بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد +ماجرای ازدواج

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد +ماجرای ازدواج

بیوگرافی شهره پیرانی

دکتر شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد متولد ۶ بهمن ۱۳۵۸ در آبدانان استان همدان است و دارای دکترای علوم سیاسی میباشد نام او زمانی بر زبان ها افتاد که همسرش داریوش رضایی نژاد دانشمند هسته ای در سال 1390 توسط اسرائیل ترور شد حاصل ازدواج انها یک فرزند دختر میباشد.

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد +ماجرای ازدواج

«شهره پیرانی» متولد ششم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۸ در شهرستان آبدانان (واقع در استان ایلام) و دانشجوی دکترای علوم سیاسی است. در سال ۷۶ وارد دانشگاه تهران می‌شود تا علوم سیاسی بخواند و به قول خودش حسابی هم دانشجوی فعالی بوده است تا اینکه از سال دوم تصمیم می‌گیرد بچسبد به درس تا فقط یک درس را ۲۰ نگیرد. هنوز کارشناسی را تمام نکرده که با یکی از همشهریانش ازدواج می‌کند و مرحله جدیدی از زندگی‌اش شروع می‌شود. «داریوش آدم شناخته‌شده‌ای در آبدانان بود و به خاطر تحصیلاتش شاخص بود.

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد +ماجرای ازدواج

شهره پیرانی دارای دکترای علوم سیاسی میباشد و در دانشگاه تدریس میکند او در زمینه اجرا نیز فعالیت داشته است و برنامه ملازمان حرم را در تلویزیون اجرا کرده است او خیلی اتفاقی مجری شد و قرار بود اجرای یک قسمت را بر عهده بگیرد اما به دلیل تسلط کامل و فن بیان حرفه ای قسمت های دیگر این برنامه را بر عهده گرفت.

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد + اینستاگرام و عکس

شهره پیرانی کیست

شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد می باشد او متولد ۶ بهمن ۱۳۵۸ در شهرستان آبدانان واقع در استان همدان بوده و در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است همسرش داریوش رضایی نژاد در سال ۱۳۹۰ به شهادت رسید.

تحصیلات

شهره پیرانی در سال ۱۳۷۵ در دانشگاه آزاد به تحصیل پرداخت رشته علوم سیاسی بود که در بین تحصیلش همسرش به شهادت رسید و وقفه ایجاد شد اما موفق شد که دکترای رشته علوم سیاسی را به دست آورد.

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد + اینستاگرام و عکس

ازدواج با داریوش رضایی دانشمند هسته ای

خانم شهره پیرانی زمانی که دانشجو بود به پیشنهاد پدرش با داریوش رضایی نژاد ازدواج کرد آقای داریوش رضایی نژاد از دانشمندان کشورمان بود که در ۱ مرداد ۱۳۹۰ به همراه دختر و همسرش در مقابل منزلش توسط راکبان موتورسیکلت با ۵ گلوله به شهادت رسید

خانم پیرانی میگوید زمانی که پدرم داریوش رضایی را به من معرفی کرد من پاسخم منفی بود چرا که گمان می کردم یک آدم خودشیفته است و نمی توانم با دیدگاه سیاسی اش کنار بیایم اما زمانی که با هم ازدواج کردیم فهمیدم که چقدر با او تفاهم دارم حاصل ازدواج آنها یک فرزند دختر به نام آرمیتا می باشد.

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد و دخترش آرمیتا

سابقه اجرا در تلویزیون

در کارنامه سوابق او کار اجرا نیز دیده می‌شود برنامه ملازمان حرم برنامه بود که خانم شهره پیرانی کار اجرایش را برعهده داشت برنامه ای که ۲۶ قسمت از تلویزیون پخش شد

او می‌گوید که مدرسه من در دوران کودکی در شهرک پدافند هوایی آبدانان بود و به همین دلیل بارها این شهر توسط رژیم بعث عراق بمباران می شد

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد و دخترش آرمیتا

فیلم زندگی شهید رضایی

فیلم سینمایی هناس به کارگردانی حسین دارابی به زندگی داریوش رضایی می‌پردازد در این فیلم سینمایی بازیگرانی همچون مریلا زارعی و بهروز شهیدی و سیاوش طهمورث و سولماز غنی و آرش قاسمی بازی می کنند.

قصه از زاویه دید شهره پیرانی، همسر شهید داریوش رضایی نژاد روایت می‌شود و در واقع بیشتر شاهد داستان زنی هستیم که تلاش دارد به هر نحوی زندگی خود و خانواده‌اش را حفظ کرده و آن را از خطرات و آشوب‌های پیرامون کاری همسرش دور سازد. واقعیت این است که هناس می توانست یک فیلم بیوگرافی مناسب در خصوص ادای دین به دانشمندان هسته ای کشور باشد و بخشی از سختی ها و مرارت هایی که این قشر جامعه در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند را روایت کند.

او با اشتراک گذاشتن  این عکس در پیج اینستاگرامش نوشت:

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد + اینستاگرام و عکس

نسترن دستم را گرفته. سوار ماشین می‌شویم. نسترن وسط نشسته. من پشت سر راننده. راننده لری صحبت می‌‌کند. نسترن با اشاره از من می‌پرسد راننده کیه؟ نگاهی گذرا می‌کنم می‌گویم نمیشناسم. کمی جلوتر تشخیص می‌دهم راننده صمیمی‌ترین دوست دوران تحصیل داریوش، “فردین” است. ذهنم آنقدر خالی شده که نشناختمش. نیمه راهی که نمی‌دانم کجا می‌رویم ماشین متوقف می‌شود، از قرار (احتمالا به دلایل امنیتی) من باید به ماشین دیگری منتقل شوم. می‌دانم به سمت جنوب شهر در حرکتیم. پر از اندوهم. رسیده‌ایم به مقصد. پزشکی قانونی است. ما را به اتاق مدیر منتقل می‌کنند. قاضی شهریاری هم آنجاست. برادران همسرم هم هستند. دارم عادت می‌کنم از همه تسلیت بشنوم. یعنی باید باور کنم واقعیت را. چند دقیقه بعد به سمت بیرون پزشکی قانونی هدایت می‌شویم. دم دری که سطحی بالاتر از زمین دارد می‌گویند چند لحظه صبر کنید. تختی می‌آید. روی تخت کاور برزنتی است که معلوم است جسدی در آن قرار دارد. زیپ کاور را باز می‌کنند. داریوش است. خوابیده. آرامش مطلق دارد. زیر چشمانش کبود شده. صورتش زرد و سیاه است. آثار کالبدشکافی روی گردن و قفسه سینه‌اش نمودار است. آن بخیه‌های بزرگ و سیاه. ولی من باور ندارم این پیکر است. حتما جان دارد. داریوش خوابیده، باید بیدارش کنم. باید بیدار شود تا این کابوس تمام شود. فقط خودش می‌تواند تمامش کند.

این هفده هجده ساعت خیلی طولانی گذشته. از طاقت من خارج بوده. داریوش می‌داند. دلش نمی‌آید من اینقدر آزار ببینم. باید بیدار شود. با گریه و فریاد خم می‌شوم روی پیکر داریوش. می‌بوسمش. لبم یخم می‌زند. خودم یخ میزنم. فریادهایم بلندتر می‌شود. دورم از هر خویشتنداری. آرمیتا خيلی دورتر از ما، در آغوش آرش بوده. صدای فریاد من را می‌شنود. به آرش می‌گوید مامان چرا داد میزنه؟ آرش می‌گوید این صدای مامان نیست! یخ زده‌ام. وسط تابستان‌ یخ زده‌ام. برای اولین بار با واقعیت رفتن داریوش مواجه شده‌ام. آن گلوله‌ها اینقدر واقعیت نداشت که لب یخ زده‌ام داشت

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد + اینستاگرام و عکس

فیلم سینمایی «هناس» به کارگردانی «حسین دارابی» درباره زندگی شخصی خانم شهره پیرانی ساخته شد.

فیلم از نگاه شخصیت همسر دنباله می شود و به طور مشخص، روند قصه کمکی به شناخت سوژه اصلی داستان نمی کند. کلیت فیلم درباره تلاش همسر برای استعفای شوهرش و کار در شرکتی دیگر است که هرگز عاملی برای شناخت قهرمان فیلم نمی شود.

شخصیت پردازی شخصیت داریوش نیز فاجعه است. فردی که یکی از حساس ترین مسئولیت امنیتی کشور را برعهده دارد اما هیچ نگاه امنیتی به زندگی اش وجود ندارد!

بیوگرافی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد + اینستاگرام و عکس

مجریگری شهره پیرانی

مدتی است که خانم پیرانی را در قالب مجری برنامه «ملازمان حرم» می بینیم. برنامه‌ای که مجری آن بیشتر هم‌صحبت است و راوی و هیچ‌گاه نتوانسته در قالب یک مجری برود و نقش بازی کند. «قرار بود فقط یک قسمت را اجرا کنم و اگر می‌دانستم ۲۶ قسمت است، اصلاً قبول نمی‌کردم. بااین‌حال شرط‌هایی داشتم و اصلاً زیر بار قالب‌هایی که کارگردان می‌گذاشت، نمی‌رفتم. در چندقسمتی مجبور به بازی کردن بودم که آخر مقاومت کردم و گفتم «به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانم نقش بازی کنم چون وقتی بازی می‌کنم، مخاطب هم می‌فهمد که من دارم بازی می‌کنم.» این کار باوجود آرمیتا برای من سخت بود و باید همه‌جا او را دنبال خودم می‌بردم. من هم حساس بودم که حتماً آرمیتا همراهم باشد و تکالیفش را هم انجام داده باشد. در برنامه‌هایی که باید به شهرهای دیگر می‌رفتیم چهارشنبه‌شب راه میفتادیم و جمعه‌شب برمی‌گشتیم، برای همین خیلی اذیت شدیم. بهترین خاطره ام از این برنامه سؤال واحدی است که از همه همسران شهید می‌پرسیدم و آن این بود هنگامی‌که خبر شهادت همسرت را شنیدی چه حسی داشتی؟ در پاسخ این سؤال، همذات پنداری من با دو همسر شهید لبنانی خیلی زیاد بود؛ چون‌که هردوی ما همسرانمان را به‌وسیله اسرائیل ازدست‌داده بودیم. یکی از آن‌ها در جوابم گفت «آن‌لحظه دنیا برایم تمام شد!» واقعاً این حسی بود که خود من هنگام شهادت داریوش داشتم.»

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
دلارآموزش ارز دیجیتال و درآمد بدون سرمایه در کمتر از سه هفته با این پروژه ها 50 میلیون پول در بیار اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. با سلام
    شهرستان آبدانان در استان همدان نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *