امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس و سوابق و زندگینامه و پیج اینستاگرام او را در ادامه ببینید.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت

این نقش را آقای امین میری بر عهده دارد و موفق شده نقش مهمی را در سریال گیلدخت بر عهده داشته باشد او نقش کاراکتر زهرمار خان را ایفا میکند.

بیوگرافی امین میری

امین میری در سال 1358 در شهر زاهدان چشم به جهان گشوده است و در زمینه بازیگری و کارگردانی فعالیت دارد.

او در رشته بازیگری تحیل نموده و در چند سال اخیر در عرصه بازیگری فعالیت حرفه ای دارد.

او بازیگری را درسال 1372 استارت زده است و با تئاتر پا به بازیگری گذاشته و خیلی زود موفق شد گام های مهمی را در سینما وتلویزیون بردارد.

ایشان برای نخستین بار در سال 1388 بازی در سینما را تجربه کرد و در فیلم سینمایی آینه های روبرو به درخشید فیلمی که توسط خانم نگار آذربایجانی ساخته شد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

سوابق

از مهم‌ترین کارهای امین میری فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار به شمار می‌رود، این فیلم با موضوع زندگی فردی به نام عبدالمالک ریگی ساخته شد و از امین میری به عنوان مشاور لهجه بلوچی و بازیگر دعوت به کار کردند. وی نقش “دایی نورالدین” برادر غمناز و دایی عبدالمالک و عبدالحمید ریگی را بر عهده داشت که تلاش می‌کرد جلوی شرارت‌های عبدالمالک بایستد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

امین میری می‌گوید بارها از وی برای کارهایی دعوت شده‌است که در آن‌ها باید نقش قاچاقچی که بلوچی هست را ایفا کند ولی وی هرگز نپذیرفته زیرا معتقد است به این خطه همیشه با دیده منفی پرداخته شده، در نتیجه او برای بازی در این فیلم سینمایی با نرگس آبیار شرط کرد که این فیلم هرگز چهره مردم زاهدان را خراب نکند و خوشحال است که با نقشی که ایفا کرد به هدفش رسید.

همچنین ببینید:

بازیگر نقش آسیه در سریال گیلدخت کیست
بازیگر نقش نرگس در سریال گیلدخت کیست

امین میری در ادامه با بیان این نکته که تا به حال هیچ فیلمی در استان سیستان‌وبلوچستان ساخته نشده که زیبایی‌های آن را به نمایش بگذارد می‌گوید: «من اعتقاد داشتم که چه کاری می‌خواهم انجام بدهم و دارم وارد چه کاری می‌شوم و اگر این بخش‌ها نبود و فقط قرار بود بخش مالک باشد قطعا وارد کار نمی‌شدم.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

حتی اگر خروجی این نمی‌شد و من بازی هم کرده بودم، مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم من این کار را قبول ندارم.» امین میری در رابطه با شرایط زندگی در زمان عبدالمالک ریگی گفت: “من سال‌های 1384 تا 1386 که اوج بحران عبدالمالک بود در زاهدان بودم.

حتی عبدالمالک در زاهدان می‌آمد و می‌چرخید و در شهر فیلم می‌گرفت که بگوید قدرت دارد و ما از نزدیک شاهد این ماجراها بودیم. ناامنی و خفقان بعد از وی از بین رفت ولی شرایط زندگی مردم همچنان سخت است.

” وی در فیلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی نیز مشاور لهجه محلی و بازیگر بود. امین میری در سریال تلویزیونی «نجلا» نقش “عامر” را با لهجه غلیظ عربی عراقی ایفا کرد.

امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس امین میری بازیگر نقش زهرمار خان در سریال گیلدخت کیست +بیوگرافی و عکس

منبع: سلام سینما

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *