بستن فیلترشکن ها

بستن فیلترشکن ها + چه فیلتر شکن هایی مسدود می شوند؟

بستن فیلترشکن ها و چه فیلتر شکن ها مسدود می شوند؟ برای دانستن این مطلب در ادامه با ما در مجله شبونه همراه باشید.

بستن فیلترشکن ها و چه فیلتر شکن ها مسدود می شوند

در تصمیم جدید دولت و نهادهای ذی ربط بزودی فیلترشکن ها مسدود شده و از کار خواهند افتاد.

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اوج گرفتن استفاده مردم و کاربران از فیلترشکن ها گفت: فیلترشکن ها کاربرد ضد امنیتی دارند و نوعی باج افزار محسوب می شوند.
وی گفت :فراگیر شدن و حجم زیاد استفاده از فیلترشکن ها تبعات زیادی دارد ، ما تصمیم گرفتیم که بستن آنها را شروع کنیم.

بستن فیلترشکن ها

بستن فیلترشکن ها

روحانی قبلا اعلام کرده بود که فیلتر تلگرام نه مورد تایید دولت و نه تصمیم دولت است.

در ادامه صحبت های روحانی، جهرمی وزیر ارتباطات گفت :یکی از دلایل مخالفت دولت با فیلترینگ این است که اگر استفاده از برخی نرم افزارهای پیام رسان اثر مخربی داشته باشد، در کنار آن استفاده و فراگیر شدن فیلترشکن‌ها نتایج به مراتب مخرب تر امنیتی دارند.

علت بستن فیلترشکن‌ ها

وی افزود: بسیاری از فیلترشکن‌ها خدمات ظاهری خوبی به کاربر ارایه می‌دهند و به همین دلیل استفاده از آنها مورد توجه عده زیادی از مردم است اما بنا به گزارش‌هایی که مراکز معتبر منتشر می‌کنند، این فیلترشکن ها استفاده ضدامنیتی نیز دارند و نوعی باج‌ افزار هستند که به جمع‌آوری اطلاعات مشترک اقدام می‌کنند، بنابراین فراگیری و استفاده از فیلترشکن‌ها تبعات بسیار زیادی دارد.

عضو هیات دولت درباره نقش شرکت ارتباطات زیرساخت ایران برای مسدود کردن فیلترشکن‌ها یادآور شد: اقدام این شرکت در چارچوب مصوبه شورای عالی فضای مجازی و با فراگیری و استفاده از فیلترشکن‌ها صورت گرفته و نباید اجازه دهد فضای کشور پر از باج ‌افزار شود و باید جلوی اینها گرفته شود، به همین دلیل حرکت برای مسدود کردن فیلترشکن‌ ها آغاز شده است.

مسدودسازی فیلترشکن‌ ها

جهرمی تاکید کرد: مسدودسازی فیلترشکن‌ ها نباید سبب افت کیفیت اینترنت و یا ایجاد مشکلاتی برای کسب و کارها شود.
وی ادامه داد: قرار نیست با دستور فیلترینگی که صادر شده و با مخالفت های بسیاری از مردم مواجه شده است، به باج‌ افزارها و فیلترشکن‌ها اجازه داد که در کشور توسعه پیدا کنند.

آذری جهرمی با یادآوری ضررهایی که استفاده از فیلترشکن به کشور و مردم تحمیل می کند، ابراز امیدواری کرد: مسئولانی که متصدی فیلترینگ هستند، به این موضوع توجه داشته باشند، زیرا این مسئله یک تهدید بزرگ است و باید مردم را درباره استفاده از فیلترشکن توجیه کنیم تا آنها همراهی کنند.

عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: در هر تصمیمی اگر همراهی مردم نباشد، نتیجه آن گستردگی باج‌افزارها می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فراگیر شدن فیلترشکن‌ ها مطلوب کسانی است که همواره به دنبال براندازی کشور بودند و این صحیح نیست، گفت: وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۸۹ جزو برنامه‌هایی که برای براندازی جمهوری اسلامی داشت، توسعه فیلترشکن ها بود و حتی گوشی ‌های اپل را به نوعی در بازار ایران عرضه می ‌کرد که بدون فیلترشکن کار نکنند.

در همین حال گزارش شده از ساعاتی بعد از فیلتر شدن پیام رسان تلگرام دسترسی به برخی فیلترشکن ها امکان ناپذیر شده است. معروف ترین این فیلترشکن ها «سایفون» است که عملکرد آن مختل شده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *