بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی و همسر و فرزندان +عکس جدید

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت و سن و علت کم کاری و ماجرای زندان رفتن و عکس همسر و دو فرزند پسر  و دخترش و سرنوشت بعد از بازی در آینه عبرت و خبر جدید از این بازیگر را در مجله شبونه بخوانید.

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

بیوگرافی جواد گلپایگانی

بازیگر ایرانی و تهیه‌ کننده با نام کامل جواد نظری گلپایگانی در ۲۶ اسفند ۱۳۲۹ در شهر گلپایگان به دنیا آمده و دارای مدرک تحصیلی دیپلم فنی بوده و شاخص ترین نقشی که ایفا کرده و با آن به شهرت رسید نقش آتقی در سریال آینه عبرت بود.بیوگرافی مردان بازیگر

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

جواد گلپایگانی بازیگر سریال آینه عبرت

ایفای نقش آتقی در این سریال در قسمت برگ ریزان او را به شهرت رسانده و باعث شد تا او با همین نقش مشهور شده و تاکنون نیز با همین نقش شناخته شود.
شاید نام واقعی او را کسی نداند اما همه او با نام فراموش نشدنی آتقی آینه عبرت می شناسند.بیوگرافی جواد گلپایگانی

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

بیوگرافی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت

در بیوگرافی جواد گلپایگانی می خوانیم از سال ۱۳۵۰ وارد عرصه بازیگری شده و از هنرمندان دوران قبل از انقلاب محسوب می شود.
وی علاوه بر بازیگری به عنوان تهیه کننده چند فیلم نیز فعالیت داشته اما همه مخاطبان و بینندگان او را به عنوان بازیگر می‌شناسند.
این هنرپیشه قدیمی تهیه کنندگی دو فیلم به نام‌ های شیلات و نقطه ضعف را برعهده داشته است.مرجانه گلچین

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

ماجرای زندان رفتن و قتل غیر عمد

در بیوگرافی جواد گلپایگانی می‌خوانیم که به در سال ۸۰ درگیر و گرفتار تصادفی ناخواسته و قتل غیر عمد شده و روانه زندان شد.
ایشان در سال ۱۳۸۰ با یک عابر پیاده تصادف می‌کند که منجر به مرگ این عابر می‌شود که با رضایت خانواده از زندان خلاصی می یابد.
اما از بد شانسی و یا بی احتیاطی ،دوباره با یک خانم تصادف می‌کند و باعث مصدومیت وی می شود.
این بار اما فرد مصدوم رضایت نداده و او روانه زندان می شود.محمود دینی

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

جواد گلپایگانی بازیگر و تهیه کننده

بعد از گذراندن دوران حبس، بدهی زیادی بالا آورد و تا سال ۹۳ در زندان ماند و سپس به کمک ستاد دیگه و خیرین از زندان آزاد شد.
او در مدت حبس سه بار سکته کرده و دچار فشارهای روحی شده بود.

کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری

بازیگرسریال آینه عبرت در سال ۹۶ به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد اما به دلیل عدم تایید صلاحیت از دور انتخابات کنار گذاشته شد.
شعار انتخاباتیش ریشه کن کردن مواد مخدر بود.
وی تاکنون در فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی چون آقای شانس، مزدوران ،نقطه ضعف، عصیانگر، باغ بلور، زر خرید و … حضور داشته است.
او از بازیگران پرکار و فعال دهه ۶۰ و اواخر دهه پنجاه بود که بعد از دهه هفتاد بسیار کم کار و حضور کمرنگی در عرصه سینما و تلویزیون داشته است.

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

شغل دوم

در بیوگرافی جواد گلپایگانی می‌خوانیم که علاوه بر بازیگری یک شرکت لیزینگ خودرو داشته و نمایندگی فروش خودروهایی چون فیات و تویوتا و خودروهای سنگین بوده است.
همچنین وی یک کارخانه نیز در گلپایگان داشته ،اما بعد از حبس همه اموالش را از دست می دهد.

الگوپذیری از افراد معتاد

وی درباره بازی خوب و طبیعی که در نقش فرد معتاد بازی کرده گفته است: شرکت لیزینگی من در خیابانی بود که بیشتر افراد معتاد در آن رفت آمد کرده و یا اقامت داشتند و من هم به حرکات و رفتار و نحوه حرف زدنشان نگاه می کردم تا مانند آنها در فیلم اجرا کنم.

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی

ازدواج و همسر

در سال ۱۳۵۵ ازدواج کرده و دارای یک دختر و پسر می باشد.

آثار فیلم و سریال

آقای شانس ۷۲
مزدوران ۶۳
نقطه ضعف ۶۲
عصیانگران ۶۰
شجاعان ایستاده می‌میرند ۵۹
باغ بلور ۵۷
زرخرید ۵۷
سریال آینه عبرت
سریال برگ‌ ریزان
مجموعه تلویزیونی آتیه

جواد گلپایگانی از بازیگری تا تهیه کنندگی و زندان

شاید مردم من را به عنوان بازیگر بشناسند اما من قبل از اینکه بازیگر باشم یک تهیه کننده هستم و حتی در زندان هم که بودم دست از تهیه کنندگی برنداشتم. اولین کار هنری ام فیلمی بود که در سال ۱۳۵۰ با رضا گمرکی کار کردم اما مسئولان وقت اجازه ندادند فیلم پخش شود. دیگر کاری انجام ندادم تا سال ۵۷ که دو فیلم ساختم. بعد از انقلاب «شجاعان ایستاده می میرند» عباس کسایی، «مزدوران» مرحوم جهانگیر جهانگیری و «شیطان» اکبر صادقی را ساختیم.

من برای هنر ارزش قائلم و آن را دوست دارم و حتی چندین بار برای هنر، به زندگی ام چوب حراج زدم و کلی زیر قرض و بدهی رفتم. یک بار سر فیلم «آقای شانس» با بازی اکبر عبدی، به خاطر اینکه این فیلم فروش خوبی نداشت، مجبور شدم خانه ام را بفروشم و اجاره نشین شوم. در همه این فیلم ها، من تهیه کننده بودم.

آینه عبرت سریالی بود که با اجازه ستاد مبارزه با مواد مخدر آغاز شد. محمود دینی ، بازیگری که نقش علی را بازی می کرد ، که دوست خوب من بود ، پیشنهاد کرد که من نقش آتقی را بازی می کنم ، که یک فرد پیر و معتاد است. خوب ، خدا با ما بسیار مهربان بود و به ما کمک کرد ، و این فیلم تلویزیونی بسیار موفق بود. من خیلی تلاش کردم تا نقش را بازی کنم. البته ، من یک شرکت لیزینگ ماشین نیز داشتم. در آن زمان ، شرکت من در خیابان بود که هر روز معتادان زیادی را می دیدم و تمام رفتارها و حرکات آنها را تحت نظر داشتم تا بتوانم از این رفتارها در یک نقش استفاده کنم.

تصادف و زندان

سال ۸۲ بود که با خودروی پراید خودم در خیابان سهروردی با او تصادف کردم. در این حادثه خانم جوان دچار آسیب شد و از بد روزگار خودروی خودم هم بیمه نداشت و دادگاه مرا به پرداخت حدود ۶ میلیون تومان دیه محکوم کرد اما خب این پول را هم نداشتم و پرونده ام سنگین تر شد.

او میگوید این حادثه غم انگیز تمام زندگی من را خراب کرد. اما خدا را شکر بعد از این همه سال ، این کابوس بالاخره تمام شد. آغاز تمام بدبختی های من به تابستان برمی گردد. من یک کارخانه در گلپایگان داشتم و هر از گاهی به آنجا از تهران می رفتم. در روز حادثه ، من و یکی از دوستانم در ماشین غرور خود از گلپایگان به تهران بازگشتیم.

دوست من که در پشت فرمان نشسته بود ، خوابید و به همین دلیل من پشت فرمان نشستم. بعد از حادثه بود که یک پیرمرد 74 ساله ناگهان در وسط جاده قرار گرفت و متأسفانه با او تصادف کردیم و پیرمرد جان خود را از دست داد و بدین ترتیب اوقات سخت ما آغاز شد. متأسفانه ، 10 روز از بیمه ماشین دوستم که اکنون مرده است ، گذشت و به همین دلیل مجبور شدم باج بدهم ، که حدود 70 میلیون تومان بود ، اما من نتوانستم تمام آن پول را بپردازم و از زندان آزاد شدم

من از خودم پولی نداشتم و پول مردم دستم بود. من شریک داشتم و پول زیادی برای خودم نبود. نمی توانستم پول مردم را هعم خرج کنم. متعهد بودم و باید خودروهایشان را تحویل می دادم. ۶ ماه به زندان افتادم و بعد با قید ضمانت آزاد شدم تا شاید بتوانم رضایت خانواده پیرمرد را بگیرم. بعد از دو سال نه تنها نتوانستم رضایت بگیرم بلکه در یک سانحه رانندگی، خانم جوان دیگری را با ماشین زیر گرفتم و مشکلاتم چند برابر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.