بیوگرافی و عکس جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق

بیوگرافی جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق و الان چکاره است

بیوگرافی جلیل محبی Jalil Mohebi

حجت الاسلام جلیل محبی روحانی و شیعه و یکی از سیاستمداران اصولگرای ایران متولد ۱۳۵۸ در زنجان است او رئیس سابق ستاد امر به معروف کشور میباشد و در حال حاضر معاون مرکز پژوهشهای مجلس ایران است.

بیوگرافی و عکس جنجالی جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق

او در رشته حقوق و جزا و جرم شناسی تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع دکترا از دانشگاه امام صادق اخذ نموده است. همچنین دانش آموخته حوزه علمیه و هیئت علمی مرکز پژوهش‌های مرکز ایران است.

جلیل محبی کیست و اهل کجاست

جلیل محبی در تاریخ ۱۳۵۸ در زنجان متولد شده و زمانی که کودک بوده پدرش فوت کرده است. او برای تحصیلات خود راهی حوزه علمیه شد و در سن ۲۱ سالگی بعد از معمم شدن در شهریور ماه سال ۱۳۷۹ برای ادامه تحصیلاتش در مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم صادق قبول شد و در سال ۱۳۹۵ مدرک دکترای خود را در رشته جرم شناسی در همین دانشگاه دریافت کرد.

بیوگرافی و عکس جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق

همسر و فرزندان

آقای محبی متاهل می‌باشد و در سال ۱۳۸۰ ازدواج نموده است و دارای دو فرزند دختر و پسر می‌باشد.
ایشان در سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از اعضای شورای مرکز جمعیت ایثارگران منصوب شد و تا هنگامی که حسین فدایی معاونت بازرسی بیت رهبری را عهده دار بود به عنوان یکی از اعضای جمعیت ایثارگران حضور داشت.

سوابق سیاسی

جلیل محبی به آن صورت که در بیوگرافی خود در کانال تلگرام بیان نموده اول به عنوان رئیس مطالعات حقوقی مجلس در سال ۸۷ در دوران مدیریت احمد توکلی در این مرکز فعالیت خود را آغاز نمود و بعد از آن مدیریت مرکز مطالعات اجتماعی قوه قضاییه در دوره صادق لاریجانی را عهده‌دار شد.

حجت الاسلام جلیل محبی کیست +بیوگرافی

در سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر بسیج حقوقدانان وارد این سیاست شد. او در سال ۱۳۹۷ مدیریت ستاد امر به معروف را بر عهده گرفت و تا دوران انتخابات ۱۴۰۰ در این عرصه فعالیت کرد و از آنجا علی رغم مخالفت خود با کاندیداتوری ابراهیم رئیسی راهی دولت شد و ۶ ماه معاونت برنامه‌ریزی نظارت حقوقی نهاد ریاست جمهوری و هدایت مرکز مطالعات حقوق شهروندی را عهده‌دار شد.

همچنین ببینید

بیوگرافی سید علی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف

بیوگرافی سید مهدی حق شناس دبیر ستاد امر به معروف گیلان +عکس

اختلاف با ابراهیم رئیسی

جلیل محبی با اختلاف‌هایی که با ابراهیم رئیسی داشت به مرکز پژوهش‌های مجلس برگشت و در حال حاضر یکی از اعضای هیئت علمی در آنجا حضور دارد و معاونت سیاسی حقوقی مرکز پژوهش‌ها و سپس معاونت مطالعات حکمرانی را بر عهده دارد.

جلیل محبی در مورد ابراهیم رئیسی در توییتی پر سر و صدا افزوده که ایشان صلاحیت اداره یک ساختمان ۵ طبقه را نیز ندارد. او در مجلس نهم از تهران کاندیدا شد، اما نتوانست راهی مجلس شود.

دبیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر

در تاریخ یکم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ کاظم صدیقی با دست یافتن به مدیریت ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلیل محبی را به عنوان دبیر این ستاد انتخاب کرد.

او طی یک نامه به کاظم صدیقی افزود و ادعا داشت اولویت امر به معروف مسئولان بر حجاب خواسته رهبر می‌باشد.

ایشان اعتقاد دارد اصولگران از تفکرات شهید بهشتی دور شدند و همین موضوع سبب جدا شدن آنها با اجتماع گردیده است.

بیوگرافی جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

جلیل محبی از قبیل مسئولین جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، که در توییتر و فضای مجازی حضور فعالی دارد و ایده‌های خود را موضوع‌های گوناگون را در کانال تلگرام خود انتشار می‌نماید و در مواردی افزون بر دیدگاه‌ها و برخوردهای وی در مقابل دوربین صدا و سیما بعضی از پست‌ هایش سر و صدای بسیار به پا کرده است.

ایشان درباره بهره از فیلترشکن با استناد به قانون جرایم رایانه‌ای افزوده: در جمهوری اسلامی ایران استفاده کردن از فیلتر شکن جرم محسوب نمی‌شود، اما خرید و فروش آن جرم می‌باشد. ولی من از فیلترشکن دانلودی رایگان بهره می‌برم.

ایشان در این‌باره افزوده در ایران شرع مهم نیست، بلکه قانون مهم می‌باشد و تا هنگامی که قانونی برای ممنوعیت بهره از فیلترشکن نباشد استفاده از آن جرم محسوب نمی‌شود.

مناظره جنجالی جلیل محبی با تاجر زاده

جلیل محبی مناظره‌های بسیاری از قبیل صادق زیباکلام، علی علیزاده، غلامحسین الهام، محسن برهانی، ابراهیم فیاض و سعید شریعتی انجام داده است ولی در تاریخ بهمن ماه سال ۹۸ مناظره جلیل محبی به عنوان اصولگرا با مصطفی تاجرزاده اصلاح طلب پیرامون شورای نگهبان سر و صدای بسیار به پا شد و حواشی بسیاری به وجود آورد و نام ایشان در فضای مجازی پخش شد.

بیوگرافی حجت الاسلام جلیل محبی و همسر و فرزندان +سوابق

فعالیت جلیل محبی در مجلس

جلیل محبی در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال ۸۷ به عنوان یکی از اعضای هیئت علمیه مرکز پژوهش‌های مجلس و همزمان ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس را عهده‌دار شد و تا به حال به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی مرکز پژوهشگران مجلس فعالیت می‌کند و به غیر از وکالت دادگستری و کلیت دادگاه ویژه روحانیت را هم بر عهده دارد.

او ادعا دارد شاخص‌ترین نقش وی در مجلس نوشتن قسمتی از قانون مجازات اسلامی مصوب در سال ۱۳۹۲ بوده که یک کتاب دو جلدی هم در باره آن قانون در ۱۲۰۰ صفحه به نگارش درآورده است.

محبی لیست بلند بالایی از قوانین مجلس را در بیوگرافی خود نشان داده که تهیه پیش نویس آن قوانین را عهده‌دار است. او در گفتگو با محسن برهانی در دفاع از مجازات محاربه افزود که ماده واحدی در مورد مواد مخدر به نگارش درآورده ام و تصویب گردید که جلوی اعدام ۳۵۰۰ شخص تنها در تهران را گرفته است. من مخالف اعدام می‌باشم ولی از قوانین تبعیت خواهم نمود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *