بیوگرافی سهند نورمحمدزاده کیست ماجرای اعدام و جرم سهند نور محمدزاده

بیوگرافی سهند نورمحمدزاده کیست ماجرای اعدام و جرم سهند نورمحمدزاده

بیوگرافی سهند نورمحمدزاده کیست ماجرای اعدام و جرم سهند نورمحمدزاده که مورد توجه رسانه های بیگانه و معاند قرار گرفته است.

بیوگرافی سهند نورمحمدزاده

سهند نور محمدزاده پسر ۲۵ ساله ای که به دلیل حضور در اغتشاشات به اعدام محکوم شده است.

او متولد اسفند ۱۳۷۵ بوده و به دلیل حضور در اغتشاشات به اتهام افساد فی الارض و اغتشاش و برهم زدن امنیت کشور به اعدام محکوم شده است.

هنوز حکم اعدام او در دیوان عالی کشور ارسال نشده است در صورتی که مورد تایید دیوان عالی کشور قرار بگیرد لازم الاجرا خواهد بود .

گفته می شود که قاضی اول حکم اعدام او را امضا کرده اما قاضی دوم و سوم هنوز آن را تایید نکرده اند.

همچنین ببینید:

در دادگاه این پسر جوان حکم دو نفر دیگر نیز صادر شده که آنها هم به جرم محاربه به اعدام محکوم شده اند .

ماجرای اغتشاش

درباره این پسر جوان پدر مادرش می گویند که یازدهم مهرماه سهند نورمحمدزاده بعد از تماس یکی از دوستانش به قصد اسباب کشی به شهریار میرود ساعت ۱۰ صبح به شهریار رفته و حدود چهار و نیم بعد از ظهر برمی گردد .

محل کار پسران در پاساژ تیراژه تهران است در آنجا می بیند که همه جمع شدن و پاساژ نیز نیمه باز است و معترضان از پونک به سمت پاساژ آنها می‌آیند سهند نیز موتورش را در کنار سطل آشغال پارک کرده بود و معترضان سطل آشغال را آتش زدند

سهند برای این که موتورش آتش نگیرد سطل آشغال را چند متر جابجا می کند ماموران اطلاعاتی که در حین فیلمبرداری بودند تصاویر سهند نورمحمدزاده را هم ضبط می کنند.

بیوگرافی سهند نورمحمدزاده کیست ماجرای اعدام و جرم سهند نورمحمدزاده

پدرش ممیگوید براساس این فیلم ها، در ابتدای امر که شروع اعتراضات است، تعدادی دختر و پسر مقابل پاساژ شروع می کنند به شعاردادن. در آن لحظه خبری از سهند نیست. یعنی پسر من در ابتدای اعتراضات اصلا در محل حضور ندارد. بعد که می آید، می بیند مردم هســتند و اعتراضاتی شــکل گرفته اســت. در ادامه و بعد از آمدن سهند، یك نفر چند حلقه لاستیک به میانه جمعیت می اندازد. سهند می گوید که یکی از این لاستیک ها نزدیک بود به رویش بیفتد و او برای جلوگیری از این مسئله، یک لگد به آن لاستیک می زند. در ادامــه و براســاس فیلم، ســهند از گاردیــل «بی آر تی»ها رد می شــود و به جایــی می رود که فنس ها قــرار گرفته اند. آنجا به واسطه وجود درختان، سهند مشخص نیست.

حدود چهار نفر دیگــر در آن صحنه حضور دارند که این افراد اقدام به شکســتن نرده هــا می کنند اما نکته قابل توجه این اســت کــه پیش از آنکه این افراد موفق به شکســتن نرده ها شوند، سهند از آنجا دور شده اســت. این در فیلم مشخص است. هیچ نرده ای هم دست سهند دیده نمی شود. او با افراد دیگری هم نرده ای را حمل نمی کند. در ادامه و بعد از اینکه افرادی نرده ها را در مسیر اتوبوس «بی آر تی» قرار می دهند، اتوبوس به آنجا می رسد. یکی از مسافران اتوبوس، براســاس فیلم، پیاده می شــود و نرده ای را کــه در عرض خیابان قرار گرفته، کنار می زند تا اتوبوس رد شــود. در این صحنه، سهند از پیاده رو می آید و نرده ای را که کنار زده شــده بود، دوباره وســط می آورد.

بیوگرافی سهند نورمحمدزاده کیست ماجرای اعدام و جرم سهند نورمحمدزاده

این درحالیست که ضابط قضایی در خصوص جزئیات این فیلم گفت: همانطور که در فیلم مشاهده می‌کنید، اتوبوس بی آر تی به دلیل سد معبر از طریق قرار دادن نرده آهنی در مسیرحرکتش نمی‌تواند عبور کند. یکی از مسافران از اتوبوس پیاده می شود و قصد دارد مانع را حرکت دهد تا در ادامه، مسیر اتوبوس باز شود اما در این لحظه متهم نورمحمدزاده به سمت وی چوبی را پرتاب می کند اما مسافر به این اقدام متهم بی اعتنایی می کند تا اینکه متهم نورمحمدزاده به سمت شهروند حمله ور شد و وی را از محل فراری می دهد.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *