بیماری پارکینسون پوتین چیست؟ آیا کشنده است؟ +علائم

بیماری پارکینسون پوتین چیست؟ آیا کشنده است؟ +علائم جزئیات را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیماری پارکینسون پوتین چیست؟

این بیماری یک نوع اختلال عصبی بوده که در دوران پیری بیشتر در بدن پدید می اید و فرد مبتلا با لرزش شدید بدن رو به رو خواهد شد این بیماری بعد از مدتی بدن را از کار می اندازد و فلج میکند.

بیماری پارکینسون پوتین چیست؟ آیا کشنده است؟ +علائم

اگرچه بیماری پارکینسون قابل درمان نیست اما داروها ممکن است علائم شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. گاهی اوقات پزشک متخصص مغز و اعصاب ممکن است برای تنظیم مناطق خاصی از مغز و بهبود علائم، جراحی را پیشنهاد کند.

به طور معمول علایم پارکینسون ابتدا در یک سمت بدن پدیدار می‌شوند و با گذشت زمان به سمت دیگر هم راه پیدا می‌کنند. علایم آن لرزش، سفت شدن عضلات و قوز است. اگر دو علامت یا بیشتر (در یک سمت بیشتر از سمت دیگر) در فردی دیده شود، تشخیص پارکینسون داده می‌شود.

علائم بیماری پارکینسون

  • لرزش. لرزش معمولاً از یک اندام شروع می شود، اغلب دست یا انگشتان دست. ممكن است فرد انگشت شست و سبابه را به هم بمالد كه به آن لرزش پیل رولینگ گفته می شود. ممکن است لرزش در هنگام استراحت وجود داشته باشد.
  • حرکت آهسته (برادی کینزی). با گذشت زمان بیماری پارکینسون ممکن است حرکت را کند کرده و کارهای ساده را دشوار و وقت گیر کند. قدم های فرد هنگام راه رفتن کوتاه تر می شود. بلند شدن از صندلی دشوار می شود.  فرد هنگام راه رفتن پاهای خود را روی زمین می کشد .
  • سفتی عضلات. سفتی عضلات می تواند در هر قسمت از بدن رخ دهد. عضلات سخت می تواند دردناک باشد و دامنه حرکت را محدود کند.
  • اختلال در قامت و تعادل. فرد می تواند قامت خمیده پیدا کند یا ممکن است دچار مشکل تعادل شود.
  • از دست دادن حرکات اتوماتیک. ممکن است توانایی انجام حرکات ناخودآگاه از جمله چشمک زدن ، لبخند زدن یا حرکت دست ها هنگام راه رفتن کاهش پیدا کند.
  • تغییرات تکلم. تکلم ممکن است آرام، سریع، مبهم یا با تردید باشد و بیشتر حالت یکنواخت و بدون بالا و پایین های معمول داشته باشد.
  • تغییرات نوشتار. نوشتن می تواند دشوار شود و دست خط فرد کوچک به نظر برسد.

ابتلای پوتین رئیس جمهور روسیه به این بیماری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، رئیس جمهوری ۶۸ ساله و قدرتمند روسیه که به تازگی زمینه را برای ماندن در قدرت تا بیش از یک دهه آینده فراهم کرده بود، حالا ناچار است به دلیل ابتلا به یک بیماری عصبی حاد تا چند ماه آینده کاخ کرملین را ترک کند. منابع خبری در مسکو می‌گویند پوتین این تصمیم را به توصیه عشق سابق خود گرفته است؛ قهرمان پیشین المپیک و جهان در رشته ژیمناستیک نمایشی.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *