بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +ماجرای اشنایی

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسرش حریر شریعت زاده (عکس) و سوابق و ماجرای اشنایی او را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده

سالار عقیلی یکی از خواننده های حرفه ای سنتی کشورمان بوده که در 11 آذر 1356 در شهر تهران به دنیا امده است.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

او در رشته موسیقی تحصیل کرده و در هنرستان سوره مدرک خود را اخذ نموده است و چند سالیست که در عرصه موسیقی کشورمان فعالیت میکند.

او همچنین دارای مدرک تحصیلی بازیگری تئاتر میباشد

پدرش وکیل پایه یک دادگستری بوده و برادر و مادرش نیز در زمینه موسیقی بسیار فعال بودند و همین امر باعث شد که سالار عقیلی در زمینه موسیقی شروع به فعالیت کند و آواز را تمرین کند او در طی بیش از 5 سال نزد صدیق تعریف به فراگیری آواز پرداخت.

او خوانندهٔ ثابت ارکستر موسیقی ملی ایران است و سابقهٔ کار با گروه دستان، گروه راز و نیاز و ارشد تهماسبی را دارد.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

سالار عقیلی سرود ایران جوان را با اجرای ارکستر ملل خوانده است.

از کودکی تا خوانندگی

عقیلی از ۸ سالگی فراگیری موسیقی را با نوازندگی سازهای مختلف آغاز کرد. برادر و مادرش علاقه‌مند به موسیقی و مشوق او بودند و پدرش که وکیل دادگستری بود بیش تر متمایل به پیشرفت تحصیلی او بود. او به هنرستان موسیقی رفت و از همان‌جا تصمیم به یادگیری آواز گرفت. او در طی بیش از ۵ سال نزد صدیق تعریف به فراگیری آواز پرداخت. هم‌اکنون عقیلی افزون بر اجرا و ضبط آثار موسیقی به تدریس موسیقی در آموزشگاه خود و در هنرستان موسیقی مشغول است. او همچنین گروه رازونیاز را تشکیل داد؛ که اعضای این گروه عبارتند از: سالار عقیلی: آواز، حریر شریعت زاده: دف، حامد فکوری: تار، مهدی باقری: کمانچه، آرش فرهنگفر: تنبک و شهرام غلامی: عود. او به همراه این گروه کنسرت‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور اجرا کرده‌است.

همسر سالار عقیلی کیست؟

حریر شریعت زاده نوازنده دف و پیانو متولد خرداد ۱۳۵۶در تهران و نوازندهٔ ایرانی‌ بوده و دانش آموخته رشته صنایع غذایی و رشته وسیقی می باشد. سازهای تخصصی او، پیانو و دف هستند

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش

او در سال ۱۳۷۸ با سالار عقیلی نامزد کرده و در سال ۱۳۷۹ با این خواننده سنتی ایرانی ازدواج کرده و دارای یک پسر می باشد.

نحوه آشنایی و ازدواج با سالار عقیلی

حریر شریعت زاده دربارهٔ آغاز آشنایی خود با سالار عقیلی می‌گوید:

در جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۷۳ با او آشنا شدم. با مادرم به عنوان تماشاچی به جشنواره رفته بودم.
ساعات زیادی را در آنجا گذرانده بودیم. اعلام شد که گروه حوزهٔ هنری برنامه دارد.
ما خسته بودیم. از مادرم خواستم که برویم. از جا بلند شدیم و در حال حرکت به بیرون از سالن بودیم.
هنوز از سالن خارج نشده بودیم که گروه حوزهٔ هنری کار خود را آغاز کرد. صدای سالار سالن را پر کرد. ما در جای خود متوقف شدیم.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

وقتی کنسرت تمام شد، به اتفاق برای تشکر، به پشت صحنه رفتم و این آشنایی بعد از ۳ و ۴ سال بعد ازدواج ختم شد.

مادر حریر شریعت‌زاده عاشق موسیقی سنتی بوده و این اصلی‌ترین دلیل پا گذاشتن او به دنیای موسیقی است. وی درباره کودکی و فضای خانه‌ پدری‌اش می‌گوید:«من از بچگی عاشق موسیقی بودم. مادرم علاقه زیادی به موسیقی داشت و همیشه در خانه ما نوای موسیقی سنتی می‌پیچید؛ به خصوص استاد بنان و محجوبی. من هم با این نواها و صداها بزرگ شدم. در کودکی استادی داشتم که نابینا بود. استاد محمود رضایی، خدا رحمتش کند. او الفبای موسیقی و حتی سلفژ را به زبان کودکانه و با حوصله بسیار زیاد به من آموزش داد. بعد از او خدمت استاد معروفی رسیدم و موضوع جدی‌تر شد.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

بعدتر، خدمت خانم فریبا جواهری، سبک محجوبی را کار کردم و واقعا از خود بی‌خود شدم. پس از آن خدمت استاد فخری ملک‌پور که تنها شاگرد استاد محجوبی بودند، موسیقی را ادامه دادم و کار حرفه‌ای خودم را شروع کردم.» او درباره حسرت بزرگ و همیشگی‌اش این طور می‌گوید:«راستش یکی از حسرت‌های من این بود که چرا من دیر به‌دنیا آمدم. من مال این نسل نیستم. همیشه حسرت می‌خورم که اصلا تعلقی به این نسل ندارم ؛ باید پنجاه سال شاید هم صدسال پیش به‌دنیا می‌آمدم. واقعا من مال آن دوره هستم. همیشه می‌گویم خوش به حال کسانی که آن دوره موسیقی را دیدند.»

اما نظر خود هنرمندان چیست؟

گروه هنر و رسانه خبرگزاری فارس به جهت هرچه شفاف‌تر شدن این موضوع برای مخاطبان فارس و آگاهی از دیدگاه‌های مخالف و موافق معافیت مالیاتی اهالی هنر، به سراغ تعدادی از هنرمندان رفت و نظر آن‌ها را جویا شد. «سالار عقیلی» خواننده مطرح کشورمان هم یکی از عمده هنرمندانی است که با معافیت مالی اهالی هنر موافق است. عقیلی ضمن گفت‌وگویی که با خبرگزاری فارس داشت،‌ موافقت خود را با معافیت مالیاتی هنرمندان و اهالی فرهنگ بی‌هیچ شرط و قاعده‌ای اعلام کرد که در ادامه متن گفت‌وگوی ما با ایشان را می‌خوانید:

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

عقیلی با بیان این نکته که اغلب هنرمندان با جان و دل‌شان به سراغ تولید آثار هنری می‌روند و کارهایشان بیشتر جنبه معنوی دارد و نه جنبه مادی، گفت باید عرض کنم که من به محض شنیدن خبر معافیت مالیاتی بسیار خوشحال شدم و به نظرم واقعا خبر خوب و خوشحال کننده‌ای بود. به هر حال کارهای فرهنگی و هنری بیشتر جنبه معنوی امر مطرح می‌شود و جنبه مادی وجود ندارد.

عقیلی در ادامه افزود: هنرمندان از این جهت که با هنر امرار معاش می‌کنند و گذران زندگی از این راه برای شان آنچنان درآمدی ندارد و آن‌ها واقعا همواره در مضیقه هستند و خیلی شرایط اقتصادی با ثباتی ندارند.

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

این خواننده موسیقی سنتی تأکید کرد:

«من کلاس‌های خوشنویسی را هم خدمت استاد کوهستانی آغاز کردم. با او که گفتگو کردم،می گفت آواز و خط عین هم هستند. تمام هنرها به هم متصل و پیوسته و مکمل یکدیگر هستند و نمی شودآنها را از هم جدا کرد. وقتی موسیقی در یک تئاتر قرار می گیرد آن را تکمیل می کند.
موسیقی فضا را برای مخاطب تلطیف می کند؛ به نوعی که اصلا متوجه نمی شود چه زمانی نمایش شروع و چه زمانی تمام شد.»

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

او به بحثی که با کامبیز روشن روان داشته اشاره و تصریح کرد:

«من زمانی که دانشجو بودم، از سر کلاس های تئاتر، یواشکی می رفتم و در کلاس های موسیقی شرکت و از صحبت های استاد روشن روان تلمذ می کردم.
ایشان می گفت ما در یک فیلم سینمایی حدود ۵۵ دقیقه موسیقی داشتیم ولی شما آن را نمی شنیدید، آنقدر که در بطن کار چفت شده بود.»

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسر و پسرش +عکس

خواننده قطعه «ایران جوان» یادآور شد:

«موسیقی با هر کدام از هنرهای تئاتر، سریال یا فیلم سینمایی که تلفیق شود می تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.»

در ادامه تقیانی پور نیز اظهار کرد:

«نمی شود از موسیقی سنتی در نمایش ایرانی حرف زد و اسم آقای عقیلی را نادیده گرفت.
موسیقی عنصر لاینفک نمایش ایرانی است. مثلا در تعزیه، خیمه شب بازی، تخت حوضی، نقالی، پرده خوانی و… موسیقی آوازی نقش بسزایی دارد.

ما هم سعی کردیم در «کلنل» که تا انتهای این هفته در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه است،این بخش موسیقی را به شکل دیگری ادامه بدهیم. آقای عقیلی دستی بر آتش تئاتر دارد
و ما هم طرح و متن را برایش فرستادیم. او که خودش را عضوی از خانواده تئاتر می داند،سر تمرین ها هم تشریف آورد. بعد هم جناب آقای زرین را برای آهنگسازی معرفی کرد.»

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *