بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسر و فرزندان +ماجرای قتل و عکس

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسر و فرزندان +ماجرای قتل و عکس

امیرمحمد زند متولد 1 مهر 1357 در تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. امیرمحمد زند در دانشگاه لاسپیرز (La sapienza) رم ایتالیا در رشته کارگردانی تحصیل کرده است.او همچنین در رشته مهندسی شبکه رایانه ای تحصیل کرده است. وی یک خواهر کوچکتر از خود و یک برادر بزرگتر از خود دارد.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش و ماجرای اتهام قتل و عکس های اینستاگرام امیرمحمد زند را در ادامه در مجله شبونه مشاهده کنید.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر ایرانی اول مهر ماه 1357 در تهران به دنیا آمده و تحصیل کرده کشور ایتالیا و دانشگاه رم در رشته کارگردانی و همچنین مهندسی شبکه رایانه می باشد.
پدرش را از دست داده است.

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسر و فرزندان +ماجرای قتل و عکس

 

چگونه بازیگر شد

بازیگری را از مدرسه شروع کرده و سال ۷۶ اولین نقش خود را در هزاران چشم ایفا کرد.
بعد از آن در نقش ها و ژانرهای گوناگونی بازی کرده و بیشتر نقش های منفی را دوست دارد و به گفته خودش هنرپیشه تک بعدی نیست و می تواند هر نقشی را بازی کند.

تفریحات و سرگرمی ها

از جمله علاقه مندی های او ورزش و فوتبال بازی کردن مخصوصا دروازه بانی از کودکی بوده است.

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسرش + ازدواج و ماجرای قتل

امیرمحمد زند غواصی کردن و سورتمه سواری را برای بازی بعضی سکانس های فیلم یاد گرفته است.
عاشق دوچرخه سواری بوده و او را یاد کودکی هایش می اندازد و همچنین لباس های مارک دار را دوست دارد و همیشه برند می پوشد.

همچنین به دلیل زندگی در ایتالیا علاقه زیادی به غذاهای ایتالیایی دارد و غذاهای ایتالیایی مانند میگو و پاستا را نیز به خوبی می پزد.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

دانش آموز تنبل و قبولی با تجدیدی

آقای زند درباره درس خوان بودن یا نبودنش گفت: من همیشه در تمامی مقاطع تحصیلی تجدیدی داشتم و تابستان‌هایم با تجدیدی می‌گذشت؛  مثلا جغرافیای سال دوم راهنمایی و جبر دوم دبیرستان اما درس‌هایی که دوست داشتم مثل ادبیات را با نمره 18 قبول می‌شدم ولی از درس جبر همیشه تجدید می‌گرفتم. درس‌های دوست‌داشتنی من تاریخ، ورزش، ادبیات و علوم بود. یادم می‌آید در آن زمان اگر تجدیدی می‌گرفتیم برای گرفتن نمره قبولی در دروس تجدیدی کل تابستان را باید سر کلاس می‌رفتیم تا بتوانیم شهریور دوباره امتحان دهیم.

عکس های اینستاگرام  امیرمحمد زندبیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسرش + ازدواج و ماجرای قتل

 

ماجرای قتل و اتهام قاتل بودن در سربازی

بازیگر کشورمان دوران سربازی سختی داشته که اتفاق ناگوار و تلخی برایش رقم خورد.
وی در این باره گفته است : من سال 76 تا 77 به سربازی رفتم. در سربازی‌ام هم اتفاق‌های عجیب و غریبی افتاد که مثل فیلم بود؛ البته بگویم که بعدا از آن هم فیلم ساختند.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

عکس دوران سربازی امیرمحمد زند

همان‌طور که گفتم دوران سربازی‌ام در اردکان یزد در سپاه پاسداران سپری شد. در آن دوران  اتفاقی افتاد و یکی از هم‌خدمتی‌های من خودش را کشت و من شدم متهم به آن اتفاق و این داستان  برگرفته شد برای سریال به دنیا بگویید بایستد. این سریال زندگی واقعی من بود. هم‌خدمتی من  با اسلحه بنده خودکشی کرد و من متهم به قتل ایشان شدم، ولی بعد از چند وقت فهمیدند که او خودکشی کرده است و من تبرئه شدم.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

اینستاگرام امیرمحمد زند : instagram.com/amirmohammadzand

عکس های بیشتر این هنرمند را در پیج اصلی وی مشاهده کنید.

 

ازدواج و همسر

امیر محمد زند ازدواج نکرده و مجرد است.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

 

فیلم های سینمایی و سریال ها

ترانه پاییزی(۱۳۸۷بهمن زرین پور)
اتوبوس شب (کیومرث پوراحمد ۱۳۸۵)
تقاطع (ابوالحسن داودی ۱۳۸۴)
شب حورا (ملت خواه)
رخ دیوانه(داودی)
ماه و پلنگ(احمد امینی ۱۳۹۵)
چرخ وفلک ایپزود هستی (۱۳۹۵)
خانه مهر (مجید عباسی۱۳۸۱)
هزاران چشم (کیانوش عیاری)
نسیم رؤیا (کاظم بلوچی)
او یک فرشته بود (علی رضا افخمی)
به دنیا بگویید بایستد
ما چند نفر امیرمحمد زند
عملیات ۱۲۵ سری دوم
زمین انسان‌ها (ابوالحسن داودی)
ستایش (سعید سلطانی)
فوق سری (مهدی فخیم زاده)
زمستان گرم
آرش و پدر زن
در حصار آرزو
راه و بیراه

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسرش + ازدواج و ماجرای قتل

ولی پس از بررسی های قانونی ، متوجه می شوند که زند بی گناه است ، از روی این اتفاق یک سریال به نام به دنیا بگویید بایستد ساخته می شود که ماجرای سربازی زند است .
مادر

امیر محمد زند نقل میکند که پیامبر اکرم ص در پاسخ به سوالی که از ایشان پرسیدند برای جلب رضایت خداوند باید چه کنیم میفرمایند : جلب رضایت مادر …

و تا مرتبه سوم جوابشان را تکرار میکنند ، و برای بار چهارم میفرمایند بعد از مادر به پدر خود نیکی کنید ، می گوید پدرم سالیان قبل از دنیا رفته است .

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسرش + ازدواج و ماجرای قتل

امیرمحمد زند عاشق تابستان است

تابستان‌های دوران کودکی و نوجوانی‌ام با تابستان‌های کاری بزرگسالی‌ام بسیار متفاوت هستند. بهتر است بگویم تابستان‌های دوران کودکی‌ام بسیار جذاب و پرانرژی بود. کوچک‌تر که بودیم تابستان‌ها همراه خانواده به مسافرت می‌رفتیم تا هوایی تازه کنیم. تابستان را اگر بخواهم تعریف کنم می‌توانم بگویم شمال و رفتن کنار دریا و ساحل‌های تمیز آن زمان.

پلان‌های زیبایی از تابستان بچگی و نوجوانی‌ام در ذهنم نقش بسته است. در مجموع مثل بعضی از آدم‌ها نیستم که فقط یک فصل خاص را دوست داشته باشم. من عاشق تمام فصول هستم. فصل‌ها برای من تمایزی از هم ندارند و هر فصل زیبایی خاص خودش را در نظرم دارد. تابستان فصل درست شدن، به بار آمدن و زیبایی است.

اگر بهار را به تولد توصیف کنیم، تابستان فصل بلوغ و پاییز فصل میانسالی و زمستان هم به کهنسالی و مرگ تعبیر می‌شود. تابستان فصل جوان‌هاست و می‌توان در آن تا آنجا که می‌شود جوانی کرد و لذت برد.

بیوگرافی امیرمحمد زند بازیگر و همسرش + ازدواج و ماجرای قتل

خدا بیامرز پدرم هر وقت می‌آمد مدرسه، من دم در دفتر دو دست و یک پا بالا ایستاده بودم. دوران نوجوانی فقط برای پدر و مادرم مایه خجالت بودم اما خوشحالم که در اواخر حیات پدرم توانستم کمی باعث افتخارش باشم. الان ولی خیلی آرام شده‌ام. در آن دوران سرپایینی‌ها را با سرعت زیاد با دوچرخه پایین می‌آمدم برای همین همیشه دست و پایم زخمی بود. خدا مرا خیلی دوست داشت که زنده ماندم. پشت خانه ما یک زمین خاکی بود که آنجا فوتبال بازی می‌کردیم و من علاقه زیادی به دروازه‌بانی داشتم.

فکر کنم مردادماه سال 87 بعد از فیلم اتوبوس شب بود که یک تله‌فیلم جنگی در آن تابستان در آبادان بازی کردم. یادم می‌آید گرمای هوا به 58 درجه رسیده بود، از هتل که می‌آمدیم بیرون انگار از زیر دوش بیرون آمده بودیم. من برای همان بازی کاندیدای بازیگر نقش اول شدم. خیلی کار سختی بود. دوربین و دستگاه‌های صدا دچار مشکل و خراب شدند. اگر شما فیلم را ببینید متوجه می‌شوید؛ در تمام فیلم من خیس هستم.

اتوبوس شب را به صرف دلایل خاصی بیشتر دوست دارم؛ مثل بازی در کنار خسرو شکیبایی عزیز یا همان عمو خسروی خودمان؛ علاوه بر آن کار کردن با کیومرث پوراحمد دوست‌داشتنی تجربه کاری خوبی برای من بود. شاید با انتخاب این فیلم راه کاری خودم را تغییر دادم. در سینما گزیده‌کار هستم اما در سریال‌ها یک مقدار کمتر. دو سال است که تله‌فیلم بازی نکرده‌ام

البته در 23 تا تله فیلمی که بازی کردم فقط دو یا سه تای‌شان فیلم‌های بدی هستند ولی مابقی فیلم‌های خوبی محسوب می‌شوند. سریال‌هایی که بازی کردم مثل به دنیا بگویید بایستد، زمین انسان‌ها، عملیات 125 و نسیم رویا همه سریال‌های خوبی بودند. سریال نسیم رویا از جمله فیلم‌های اولی بود

که در ماه رمضان ساخته شد و موضوع فیلم حول محور پنج تا بچه می‌چرخید که پدرشان به آنها خانه‌ای به ارثیه داده بود که نباید آن را می‌فروختند و باید آن را صرف امور خیریه می‌کردند. کانال دو هم کار آقای رامبد جوان را نشان می‌داد ولی نسیم رویا از جمله سریال‌های خوب ماه رمضان محسوب می‌شد.

سربازی امیرمحمد زند

من سال 76 تا 77 به سربازی رفتم. در سربازی‌ام هم اتفاق‌های عجیب و غریبی افتاد که مثل فیلم بود؛ البته بگویم که بعدا از آن هم فیلم ساختند. همان‌طور که گفتم دوران سربازی‌ام در اردکان یزد در سپاه پاسداران سپری شد. در آن دوران اتفاقی افتاد و یکی از هم‌خدمتی‌های من خودش را کشت و من شدم متهم به آن اتفاق و این داستان برگرفته شد برای سریال به دنیا بگویید بایستد.

بیوگرافی امیرمحمد زند و همسرش

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. بازیگر با شخصیتی هستند امیدوارم در تمامی مراحل زندگیشان موفق باشند و همچنان در بازیگری بدرخشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *