بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسر و فرزندان +عکس

شهید غلامعباس عباسی کیست

شهید غلامعباس عباسی خادم حرم شاه چراغ بود که در سن ۶۹ سالگی در حمله تروریستی داعش به حرم شاه چراغ به شهادت رسید شهید غلام عباس عباسی در روستای سفلی شهرستان خرامه استان فارس به دنیا آمده بود و ۸ سال در جبهه دفاع مقدس برای حفاظت از خاک این مرز و بوم تلاش کرد او از پاسداران بازنشسته سپاه خرامه نیز می‌باشد.

گلوله به کتف شهید غلامعباس عباسی برخورد کرد و متاسفانه به دلیل خونریزی فراوان ساعتی بعد از اصابت گلوله به او به شهادت رسید.

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی

شهید غلام عباس عباسی ۱۳۳۳ در روستای سفلی شهرستان خرامه در استان فارس می‌باشد او یکی از اعضای بازنشسته سپاه پاسداران خرامه است و در جبهه ۸ سال دفاع مقدس نیز حضور فعال داشته است و گفته می‌شود حتی در جبهه جانباز شده است برادر شهید غلام عباس عباسی در مصاحبه‌ای گفته است که او همیشه از خداوند آرزوی شهادت داشت تا بتواند به رفقای ۸ سال دفاع مقدس که در کنار آنها برای میهن می‌جنگید بازگردد و همیشه در اقامه نمازش هنگام قنوت از خداوند طلب شهادت می‌کرد و هر زمان که به حرم شاه چراغ می‌رفت از شهدای میهن اجازه می‌گرفت.

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسرش و فرزندان +عکس

ماجرای شهادت

شهید غلام عباس عباسی در روزهای بازنشستگی خود به عنوان خادم افتخاری حرم مطهر شاه چراغ فعالیت می‌کرد و زندگی خود را وقف خدمت رسانی به زائران حرم شاه چراغ می‌کرد که در ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ در یک حمله تروریستی هدف گلوله‌های نیروهای داعش قرار گرفت و به شهادت رسید.

فیلم روایتی از خادم شدن شهید غلام عباس عباسی

همچنین ببینید

  بیوگرافی شهید سجاد امیری بسیجی مدافع کرمانشاه +فیلم شهادت

بیوگرافی شهید محمد مهدی احمدی سرباز مرزبان

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت شهید عباسی بعد از بازنشستگی نیز اقدام به خدمت‌رسانی به آحاد مردم استان فارس و کشور کرده و با حضور در حرم مطهر احمد ابن موسی شاه‌چراغ (ع) اقدام به خدمت‌رسانی به زوار این آستان مقدس کرد.

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسرش و فرزندان +عکس

وی افزود: در حادثه تروریستی شامگاه یکشنبه در حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) نیز شهید عباسی در باب المهدی حرم احمد ابن موسی (ع) حضور داشت و از جمله اولین افرادی بود که با این تروریست تکفیری مواجه شد.

سردار بوعلی ادامه داد: پیر غلام حسینی غلامعباس عباسی در این حادثه تروریستی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بیوگرافی شهید غلام عباس عباسی خادم شاهچراغ و همسرش و فرزندان +عکس
مراسم تشییع

پیکر شهید غلام‌عباس عباسی، عصر امروز سه‌شنبه با حضور جمع کثیری از مردم شهرستان خرامه و مردم سایر نقاط استان فارس تشییع شد. شهید غلام‌عباس عباسی یکی از ۲ شهید حادثه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) است که در پی شلیک یک عامل تروریست تکفیری به شهادت رسید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *