بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان کیست و کجاست +همسر و فرزندان

رضا ثقتی کیست و کجاست

رضا ثقتی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان متولد ۱۳۵۷ در رشت است و در تیر ماه ۱۴۰۲ به علت انتشار یک ویدیو جنجالی منتسب به او از این سمت عزل شد او در آذرماه 1402 توسط مراجع قضایی بازداشت شد قوه قضاییه از بازداشت مقام مسئول و نفر دوم حاضر در فیلم غیراخلاقی گیلان خبر داد.

رضا ثقتی دارای فوق لیسانس مدیریت فرهنگی بوده و سالهای زیادی در اداره فرهنگ و شاد اسلامی استان گیلان فعالیت داشته است رضا ثقتی در سال 1389 موفق شد که جوان نمونه استان گیلان انتخاب شود. او از موسسان خانه عفاف و حجاب در گیلان بود.

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان کیست و کجاست +همسر و فرزندان

برکناری رضا ثقتی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط به ویدیویی بوده که از او منتشر شد که بعد از مدتی بازداشت گردید تا درباره این ویدیو راستی آزمایی و تحقیق صورت بگیرد.

رضا ثقتی کیست

رضا ثقتی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان میباشد او در ۱۳۵۷ در رشت متولد شده است و به دلیل حواشی که مربوط به او و یک پسر جوان در فضای مجازی به وجود آمد در تیر ماه ۱۴۰۲ برکنار شد تحصیلات رضا ثقتی فوق لیسانس مدیریت فرهنگی است و سوابق زیادی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان دارد یکی از افتخارات رضا ثقتی عنوان جوان نمونه استان گیلان در سال ۸۹ بوده است.

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

بیوگرافی

رضا ثقتی در سال ۱۳۵۷ در گیلان به دنیا امده و به مدت دو سال مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بود که در 28 تیرماه 1402 به دلیل اخبار ضد و نقیشی که برای او به وجود آمد برکنار شد.

رضا ثقتی یکی از اعضای دائم انجمن علمی مدیریت فرهنگی و برنامه‌ریزی ایران میباشد او همچنین یکی از فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان مخصوصا عفاف و حجاب میباشد.

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

تحصیلات

رضا ثقتی دارای فوق لیسانس مدیریت فرهنگی بوده که از دانشگاه آزاد اسلامی تهران مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده است.

همسر و فرزندان

از وضعیت تاهل و همسر و فرزندان رضا ثقتی اطلاعاتی در فضای مجازی وجود ندارد.

سوابق

رضا ثقتی به مدت ۱۹ سال قسمت های مختلف اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان فعالیت داشته است تا اینکه در سال 1400 موفق شد به مدیرکلی اداره ارشا گیلان منصورب شود.

وای مدتی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت را به مدت 3 سال بر عهده داشت.

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

آقای ثقتی همچنین 4  سال مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بوده است .

ایشان سه سال مسئول امور ایثارگران اداره‌کل و مدیر مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت بود.

از دیگر سوابق ایشان میتوان به مدیریت صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران گیلان اشاره کرد.

سایر فعالیت های رضا ثقتی

عضو هیئت رئیسه جبهه فرهنگی گیلان، موسس و مدیرعامل حسینیه هنر رشت موسس و رئیس هفته فرهنگ و هنر رشت عضو هیات موسس نخستین ارکستر سمفونی گیلان و اجرای ماندگار سمفونی انقلاب در سال ۱۳۹۷، موسس و سردبیر نشریه قلم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان (۱۳۸۲) از دیگر فعالیت های فرهنگی ثقتی به شمار می رود.

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

انتخاب به عنوان مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

در آذرماه ۱۴۰۰ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور رضا ثقتی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به رضا ثقتی نوشته شده:

«نظر به شایستگی، تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان» منصوب می شوید.  امید واثق است که با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری شایسته از ظرفیت فرهنگی در آن استان و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارتخانه و آن اداره کل، به صورت خاص نسبت به اقدامات ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

۱-تدوین سند تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه ای استان با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی با تکیه بر ظرفیت های گوناگون بومی در جهت تحقق عملیاتی منویات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در جغرافیای استانی

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

۲-همکاری فرهنگی مستمر و ایجاد تعامل مناسب با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه، استاندار محترم و سایر ارگان های دولتی و نهادهای انقلابی استان و تلاش برای هم افزایی موثر با ایشان

۳-تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه های میانی، انجمن ها و موسسات و تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه

۴-گسترش اقدامات فرهنگی اثر بخش و استعداد پروری و تقویت عناصر فرهنگی، هنری و رسانه ای در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان

۵-تقویت جایگاه و وظیفه نظارتی اداره کل استان در صدور مجوزهای مختلف با رویکرد اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به اقتضائات فرهنگی بومی استان

بیوگرافی رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان و همسر و فرزندان + علت برکناری

برکناری رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان

به گزارش گیل خبر رضا ثقتی  برکنار شده است. کسی که این روزها درباره او در شبکه‌های اجتماعی حواشی زیادی ایجاد شده است. گیل خبر دلیل این برکناری را «حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر» عنوان کرده است. این روزها در شبکه‌های اجتماعی فیلمی از او در حال دست به دست شدن است که حواشی زیادی را ایجاد کرده است.

همچنین ببینید:

بیوگرافی علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی +سوابق و حواشی

بیوگرافی اسماعیل احمدی مشاور وزیر ورزش و همسر و فرزندان

بیوگرافی صدف صفرزاده معلم قائمشهری مازندرانی

البته مشخص نیست دلیل این برکناری چه بوده است. اما در روزهای اخیر محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیات دولت گفته بود: « چند مدیر مجموعه‌های مرتبط با وزارتخانه را به خاطر جدی نبودن در اجرای قانون حجاب برکنار کردم.»

 

گیلان را به مرکز رویدادهای فرهنگی هنری کشور تبدیل می کنیم

رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه هفته فیلم و عکس رشت افزود: سیاست دولت در گفتمان فرهنگی بر تمرکزدایی استوار است .

وی اظهار داشت: تلاش می کنیم گیلان را به مرکزی برای رویدادهای فرهنگی هنری کشور تبدیل کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: فیلم رسانه ای برای انتقال نقاط مغفول جامعه و انتقال پیام به متولیان و سیاستگزاران است.
ثقتی انجمن سینمای جوانان استان را ظرفیتی پر قوت برای توسعه فرهنگ و هنر عنوان کرد و گفت: بایستی با نگاه حمایتگرانه ظرفیت های این انجمن ها را ارتقاءبخشید.

حواشی

در مرداد 1402 فیلمی منتسب به رضا ثقتی در فضای مجازی منتشر شد که حواشی زیادی را در پی داشت و منجر به برکناری رضا ثقتی از سمت اش شد.

مرتضی محمودوند در گفت و گویی، به این موضوع اشاره داشت که پیش از انتشار فیلم منتسب به رضا ثقتی، کمیسیون امنیت ملی این موضوع را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داده است.

همچنین ببینید

بیوگرافی سید مهدی حق شناس دبیر ستاد امر به معروف گیلان +عکس

پیش از این محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در گفت و گویی درباره برکناری مدیرکل ارشاد گیلان گفت: از اولین لحظه این اتفاق فرآیند کاملاً روشنی طی شده و هیچ گزارش منفی قبل از این انتشار خبر نبوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این‌که برخی از نمایندگان مجلس عنوان کردند از قبل گزارشاتی به آنها داده‌اند، گفت: خیر، اشتباه است. چنین چیزی نبوده بلکه به محض اینکه این اتفاق افتاد، به دلیل رعایت شئونات عمومی جامعه و اینکه بحث در یک مسیر خارج از این هیاهوها پیگیری شود، پیگیر موضوع شدیم.

اسماعیلی یادآور شد که همان روزی که گزارش آمد و هیچ رسانه‌ای هم خبردار نشده بود، سرپرست جدید تعیین شد تا مسیر کار به این موضوع گره نخورد. چرا که هیچ قضاوتی در این موضوع نداریم و باید این موضوع مسیر قضایی خودش را طی کند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این اتفاق، رئیس کمیسیون امنیت ملی برای مباحث متفرقه از بنده دعوت کردند و برای این موضوع مدیرکل ارشاد گیلان دعوت نشده بودم. چرا که ما به صورت عادی این ارتباطات را داریم.

واکنش عمویی به ادعایی درباره پرونده رضا ثقتی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مباحث مربوط به مدیرکل ارشاد گیلان از لحاظ تخصصی در حوزه کمیسیون فرهنگی مجلس است، کمیسیون امنیت ملی به این موضوع ورودی نداشته است.

ابوالفضل عمویی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پرونده مدیرکل ارشاد گیلان در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: تا قبل از انتشار اخبار فضای مجازی در مورد مدیرکل ارشاد گیلان، این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مطرح نشده بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا کمیسیون درخواست کتبی یا شفاهی از اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برکناری مدیرکل ارشاد گیلان داشته است، افزود: با توجه به اینکه مباحث وزارت ارشاد از لحاظ تخصصی در حوزه کمیسیون فرهنگی مجلس هست، کمیسیون امنیت ملی به این موضوع ورودی نداشته است.

مرتضی محمودوند در گفت و گویی، به این موضوع اشاره داشت که پیش از انتشار فیلم منتسب به رضا ثقتی، کمیسیون امنیت ملی این موضوع را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داده است.

بازداشت و دستگیری

خبرگزاری قوه قضاییه «میزان» در خبری با عنوان «هر دو نفر حاضر در یک فیلم غیراخلاقی در پرونده گیلان بازداشت شدند» نوشت:

چندی پیش انتشار یک فیلم در فضای مجازی حواشی بسیاری را به همراه داشت. پس از انتشار این فیلم غیراخلاقی که از یک مقام مسئول و فرد دیگری به ثبت رسیده و منتشر شده بود تحقیقات قضایی پرونده شروع شد.

با تشکیل پرونده قضایی دادگاه کیفری تهران مسئول رسیدگی به اتهامات انتسابی صورت گرفته شد.

پس از تحقیقات جامع از سوی ضابط و مرجع قضایی و انجام رسیدگی‌های مفصل به لحاظ بررسی ابعاد مختلف پرونده، سرانجام امروز دادگاه کیفری تهران دستور بازداشت هر دو فرد حاضر در تصویر را صادر کرد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
دلارآموزش ارز دیجیتال و درآمد بدون سرمایه در کمتر از سه هفته با این پروژه ها 50 میلیون پول در بیار اینجا را ضربه بزنید
 

6 نظر

 1. لااقل یه حرکتی انجام میداد تا مردم قانع بشند حرفایی که بهش ربط داده شده کذب هستش.
  پس نکنه واقعیت داره ؟

 2. اینها دسیسه آمریکا و استکبار است. مرگ بر ضد ولایت فقیه

 3. الان پست بهتر میگیره این آدم شک ندارم بعد از این رسوایی

 4. طاهر قرشیخ

  خنده داره یک کونی ابنه ای متولد 57 رو مدیر کل کردند اونوقت بچه های باسواد جبهه رفته بی کار هستند!
  خاک بر سر زنش اگر دیگر با این بیمار جنسی بی ناموس زندگی کنه!

 5. افشا زندگی خصوصی اافراد جرم هست مجرم کسی هست که فیلم رو ضبط و پخش کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *