بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج
حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک ایران و آسیا است او اهل شهرستان کمیجان استان مرکزی میباشد

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

حسین رسولی کیست و اهل کجاست

حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک ایران و آسیا متولد  1 دی 1378 در شهرستان کمیجان استان مرکزی میباشد و دارای مدال طلا قهرمانی آسیا در سال 2022 و مدال نقره نایب قهرمانی در سال 2018 است و 6 سال عضو تیم ملی ایران است او در 29 آذر 1402 به اعتراض به نخریدن کفش توسط فدراسیون و عدم رسیدگی به وضعیت او اقدام به پرتاب تخم مرغ به دیوارهای مجموعه ورزشی آفتاب تهران کرد که از تیم ملی اخراج شد.

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

بیوگرافی حسین رسولی

مجله شبونه – حسین رسولی ملی پوش تیم ملی دو و میدانی و پرتاب دیسک ایران بوده و در 1 دی ماه 1378 در شهر کمیجان استان مرکزی به دنیا آمده است و قهرمانی آسیا در سال 2022 میباشد او با پرتاب ۶۲٫۰۴ بالاتر از احسان حدادی قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ شد او همچنین در سال 2018 موفق شد در مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا قهرمان شود.

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

 سوابق

در ادامه بیوگرافی حسین رسولی امده است او از ۱۲ سالگی ورزش را شروع کرده و از سال ۹۵ رشته پرتاپ دیسک را به صورت حرفه ای دنبال می کند.

حسین رسولی که در چند ماه اخیر خودش را به عنوان یک پدیده در ماده پرتاب دیسک معرفی کرده، در روزهای اخیر در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا خوش درخشید.

این پرتابگر جوان با رکورد ۶۲.۲۹ متر توانست به عنوان قهرمانی آسیا دست پیدا کند و علاوه بر کسب مدال طلا رکورد قاره کهن را هم جابجا کرد.

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

سابقهٔ نائب قهرمانی در مسابقات دو و میدانی ایران در ۲۰۲۲ و قهرمانی در مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا در ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد.

رسولی در مهر ۱۴۰۲ با با پرتاب ۶۲٫۰۴ بالاتر از احسان حدادی قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ شد.

حالا در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا کمیته برگزاری مسابقات حسین رسولی را به عنوان برترین

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج ورزشکار مسابقات معرفی کرده است.

اخراج از تیم ملی

حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی هانگژو در صفحه شخصی خود پرده از بروز مشکل بین خودش و فدراسیون دوومیدانی برداشت.

همچنین ببینید:

رسولی که در ورزشگاه آفتاب انقلاب خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌کند، ظاهرا پس از آنکه شرایط اردویی برایش فراهم نشده و با درخواست‌هایش برای خرید کفش موافقت نشده، استوری هایی را منتشر کرده و گفته است سرپرست فدراسیون پس از انتقادها اعلام کرده که اردو را ترک کند.

ظاهرا رسولی آفتاب انقلاب را ترک کرده و مشخص نیست وضعیت این قهرمان بازی‌های آسیایی برای المپیک چگونه خواهد شد.

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

🔹در خوابگاه مجموعه آفتاب انقلاب، تخم‌مرغ‌هایی به دیوار کوبیده شده که گفته می‌شود توسط ملی‌پوش پرتاب دیسک انجام شده است.

🔹شب گذشته محسن رسولی، ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت که از اردوی تیم ملی اخراج شده و به همین دلیل قصد دارد از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.

او گفت :

«شرایط خیلی برایم سخت بود و چندین بار تماس گرفتم و گفتم خواهش می‌کنم من را درگیر یک کفش نکنید. اگر نمی‌خواهید کاری کنید خودم باید تهیه کنم و اگر می‌خواهید کاری انجام دهید به من بگویید.

🔹 باز هم خبری نشد تا اینکه با فشار زیادی که در تمرین داشتم و خیلی خسته می‌شدم و از یک طرف دیگر باید به این موضوعات هم فکر می‌کردم به خاطر همین دلیل استوری گذاشتم و انتقاد کردم و بعد از استوری گذاشتن به جای اینکه بگویند چرا انقدر ناراحت شدم و چه چیزی لازم دارم و به فکر چیزی نباشم اما با مربی من تماس گرفتند که به حسین رسولی بگوید که از اردو بیرون برود و من را از ورزشگاه اخراج کردند. در صورتی که من حداقل‌ها را خواستم که هر ورزشکار عادی لازم دارد.»

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

🔹صبح تخم مرغ برایم به عنوان صبحانه آوردند و من را مسخره کردند و نپخته بود. وقتی پوست کندم و در بشقاب ریخت و فیلم آن را گرفتم و برای آن فردی که این صبحانه را تهیه کرد فرستادم. پرتابگر دیسک خوبی هستم اما با تخم مرغ نمی‌توانم نشانه بگیرم. اگر می‌خواستم فردی را بزنم با سنگ‌یا دیسک می‌زدم نه تخم‌مرغ.

واکنش سرپرست دوومیدانی به خبر اخراج قهرمان بازی‌های آسیایی

مبینی، در مورد ادعای حسین رسولی مبنی بر اخراج از اردوی تیم ملی دوومیدانی به ایسنا گفت: از زمانی که به فدراسیون آمده‌ام وظیفه حمایت از ورزشکاران را دارم. کاری ندارم که در گذشته قولی به آنها داده‌ و عمل نکرده‌اند اما زمانی که به فدراسیون آمدم اولین نفر با آقای رسولی تماس گرفتم. دو جلسه دو ساعته با این ورزشکار و مربی‌اش داشتم و قول مساعد حمایت دادیم.

او با بیان اینکه ملزم به اجرای تصمیمات شورای فنی فدراسیون به عنوان مهمترین رکن تصمیم‌گیری هستم، در مورد تشکیل جلسه این شورا و برنامه‌ریزی در مورد ورزشکاران ملی گفت: اعضای این شورا از بهترین‌های دوومیدانی هستند. شورای فنی مصوب کرد که از ۶ ورزشکار به عنوان گروه اول حمایت شود. ‌ بنابراین مبلغ ماهیانه ۲۰ میلیون تومان برای آقای رسولی و ۱۵ میلیون تومان برای پنج نفر دیگر در نظر گرفتیم. از طرفی مبلغ مکمل برای پرتابی‌ها ۱۰ میلیون تومان بود اما فاکتور ۷۰ میلیون تومانی آورده است. با چهار جفت کفش پرتاب و رانینگ برای این ورزشکار هم موافقت کردم و تا آخر هفته آینده وارد می‌شود.

بیوگرافی حسین رسولی پرتاب دیسک کیست و ماجرای تخم مرغ و اخراج

ماجرای پناهندگی حسین رسولی و ازدواج او

در بهمن سال ۱۳۹۸، حسین رسولی و بهنام شیری برای برگزاری اردوی سه ماهه به بلاروس سفر کرده بودند. با شیوع ویروس کرونا و لغو تمامی پروازها، زمان اقامت آن‌ها در این کشور تا پایان اردیبهشت ۹۹ تمدید شد.

در اواسط خرداد ماه، شرایط بازگشت آن‌ها به ایران فراهم شد، اما حسین رسولی همراه با بهنام شیری به کشور بازنگشت تا این شایعه به وجود آمد که قصد پناهندگی در بلاروس را دارد.

پس از مدتی، حسین رسولی در یک مصاحبه تأیید کرد که او به دنبال گرفتن پناهندگی در بلاروس نیست و فقط عاشق شده است و در شرف ازدواج است.

او بیان کرد که عاشق ایران و مردم کشورش است و آماده است جان خود را برای وطنش بدهد؛ اما به دلیل شرایط همسرش، نمی‌تواند به ایران بازگردد و مجبور است در بلاروس زندگی کند.

آدرس اینستاگرام حسین رسولی

در پایان مقاله بیوگرافی حسین رسولی به آدرس اینستاگرام او اشاره می کنیم. حسین رسولی با آیدی hosseinrasouliiiii می توانید شاهد فعالیت های به روز او باشید.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *