بیانیه هنرمندان برای اعتراضات آبان 98

بیانیه هنرمندان برای اعتراضات آبان 98 و هشتگ صدای آبان 98 را به همراه جزئیات در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیانیه هنرمندان برای اعتراضات آبان 98 و هشتگ صدای آبان 98

با جنجالها و اعتراضات گسترده ای که در اواخر آبان ماه 1398 به وجود آمد و برخی از جوانان کشورمان جان خود را از دست دادند یکی از اتفاقات مهمی بوده که در تاریخ کشورمان به ثبت خواهد رسید.

بسیاری از مردم برای اعتراض به گرانی و مشکلات فراوان معیشتی به خیابانها امدند اما به دلیل سواستفاده کردن برخی از اشرار به خشونت کشیده شد و تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم چه از مردم و چه از نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.

در همین رابطه بسیاری از سلبریتی ها و چهره های سرشناس کشورمان واکنش نشان داده و پیام هایی را در صفحات شبکه های اجتماعی خود منتشر کردند.

بیانیه هنرمندان برای اعتراضات آبان 98

هنرمندان و سلبریتی ها با انتشار یک عکس نقشه مشکی از کشورمان و متن تسلیت به خانواده های داغداری که عزیزانشان را در این اعتراضات از دست دادند انتقاد تندی را دولت و نظام کردند که چرا هیچ راهی برای بیان اعتراضات در ایران وجود نداشته و همین باعث شده که کسی هم میخواهد اعتراض کند به خشونت کشیده میشود.

در این روزهای تلخ که از پسِ آبان ۹۸ گذشته‌است، لحظه‌ای چهره‌ی جوانانِ جان‌باخته، مردمان زخم‌خورده، مادران داغدار و پدران بی‌تاب از برابر چشم دور نمی‌شود.
جوانانی که خونِ پاک آن‌ها با بی‌تدبیری بر خاک ریخته شد و با انتساب‌شان به بیگانگان سعی بر نادیده گرفتن‌شان شده‌است. مردمانی که امروز از پسِ غبارِ غلیظِ بی‌خبری و بی‌ارتباطی، نام و نشانِ یکان یکان‌شان آشکار می‌شود، به کدام گناه کشته شده‌اند؟ آن‌ها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، ناکارآمدی‌ها را در کوی و برزن فریاد زدند.
با مردم چه می‌کنید؟ کدام روزن را برای شنیدن صدای مردم باز گذاشته‌اید؟ کدام تجمع اعتراضیِ مردم را تاب آورده‌اید؟ کدام حزب و تشکیلاتی که بتواند بیانگر خواست‌های مردم باشد را باقی گذاشته‌اید؟ هم‌چنان برآنید تا با خشونت، مردم را از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی و بدیهی‌ترین نیازهای شهروندی‌شان محروم کنید؟
بدانید که فریاد فرو خُفته در گلوی مردم این سرزمین در تاریخ ماندگار خواهد شد.

بیانیه هنرمندان برای اعتراضات آبان 98

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

2 نظر

 1. .
  .
  > واقعا خیلی وقیه اند این جماعت نون به نرخ روز خور ، طماع ، منفعت طلب ، بیفکر ، بیسواد ، بی . . ه

  به جای اینکه پاسخگوی حمایت های بیچون وچرا از این جریان فکری منحرف باشند که سال 92 و 96 اینقر سنگ شون را به سینه میزدند

  حالا طلبکارند باید پاسگو باشند . . .ه
  قطره قطره خون جوونا دامن گیر شماست . .ه

  حقا رسم بدی دارید #بازیگری همه بازیگرید و ریاکار

 2. و قیح و بی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *