بمب gbu (جی بی یو) چیست +فیلم لحظه انفجار

بمب gbu (جی بی یو) چیست +فیلم لحظه انفجار

بمب gbu (جی بی یو) چیست

بمب gbu (جی‌بی‌یو) بمبی که دست کمی از بمب اتم ندارد و قدرت تخریب بالایی داشته و تلفات انسانی زیادی دارد! این بمب حرارتی است و بعد از انفجار حرارتی نزدیک به 500 درجه سانتی گراد تولید میکند که میتواند همه چیز را ذوب و بخار کند این بمب در سال 2003 توسط امریکا تولید شد و در حنگ عراق نیز چندین بار از آن استفاده شد که تلفات زیادی را در بر داشت و چند منطقه نظامی عراق را کاملا نابود و همه چیز را از بین برد به گونه ای که هیچ اثری از برخی پایگاه های عرق نبود.

بمب gbu (جی بی یو) چیست +فیلم لحظه انفجار

در سا 2017 نیز امریکا چند منطقه داعش را نیز با این بمب با خاک یکسان کرد و بسیاری از افراد داعی و اهلی این مناطق را از بین برد.

فیلم افنجار

این نوع بمب‌ها در دو مرحله منفجر می‌شوند.انفجار اول باعث میشود که ابری حرارتی همرا با آتش در محل به وجود اید و در مرحله دوم انفجاری رخ میدهد که موجی شدیدی دارد و میتواند گوش هر انسانی را کاملا کر کند و دیوارهای بتنی را تخریب کند و باد و موج با فشار شدیدی به اطراف وارد میشود.

همچنین ببینید:

موشک رعد 500 ماهواره بر چیست؟ +مشخصات

حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا

بمب های gbu توسط یک سیستم هدایت اینرسی یکپارچه همراه با گیرنده سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) هدایت می شوند و برد منتشر شده تا 15 مایل دریایی را به آنها می دهد.

بمب gbu (جی بی یو) چیست +فیلم لحظه انفجار

طی سال های 1999 تا 2000، تعداد زیادی از سلاح های GBU-15 با افزودن قابلیت هدایت سیستم موقعیت یاب جهانی/سیستم ناوبری اینرسی، ارتقای قابل توجهی در توانایی حمله در شرایط آب و هوایی نامساعد دریافت کردند. این ارتقاء مهم توانایی جنگنده را برای حمله به اهداف، در روز یا شب، بیشتر می کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *