتند از:

 • ثریا قاسمی
 • هادی اسلامی
 • ثریا حکمت
 • اسماعیل محرابی
 • مصطفی طاری
 • محمد ابهری
 • ناصر گیتی‌جاه
 • عباس ناظری نیک
 • عیسی صفایی
 • علی برجسته
 • مریم هژیروند
 • مجید میرزاییان
 • محمدرضا امیرصادقی
 • مینا فتحی
 • امیر وطن‌زاد
 • منیژه آقایی
 • فوژان قدکچیان۱ش۲
 • مزدک رستمی

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

فیلم ایرانی خواستگاری به کارگردانی مهدی فخیم زاده در سال 1368 ساخته شده است این یکی از مهمترین کارهای مهدی فخیم زاده در سال 1368 به شمار می آید.

مهدی فخیم زاده کارگردان معروف کشورمان در اوج جوانی خود به تولید این فیلم کمدی اجتماعی پرداخته است که اسقبال زیادی زا آن صورت گرفت.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

خلاصه داستان فیلم خواستگاری

داستان فیلم درباره یک پیرمرد بوده که همسرش سالهای فوت کرده و فرزندانش نیز ازدواج کرده اند و حالا برای فرار از تنهای خود میخواهد ازدواج کند او بعد از اینکه چشمش به پیرزن همسایه می افتد عاشق او میشود و سعی میکند با او ارتباط برقرار کند اما این پیرزن دارای یک پسر غیرتی بوده که از ماجرا با خبر میشود و از پیرمرد شکایت میکند و همچنین مادرش را زیر نظر میگیرد که دیگر پیرمرد برایش مزاحمت ایجاد نکند.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

بیوگرافی ثریا قاسمی

ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون متولد 28 اذرماه سال 1319 در تهران است . نام واقعی اش مولود ملاقاسم و تنها فرزند علی ملاقاسم و حمید خیرآبادی ( مادر سینمای ایران) است .

ثریا قاسمی فعالیت هنری خود را از گویندگی ارتش شاهنشاهی شروع کرده و پس از آن وارد بازیگری شد .

در سال 1340 و در سن 21 سالگی برای رادیو ارتش که نیازمند گوینده بود امتحان داد و بعد از پذیرفته شدن در رادیو مشغول به کار شد .

بعد از رادیو با هوشنگ لطیف کار دوبله کرد و سپس وارد تئاتر شد .

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

بیوگرافی هادی اسلامی

هادی اسلامی متولد 17 آبان 1318 در تهران بازیگر تئاتر ، سینما ، تلویزیون ایرانی بود.

در سال 1342 با بازی در نمایشنامه روسری قرمز به جرگه هنرمندان حرفه ای تئاتر پیوست. از زمان تحصیل در دبیرستان به بازیگری در تئاتر پرداخت و پس از اتمام تحصیلات متوسطه در سال 1346 نمایشنامه «زیرگذر لوطی صالح» را که خود او آن را نوشته بود به صحنه برد که با موفقیت فراوان روبرو شد.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

بیوگرافی ثریا حکمت

آذر مهدی‌قلی‌خانی با نام هنری ثریا حکمت (متولد ۴ آذر ۱۳۳۲ در خوی) بازیگر سینمای ایران است. ثریا حکمت بازی در سینما را از سال ۱۳۵۳ با فیلم «ناجورها» به کارگردانی سعید مطلبی شروع نموده‌ است.

ثریا حکمت در آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش»، «آواز قو» و فیلم به یاد ماندنی «ای ایران» نقش داشته‌ است.

آخرین کار او ، بازی در فیلم آواز قو در سال ۱۳۷۹ بود. ثریا حکمت مرداد ۱۳۹۳ در سن ۶۱ سالگی خود ، اعلام کرد که در نهایت تنگدستی زندگی می کند. طوری که قادر به تأمین ودیعه مسکن خود نیست و مدتی بعد در چادر زندگی خواهد کرد. ثریا حکمت که روزگاری ستاره‌ای در سینمای ایران بود حال، حتی توان پرداخت، هزینه درمان دندان‌های خود را نیز ندارد. او به نقل از خودش، در مراجعه به وزارت ارشاد حتی خواستار پیش‌خریدی قبرش در قطعه هنرمندان برای فروشش در زمان حیات برای گذران زندگی، تقاضا داده بود. عده‌ای از مردم در پی انتشار دردنامه او خواستار کمک به این هنرمند شده بودند.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

بیوگرافی اسماعیل محرابی

اسماعیل محرابی سال ۱۳۲۳ در تهران متولد شد. وی دارای لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران سال ۱۳۴۹ می‌باشد. بازی در سینما را از سال ۱۳۵۹ با «کرکس‌ها می‌میرند» به کارگردانی «جمشید حیدری» شروع کرد.

اسماعیل محرابی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در دهه شصت بسیار پر کار بوده و سریال های به یاد ماندنی زیادی را بازی کرده است. وی در سریال های پر مخاطبی و با یاد ماندنی چون آینه، خانه سبز، هزاردستان و فیلم های سینمایی خواستگاری، وکیل اول و هزاردستان و… حضور داشت.

اسماعیل محرابی کارنامه پر بار و درخشانی در بازیگری دارد ، اما چند سال کم کار شده و از عرصه سینما به دلایل شخصی فاصله گرفت.

فیلم خواستگاری خاص ترین موضوه سینما

خسرو امیر صادقی گفت: فیلم «خواستگاری» هنوز هم یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.

خسرو امیر صادقی گفت: فیلم «خواستگاری» هنوز هم یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.

این سینماگر به بهانه پخش فیلم سینمایی «خواستگاری» به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده از تلویزیون در بیست و پنجمین سال ساخت آن، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره آن اظهار کرد: آن زمان به عنوان سرمایه‌گذار وارد کار شدم و بعد مدیر تولید فیلم بودم. ضمن اینکه قرار بود نقش داماد خانواده را هم در فیلم بازی کنم که در نهایت آن نقش به محمد ابهری رسید.

وی افزود: در فاصله یک روز مانده به فیلمبرداری ثریا حکمت اعلام کرد‌؛ دختر ابهری می‌خواهد ازدواج کند و خواست برای اینکه کمکی به پدرش بشود‌، نقشی در فیلم داشته باشد و قرار شد آن نقش به او برسد و خوشحالم این اتفاق افتاد.

امیرصادقی درباره ایده ساخت این فیلم یادآور شد: روزی با مهدی فخیم‌زاده نشسته‌ و گرم صحبت بودیم که صحبت از پیر شدن سوفیا لورن و وضعیت امروز او شد. بحث تا جایی پیش رفت که تبدیل به اید‌ه‌ای برای ساخت فیلم «خواستگاری» شد. در واقع پیرمرد و پیرزنی که می‌خواهند با هم ازدواج کنند و با مخالفت فرزندانشان روبرو می‌شوند.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

وی با اشاره به انتخاب زنده‌یاد هادی اسلامی برای ایفای نقش اصلی این فیلم اظهار کرد: همکاری خیلی خوبی در فیلم «شتاب‌زده» با او داشتیم و مهدی فخیم‌زاده نظر بسیار مثبتی روی این بازیگر داشت و از ابتدا هم گزینه اصلی ایفای نقش اصلی «خواستگاری» بود که بسیار خوب هم بازی کرد. برای نقش مقابل هم از همان ابتدا ثریا قاسمی مدنظر بود که ایشان هم یکی از بهترین بازی‌هایشان را در این فیلم انجام دادند.

امیرصادقی با اشاره به نقشی که اسماعیل محرابی آن را بازی کرده است‌، گفت: قرار بود در ابتدا اکبر عبدی نقش پسر پیرزن را بازی کند. عبدی آن زمان در اوج بود و برای اینکه فیلم گیشه داشته باشد به سراغش رفتیم و تا گریم هم پیش رفتیم اما او با گریمی که مورد نظر کارگردان بود مخالفت کرد در نهایت از سوی فخیم‌زاده کنار گذاشته شد.

همچنین ببینید

بازیگر نقش پیرمرد (آقاجون) در فیلم خواستگاری کیست

وی افزود: من و تهیه کننده فیلم با این موضوع مخالف بودیم. اما اسماعیل محرابی آنقدر خوب بازی کرد که جای هیچ حرفی باقی نگذاشت.

این تهیه کننده ادامه داد: هنگام صدور پروانه نمایش هم مخالفت‌های زیادی صورت گرفت که در نهایت با حمایت‌های سیدمحمد بهشتی و عبدالله اسفندیاری این فیلم موفق به اکران شد که هم در اکران بسیار موفق بود و هم نظر منتقدین را جلب کرد.

بیوگرافی بازیگران فیلم خواستگاری با نقش +اسامی و عکس جدید

وی با گرامیداشت یاد کسانی که در این فیلم حضور داشتند و امروز در بین ما نیستند‌، گفت: هادی اسلامی که سال‌ها فوت کرده و ناصر گیتی‌جاه که در روزهای گذشته درگذشت و همچنین جمعی از بازیگران دیگر که نقش دوستان شخصیت اصلی را بازی می‌کردند، زنده‌یاد ساموئل خاچکیان هم برای این فیلم آنونس ساخت.

به گزارش ایسنا، در فیلم «خواستگاری» که سال 1368 ساخته شده است،‌ بازیگران دیگری چون ثریا حکمت‌ و مصطفی طاری به ایفای نقش پرداختند و نقش کودک خردسال را نیز محمدرضا امیرصادقی فرزند خسرو امیر صادقی بازی کرده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *