بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

سردار احمدرضا رادان کیست و اهل کجاست

سردار رادان در سال ۱۳۴۲ در شهر اصفهان زاده شد. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بحران در کارشناسی ارشد است. وی فعالیت نظامی را از سال ۱۳۵۹ به صورت نیروی داوطلب در بسیج آغاز کرد، سپس به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتقل شد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود. او پس از جنگ به نیروی انتظامی منتقل شد و همچنان نیز در فرماندهی انتظامی با درجه سرتیپی فعالیت می‌کند.

او در فاصله سالهای 1387 تا 1393 جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران بود از 17 دی 1401 مجددا فرمانده کل انتظامی کشور شد.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

بیوگرافی سردار رادان

احمدرضا رادان متولد 1342 در اصفهان یک نظامی ایرانی است. سردار رادان فعالیت نظامی را از سال 1359 به صورت نیروی داوطلب در بسیج آغاز کرد ، سپس به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتقل شد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود.

وی پس از جنگ به فرماندهی انتظامی منتقل شد و از سال 1376 تا 1379 فرماندهی انتظامی کردستان و از 1379 تا 1383 فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان را به عهده داشت.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

سوابق

سرادان فعالیت نظامی را از سال ۱۳۵۹ از بسیج آغاز کرد و سپس وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. او در طول جنگ ایران و عراق یکی از اعضای سپاه بود و پس از جنگ به نیروی انتظامی منتقل شد. وی از سال ۱۳۸۵تا ۱۳۸۷ به عنوان رئیس پلیس تهران بزرگ از فرماندهان و مجریان طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود.

 

سردار رادان از فرماندهان نیروی انتظامی است و فرماندهی انتظامی استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان و تهران را در کارنامه کاری خود دارد .

فرمانده انتظامی خراسان رضوی

رادان پس از انتخاب سردار اسکندر مومنی فرمانده وقت خراسان، در سال ۱۳۸۲ به فرماندهی انتظامی خراسان منصوب شد و در پی موافقت با بازنشستگی سردار مرتضی طلایی فرمانده پلیس تهران، اسماعیل احمدی مقدم طی حکمی فرمانده استان خراسان رضوی را به عنوان رئیس پلیس تهران انتخاب کرد.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا در جوانی و قدیمی جبهه عکس

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

وی در سال 1385 به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ منصوب شد و تا سال 1387 نیز در این جایگاه فعالیت کرد؛ در مهر ماه 1389 وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا وی را نیز در لیست مسئولان تحریم شده قرار داد.

وی از فرماندهان و مجریان طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود و در مهر سال ۱۳۷۸ به درجه سرتیپ تمامی ارتقا یافت و به معاونت فرماندهی نیروی انتظامی منصوب شد.

همچنین ببینید

بیوگرافی سردار سعید قاسمی و همسرش +سخنرانی و فرزندانش

بیوگرافی سردار مرتضی طلایی و همسرش و فرزندانش +شغل جدید و عکس

رادان در ۵ خرداد ۱۳۹۳ از سِمت جانشین فرمانده پلیس کشور کنار رفت و به سمت ریاست مرکز مطالعات راهبردی ناجا منصوب گردید.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

سردار رادان فرماندهی فراجا

با حکم رهبر انقلاب، سردار احمدرضا رادان به سمت فرمانده کل انتظامی کشور منصوب شد. سردار رادان که سوابقی نظیر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و جانشینی فرماندهی کل انتظامی را در کارنامه خود دارد، در روز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ بعد از پایان دوران فرماندهی سردار اشتری بعد از هشت سال، جانشین او شده است. او در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور بود.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

متن حکم فرمانده کل قوا در انتصاب سردار رادان به فرماندهی فراجا به این شرح است:

سردار سرتیپ احمدرضا رادان

با پایان یافتن دوران مأموریت سردار اشتری و با ابراز قدردانی و رضایتمندی از خدمات ایشان، شما را به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

توصیه اکید این‌جانب، جلب رضایت خداوند متعال و در امتداد آن، جلب رضایت مردم عزیز در حراست از امنیت و تأمین آسایش عمومی است. ارتقاء توانائی‌های سازمان و صیانت از شأن کارکنان و پرورش پلیس تخصصی برای بخش‌های گوناگون امنیت توصیه مهم دیگر است.

بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس بیوگرافی سردار رادان فرمانده فراجا و همسر و فرزندان +سوابق و عکس

یک نظر

  1. یادآور سرکوب و شکنجه و مردم آزادی و زن ستیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *