بازیگر نقش زهرمار خان در گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

بازیگر نقش زهرمار خان در گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت یک به عنوان یکی از شخصیت های خشن و بی رحم بوده که برای به رسیدن به هدفش هر کسی را به شدیدترین شکل از میان برمیدارد او حالا وظیفه دارد که گلنار را پیدا کند و اگر دستش به گلنار برسد او را خواهد کشت و به همین دلیل ندیمه ها در مطبخ خانه ترس بسیاری از او دارند.

امین میری توانست این نقش را به خوبی بازی کند و نشان بدهد یکی از بهترین ها در نقش های منفی است او در سریال سقوط نیز نقش منفی فرمانده داعش یعنی ابوخالد را بر عهده داشت.

بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت میباشد امین میری متولد اسفند ۱۳۵۸ در زاهدان، بازیگر و کارگردان می‌ باشد و فارغ‌ التحصیل رشته بازیگری است. او بازیگری را از سال ۱۳۷۲ با اجرای نمایش در زاهدان آغاز کرد و بعد از چندی به تهران آمد. وی برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ با فیلم سینمایی «آینه‌های روبرو» به کارگردانی نگار آذربایجانی، روی پرده سینما رفت. او سال ۱۳۸۶ با حمایت آرین ریسباف با ایفای نقش کوتاه در جشنواره کارنامه، حضور داشت و جایزه گرفت.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

این نقش را آقای امین میری بر عهده دارد و موفق شده نقش مهمی را در سریال گیلدخت بر عهده داشته باشد او نقش کاراکتر زهرمار خان را ایفا میکند.

بیوگرافی امین میری

امین میری در سال 1358 در شهر زاهدان چشم به جهان گشوده است و در زمینه بازیگری و کارگردانی فعالیت دارد.

او در رشته بازیگری تحیل نموده و در چند سال اخیر در عرصه بازیگری فعالیت حرفه ای دارد.

او بازیگری را درسال 1372 استارت زده است و با تئاتر پا به بازیگری گذاشته و خیلی زود موفق شد گام های مهمی را در سینما وتلویزیون بردارد.

ایشان برای نخستین بار در سال 1388 بازی در سینما را تجربه کرد و در فیلم سینمایی آینه های روبرو به درخشید فیلمی که توسط خانم نگار آذربایجانی ساخته شد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

 

سوابق

از مهم‌ترین کارهای امین میری فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار به شمار می‌رود، این فیلم با موضوع زندگی فردی به نام عبدالمالک ریگی ساخته شد و از امین میری به عنوان مشاور لهجه بلوچی و بازیگر دعوت به کار کردند. وی نقش “دایی نورالدین” برادر غمناز و دایی عبدالمالک و عبدالحمید ریگی را بر عهده داشت که تلاش می‌کرد جلوی شرارت‌های عبدالمالک بایستد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

امین میری می‌گوید بارها از وی برای کارهایی دعوت شده‌است که در آن‌ها باید نقش قاچاقچی که بلوچی هست را ایفا کند ولی وی هرگز نپذیرفته زیرا معتقد است به این خطه همیشه با دیده منفی پرداخته شده، در نتیجه او برای بازی در این فیلم سینمایی با نرگس آبیار شرط کرد که این فیلم هرگز چهره مردم زاهدان را خراب نکند و خوشحال است که با نقشی که ایفا کرد به هدفش رسید.

همچنین ببینید:

بازیگر نقش آسیه در سریال گیلدخت کیست
بازیگر نقش نرگس در سریال گیلدخت کیست

امین میری در ادامه با بیان این نکته که تا به حال هیچ فیلمی در استان سیستان‌وبلوچستان ساخته نشده که زیبایی‌های آن را به نمایش بگذارد می‌گوید: «من اعتقاد داشتم که چه کاری می‌خواهم انجام بدهم و دارم وارد چه کاری می‌شوم و اگر این بخش‌ها نبود و فقط قرار بود بخش مالک باشد قطعا وارد کار نمی‌شدم.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

حتی اگر خروجی این نمی‌شد و من بازی هم کرده بودم، مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم من این کار را قبول ندارم.» امین میری در رابطه با شرایط زندگی در زمان عبدالمالک ریگی گفت: “من سال‌های 1384 تا 1386 که اوج بحران عبدالمالک بود در زاهدان بودم.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

حتی عبدالمالک در زاهدان می‌آمد و می‌چرخید و در شهر فیلم می‌گرفت که بگوید قدرت دارد و ما از نزدیک شاهد این ماجراها بودیم. ناامنی و خفقان بعد از وی از بین رفت ولی شرایط زندگی مردم همچنان سخت است.

” وی در فیلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی نیز مشاور لهجه محلی و بازیگر بود. امین میری در سریال تلویزیونی «نجلا» نقش “عامر” را با لهجه غلیظ عربی عراقی ایفا کرد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

درخشش در شب که ماه کامل شد

از مهم‌ترین کار‌های امین میری می‌توان به فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار اشاره کرد.

در این فیلم که با موضوع زندگی «عبدالمالک ریگی» ساخته شده از امین میری به عنوان مشاور لهجه بلوچی و بازیگر دعوت به کار کردند. وی نقش «دایی نورالدین» برادر غمناز با بازی فرشته صدر عرفایی و دایی عبدالمالک (آرمین رحیمیان) و عبدالحمید (هوتن شکیبا) ریگی را بر عهده داشت که تلاش می‌کرد جلوی شرارت‌های عبدالمالک بایستد.

امین میری می‌گوید بار‌ها از وی برای کار‌هایی دعوت شده‌است که در آن‌ها باید نقش قاچاقچی که بلوچی هست را ایفا کند، ولی وی هرگز نپذیرفته، زیرا معتقد است به این خطه همیشه با دیده منفی پرداخته شده، در نتیجه او برای بازی در این فیلم سینمایی با نرگس آبیار شرط کرد که این فیلم هرگز چهره مردم زاهدان را خراب نکند و خوشحال است که با نقشی که ایفا کرد به هدفش رسید.

منبع: سلام سینما

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. متاسفانه مردم بلوچ با وجود ثروت زیاد همیشه درکنار فقر جایگاه عجیبی را از آن خود نموده اند.‌ در مورد فیلمی ‌که خانم ابیار آنرابراساس حقیقت ساخته اندو از عبدالمالک ریگی( شبی که ماه کامل شد).نشان میداد فقر برای انسانها چه کارهای خطرناکی را جلوه گر میسازد و بدنبال دارد. مثل کشتن نزدیکان و مردم بیگناهی که ندانسته و نخواسته در جاده های مرزی و جنوبی کشته میشدند. باید گفت فقط مردم ساده و نااگاه دست به چنین فجایعی ناخواسته میزنند. ساده بودن در این زمانه خطرهای خود را دارد. ای کاش به لقمه نان حلال خود قانع و راضی بمانیم. و تلاش کنیم روستا وشهر و شهریاری سرافراز داشته باشیم. امیدوارم مردم این سرزمین و بلوچ‌درپناه خدا به سلامت و تندرست نگاه داشته شوند. الهی آمین.🙏🍀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *