بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال

بیوگرافی سیما ثابت مجری ایران اینترنشنال و همسرش کیست افشاگری

سیما ثابت کیست

سیما ثابت که نام اصلی اش زهرا شهرکی است مجری شبکه ایران اینترنشنال میباشد او متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۵۸ در زاهدان بوده و در رشته صنایع غذایی دانشگاه فردوسی مشهد نتحصیل کرده است او بیش از 15 سال در این شبکه فعالیت کرد و در نهایت به دلیل مسائل اخلاقی از آن جدا شد و علت پایان همکاری اش با این شبکه را رعایت نشدن کرامت انسانی عنوان کرد.

سیما ثابت بعد از مهاجرت از ایران ابتدا یک سالن غذاخوری تاسیس کرد و سپس به واسطه یکی از مشتریانش به رادیو بی بی سی پیوست به عنوان گوینده در رادیو کار کرد و با تاسیس شبکه ایران اینترنشنال به استخدام این شبکه درآمد و  15 سال در شبکه ایران انترنشنال به عنوان مجری فعالیت داشت.

دین سیما ثابت

درباره مذهب سیما ثابت گفته میشود با توجه به اینکه نام خانوادگی “ثابت” را برای خود انتخاب کرده است او دارای مذهب بهاییت است! و به همین دلیل در شبکه ایران اینتنشنال به عنوان حامی اقلیت دینی فعالیت میکند.

او پس از یک سال همکاری با رادیوی فارسی بی‌بی‌سی در سال 97 به اینترنشنال سعودی پیوست. همکاری ای که به سوابق او در ایران و ارتباطاتش با جریانات تروریستی و تجزیه‌طلب سیستان و بلوچستان ارتباط مستقیم داشت.

بیوگرافی

زهرا شهرکی مشهور به سیما ثابت در طایقه بزرگ شهرکی در سیستان به دنیا آمد و سال 1376 وقتی 18 ساله بود با قبولی در کنکور راهی شهر مشهد شد. بعد از دانشگاه بعنوان ناظر کنترل کیفی (QC) در یک کارخانه مواد غذایی مشغول بکار شد اما علاقه اش به عکاسی و خبر او را از حرفه اصلیش دور کرد. در سال 1384 که 26 ساله بود همکاری خود را با برنامه غذایی (WFP) سازمان ملل شروع کرد و بعنوان امداد رسان راهی اردوگاه های کشور افغانستان شد.

سیما ثابت کیست بیوگرافی سیما ثابت از ایران تا ضدانقلاب شدن و فرار به آمریکا مجری ایران اینترنشنال همراه پدر و مادر جزئیات را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال

از افغانستان تا بی بی سی

سیما ثابت همزمان با تحصیل در یک کارخانه مواد غذایی به عنوان ناظر کنترل کیفی به فعالیت پرداخت اما علاقه زیادی به عکاسی داشت و سعی میکرد در زمینه عکاسی به فعالیت بپردازد.

در سال ۱۳۸۴ در سن ۲۶ سالگی همکاری خود را با سازمان ملل در زمینه برنامه جهانی غذا آغاز کرد و این باعث شد که او از کشور خارج شود مدتی به عنوان امدادگر در اردوگاه افغانستان به فعالیت پرداخت و به عنوان نماینده سازمان ملل در این اردوگاه مشغول به کار شد .

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال

سیما ثابت در این اردوگاه مسئولیت تهیه غذا برای کودکان بی سرپرست و حمایت آموزش زنان افغان بود برای ادامه تحصیل راهی انگلستان شد و در رشته روابط بین الملل به تحصیل پرداخت موفق شد فوق لیسانس این رشته را اخذ کند در سال ۱۳۸۵ استخدام رادیو بی بی سی فارسی در آمد و این سر آغاز حضور او در زمینه گزارشگری و مجری بود.

همچنین ببینید:

پشت پرده سامان رسول پور و سیما ثابت

حضور در شبکه ایران اینترنشنال

ر سال ۱۳۹۶ به عنوان مجری در رادیو بی بی سی به فعالیت پرداخت ۱۲ سال در بی بی سی بود و سپس به شبکه ایران اینترنشنال که توسط اسرائیل راه اندازی شد پیوست و به عنوان گوینده داری شبکه فعالیت میکند.

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال

حمایت از تجزیه شدن ایران

«سیما ثابت»، در پاسکاری هماهنگ با عنصر تجزیه‌طلب مرتبط با احزاب تروریستی اقلیم کردستان عراق، یعنی «شاهد علوی»، هر گونه پروتکل و پوشش «خبرنگاری» را کنار گذاشته و با توهم «لیدری» آشوب، این شبکه را به بازوی رسانه‌ای سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی تبدیل کرده‌اند.

در روندی کاملاً آشنا و تکراری در «چهره‌سازی» از افراد، در حالی که ظاهراً معصومه علینژاد قمی‌کلایی از منظر اتاق هدایت آشوب خارج از کشور، انرژی و پتانسیل سابق را ندارد، روند چهره‌سازی از «سیما ثابت» کلید خورده است.

به نظر می‌رسد که انتخاب نام خانوادگی مستعار «ثابت» که یک نام فراگیر در بین وابستگان فرقه بهاییت است و ریشه در یک مساله تاریخی در اختلاف پیروان بهاء و پیروان یحیی صبح ازل دارد، به نوعی بیعت با این فرقه و قرار گرفتن در زیر چتر حمایتی این فرقه است.

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال
فعالیت سیما ثابت در بی بی سی

در سال ۱۳۸۵ به رادیو بی‌بی‌سی فارسی پیوست و برای اجرای خبرها با این شبکه رادیویی همکاری کرد. اجرای برنامه چشم‌انداز بامدادی در رادیو بی‌بی‌سی فارسی از نمونه ای از اجرای این گوینده و مجری ایرانی الاصل در شبکه بی بی سی می باشد. او پس از مدتی همکاری با رادیوی فارسی بی‌بی‌سی در سال ۹۷ به اینترنشنال سعودی پیوست. همکاری ای که به سوابق او در ایران و ارتباطاتش با جریانات تروریستی و تجزیه‌طلب سیستان و بلوچستان ارتباط مستقیم داشت.

بیوگرافی سیما ثابت و همسرش کیست افشاگری درباره مجری ایران اینترنشنال

زندگی شخصی سیما ثابت

اطلاعات تایید شده ای از ازدواج سیما ثابت در دسترس نیست اما خبرها حاکی از ازدواج ناموفق ایشان بوده که ثمره اش یک دختر نیز می باشد.

استعفا از شبکه ایران اینترنشنال

سیما ثابت با اشترام گذاشتن پستی در صفحه اینستاگرامش از استعفای خود خبر داد.

سیما ثابت با اشاره به وضعیت شبکه ایران اینترنشنال و زیر پا گذاشتن کرامت انسانی کارکنانش تصمیم گرفت که از این شبکه ماهواره‌ای جدا شود و دیگر فعالیت نداشته باشد به نظر می‌رسد سیما ثابت به یکی از شبکه‌های دیگر ماهواره‌ای از جمله صدای آمریکا و یا بی بی سی و رادیو فردا بپیوندد.

این شبکه بعد از جذب تعدادی از مجریان سرشناس از جمله مزدک میرزایی و چند خبرنگار صدا و سیما حالا به دلیل اقدامات غیر اخلاقی با کارمندان زن با برخی از آنها قطع همکاری کرده است سیما ثابت ۱۵ سال در شبکه ایران اینترنشنال حضور داشت و برنامه چشم انداز را بر روی آنتن می‌برد موضوع این برنامه حمله تمام قد به جمهوری اسلامی ایران بود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

7 نظر

  1. دزد وطن فروش …. وام های کلان برداشتن و از مملکت فرار کردن زیر پرچم بنیاد شهید . آخه اشغال هرزه فرزند شهیده دستش تا ته تو حلق ملت کرده و حق خوری کرد حالا واسه مملکت شاخ شده نمک نشناس اشغال کاش یه تحقیق از برادرای دزدی میکردین

  2. دزد وطن فروش

  3. بنجامین اکبری

    بلاخ بن سلمان آل سعود اینترنشنال تاسیس کرد ‼️ یا اسرائیل ؟

  4. تاسیسش با اسراییل و بودجه اش با بن سلمان است . مقرش هم اول لندن حالا واشنگتن .

  5. خاک تو سرت سیما خانم که اگر یک کلمه درباره تجزیه ایران عزیزم گفته باشید.چون سیستانی جماعت دین وملیتش ویا برعکس برایش خیلی اهمیت دارند وباهیچ چیزی قابل مقایسه نیست.دوست دارم بعنوان همشهری جای بهتری میرفتی.

  6. سیما شهرکی از طایفه شهرکی زابل وسیستانی است که در زاهدان بدنیا آمده است.

  7. سعودی اینترنشنال سال۱۳۹۷تاسیس شدیعنی ۵سال پیش.پس ۱۵سال غلط هست اصلاح کنید.اسمش زهراشهرکی هست وابتدا در آشپزخانه بی بی سی برای کارکتانش غذا میپخت ،بعد به سرشیفت ارتقا پیدا کرد وبخاطر شکل وظاهر با دوستی یکی از کارکنان مرد بانفوذبه رادیو بی بی سی رفت وسپس به اینترنشنال.خواهرش طاهره شهرکی مشاور مدیر عامل منطقه آزاد چابهار هست .اسم اصلی وی زهراشهرکی هست که به سیماثابت تغییرداد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *