بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست +افشاگری

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان و همسرش کیست +افشاگری

حورا سادات 27 ساله از کابل یوتیوبر افغان بوده که به شکل مشکوکی به قتل رسید حورا سادات به شکل بسیار مشکوکی به قتل رسید جسد او در حالی پیدا شد که آثار کبودی بر روی گردن او دیده می‌شد هورا سادات مطلقه بود و در یوتیوب خود ویدیویی به اشتراک گذاشته بود که در آن از طلاق خود از شخصی به نام لطیف یاد کرده بود که از این اتفاق بسیار خرسند بود

او به عنوان یک خبرنگار و یوتیوبر حرفه‌ای در افغانستان شناخته می‌شد. حورا با تولید مستندها و مصاحبه‌های جنجالی موفق شد توجه زیادی را به خود جلب کند و تعداد زیادی دنبال‌کننده به دست آورد. او با تولید برنامه‌هایی با محتواهای اجتماعی در شهر کابل، موضوعات و مشکلات مختلف را به چالش کشید.

برخی از همکاران حورا سادات طالبان را عامل قتل این دختر میدانند و مدعی بودند که حورا در کانالهای خود در یوتیوب درباره فعالیت های طالبان واکنش منفی نشان میداده است. برخی دیگر همسرش را  عامل قتلش میدانند و مدعی هستند که همسر حورا سادات از افغان های سنتی بوده که با کار کردن حورا در یوتیوب مخالف بوده است.

حورا سادات کیست

حورا سادات یوتیوبر اهال افغانستان بوده که 27 سال سن داشت و در شهریور 1402 توسط افراد ناشناس به قتل رسید و کشته شد پلیس طالبان علت فوت او را هنوز اعلام نکرده است و اعلام کرده در حال تحقیقات این پرونده است اما دوستان حورا سادات مدعی هستند که او چندی پیش مصاحبه هایی از زنان افغان درباره وضعیت آزادی انها در یوتیوب منتشر کرده بود و احتمال میدهند که مرگ او توسط طالبان اتفاق افتاده است.

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست +افشاگری

بیوگرافی

حورا سادات دختر فعال در یوتیوب بود و به عنوان خبرنگار و یوتیوبر حرفه ای در افغانستان شناخته میشد که توانسته بود با ساخت مستند و مصاحه جنجالی مورد توجه قرار بگیرد و دنبال کننده های زیادی را به دست آورد.

او در شهریور 1402 به صورت مشکوک فوت کرد و برخی ها مدعی هستند که او به قتل رسیده است.

همچنین ببینید

بیوگرافی بری وایت کشتی کج کار

ماجرای مرگ

بعد از اینکه خبر مرگ حورا سادات در فضای مجازی حاشیه ساز شد و برخی ها مرگ او را به گردن طالبان انداخته بودند در نهایت خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان در کابل اعلام کرد که نیروهای آن‌ها دو نفر از جمله یک زن را به ظن قتل او دستگیر کرده‌اند.

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست +افشاگری

آقای زدران گفت که حورا سادات سه روز قبل (دوشنبه، ۳۰ اسد/مرداد) در حوزه/منطقه ۱۸ کابل از سوی «افراد ناشناس» به قتل رسید.

اظهاراتی از خانواده حورا سادات درباره قتل او نیز تاکنون منتشر نشده است. سخنگوی پلیس طالبان جزئیاتی بیشتری ارائه نکرده ولی افزوده که تحقیقات درباره چگونگی و عاملان قتل او جریان دارد.

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست +افشاگری

برخی از یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر کشته شدن حورا سادات، با انتشار ویدیوهایی نسبت به مرگ همکار شان ابراز تسلیت و تاسف کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

شرایط بد خبرنگاران در افغانستان

پس از بازگشت طالبان به قدرت، شماری از جمله برخی خبرنگارانی که کار شان را از دست دادند به راه‌اندازی کانال‌های یوتیوب روی آوردند.

در این میان شماری از زنان از جمله حورا سادات نیز با افراد مختلف در کابل و شهرهای دیگر مصاحبه می‌کرد و آنها را روی کانال یوتیوب خود منتشر می‌کرد.

او به مناطق مختلف شهر می‌رفت و با مغازه‌داران، خانواده‌ها و افراد مختلف در بازارهای کابل در مورد زندگی و مشغولیت‌های روزمره‌شان مصاحبه می‌کرد

برخی از یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر کشته شدن حورا سادات، با انتشار ویدیوهایی نسبت به مرگ همکار شان ابراز تسلیت و تاسف کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

بیوگرافی حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست +افشاگری

نامزد حورا سادات کیست

برخی از یوتیوبر های افغان نامزد حورا را عامل قتل او میدانند و مدعی هستند از نامزدش از افراد نزدیک به طالبان بوده که همین امر باعث شده که به سراغ حورا بیاید و او را به قتل برساند.

یوتیوبرهای افغان همچنین بعد از مگر حورا دیگر از کار در یوتیوب هراس دارند و معتقد هستند که امنیت جانی ندارند.

این یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر کشته شدن حورا سادات، با انتشار ویدیوهایی نسبت به مرگ همکار شان ابراز تسلیت و تاسف کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

دلیل فوت حورا سادات

بعد از انتشار گسترده خبر مرگ حورا سادات در تاریخ ۳۰ مرداد در فضای مجازی و ادعاهای برخی افراد این قتل را به طالبان نسبت دادند و برخی دیگر اعتقاد داشتند شوهر او به عنوان فردی متعصب ممکن است عامل این جنایت باشد؛ زیرا او مخالف فعالیت‌های همسرش در پلتفرم یوتیوب بود.

در حالی که طالبان این اتهام را رد می‌کنند، خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان در کابل اعلام کرد که دو نفر از جمله یک زن را به اتهام قتل حورا سادات دستگیر کرده‌اند. زدران اعلام کرد که حورا سادات سه روز قبل در منطقه ۱۸ کابل، توسط افراد ناشناس به قتل رسیده است.

تاکنون خانواده حورا سادات اظهاراتی درباره قتل او منتشر نکرده‌اند. سخنگوی پلیس طالبان جزئیات بیشتری را منتشر نکرد، اما افزود که تحقیقات درباره نحوه و عوامل قتل او در حال بررسی است.

بعضی از یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر کشته شدن حورا سادات با انتشار ویدیوهایی تسلیت و تأسف خود را اعلام کرده و از مسئولان خواسته‌اند تا عاملان قتل او را شناسایی و مجازات کنند.

قاتل حورا سادات کیست

درباره اینکه قاتل هورا سادات کیست کارشناسان بی بی سی و همچنین بسیاری از یوتیوبرها همدستی همسر سابقش با طالبان را میدانند که برای حذف مخالفت‌ها و انتقادات هورا سادات تصمیم گرفتند که او را از میان بردارند یکی از کارشناسان بی بی سی در توییتر نوشت که هورا سادات بدون شک یکی از منتقدان و مخالفان طالبان بوده که ویدیوهای انتقادی زیادی از طالبان در یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاشت

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *