بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

علی اکبر قلیچ کیست

علی اکبر قلیچ متولد ۱۹ مهر ۱۳۷۲ در تهران، خواننده مذهبی و مداح اهل بیت است. وی فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته مکانیک و دانشجوی لیسانس علوم سیاسی است، از خوانندگی به سمت مداحی رفته و حالا در هر دو زمینه مداحی و خوانندگی پاپ فعالیت می کند.

علی قلیچ را باید هم مداح بنامیم و هم خواننده. او به عنوان خواننده پاپ بین مردم شهرت دارد هر چند بیشتر ترانه ها و آلبوم‌هایی که منتشر کرده تم مذهبی دارد. اما در از کودکی و از ۵ سالگی در هیئت ها به مداحی و نوحه خوانی مشغول بوده است.

تئوری موسیقی را پیش استادانی مانند سهراب‌ پورناظری گذراند، اما معتقد است، استعداد بسیار مهم است و بعد می‌توان با پشتکار راهی را که انتخاب کرده‌ای ادامه دهی. با همه اینها به نظرم خواندن باید به اصطلاح در خونت باشد.

او موسیقی را با آموزش تنبور آغاز کرد و سپس تحت نظر کیخسرو پور ناظری و سهراب پور ناظری تئوری موسیقی را فرا گرفت.

خواننده و مداح جوان که مداحی و نوحه خوانی در بیت رهبری از فعالیت های وی بوده و جزو خواننده های آتیه دار و جوان کشورمان محسوب می شود. به جز خوانندگی او را باید مداح نامید که در محرم ۹۶ جلوی رهبر مداحی کرد

علی قلیچ یکی از مداحان و نوحه خوان کشور ایران در بیت رهبری می‌باشد که می‌توان گفت یکی از خوانندگان جوان نیز به حساب می‌آید و جدیداً مجریگری برنامه از سرگذشت را بر عهده گرفته است .

برنامه از سرگذشت از ابتدای ماه محرم از شبکه نسیم پخش شده است.

علی قلیچ خواننده و مداح بیت رهبری به عنوان مجری در برنامه از سرگذشت حاضر شده است.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

بیوگرافی کامل علی قلیچ

علی اکبر قلیچ یکی از مداحان جوان بیت رهبری می باشد، که در تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۱۳۷٢ در تهران به دنیا آمده است.

ایشان علاوه بر مداحی، خواننده نیز می‌باشد.

علی قلیچ در رشته مکانیک تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع فوق دیپلم در همین رشته به پایان رسانیده است. همچنین در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است.

علی قلیچ علاوه بر خوانندگی در زمینه مداحی هم فعالیت می‌کند، که در محرم سال ۱۳۹۶ مقابل رهبر مداحی نمود.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

آغاز کار هنری

علی قلیچ در تهران در نازی آباد به دنیا آمده است و فعالیت خود را از سنین بچگی و زمانی که ۵ سال سن داشته در هیئت‌ها مداحی و نوحه خوانی را آغاز نموده است.

این چهره فعالیت خود را در عرصه موسیقی را نیز با یادگیری تنبور شروع نمود و پس از آن زیر نظارت اساتیدی از جمله: کیخسرو پور ناظری و سهراب پورناظری تئوری موسیقی را سپری کرد.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

آقای قلیچ شب هشتم ماه محرم به بیت رهبری فرا خوانده شد و در حسینیه امام خمینی رحمت الله در مقابل مقام معظم رهبری نوحه خوانی کرد و مورد استقبال جای گرفت،به دو علت ابتدا اینکه ایشان به عنوان خواننده پاپ میان مردم مطرح شده است البته اغلب آهنگ‌ها و آلبوم‌هایی که انتشار نموده تم مذهبی نیز دارند. دوم اینکه ایشان با ۲۴ سال سن و حاضر شدن در این مراسم نمایانگر این می‌باشد، که رهبر معظم انقلاب برای جوان‌هایی که در هر حرفه‌ای باشند ارزش قائل می‌باشد.

مصاحبه با خواننده جوان علی قلیچ

برای ما از خود صحبت کنید که از چه زمانی خوانندگی را آغاز نمودید؟

من در تاریخ سال ۱۳۷۲ در تهران نازی‌آباد به دنیا آمده ام.

نازی آباد یکی از محله‌های قدیم تهران به حساب می‌آید، که از گذشته در دهه محرم مراسم به خصوصی برای عزاداری امام حسین (ع) و یاران ایشان برپا می‌نمایند.

در جنوب شهر تهران خانواده‌های بسیار مذهبی ساکن هستند، که پایبند آیین‌های مذهبی می‌باشند، ولی تمامی مردم کشور ایران مذهبی می‌باشند و تمامی در ماه محرم برای امام حسین(ع) عزاداری می‌نمایند.

اکنون اغلب مردم من را به عنوان خواننده مطرح می‌کنند، ولی در ایام محرم برای امام حسین علیه السلام سوگواری می‌کنم. از کودکی در هیئت محله خود مداحی می‌نمودم و حالا هم این فعالیت را دنبال می‌نمایم.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

از چه سنی مداحی را آغاز نمودید؟

در واقع در همین مداحی‌ها بوده است که فهمیدید صدای خوبی برای خوانندگی دارید؟ چه فردی شما را حمایت نمود؟

زمانی که ۵ یا ۶ سال سن داشتم بعضی از نوحه‌ها و یا آوازها را برای خودم می‌خواندم و همین سبب شد که خانواده من بفهمند که در این حرفه مهارت دارم. پدر بسیار دوست داشت در هیئت‌ها مداحی نمایم به خاطر همین مداحی را در ماه محرم آغاز نمودم و به همان صورت این فعالیت را دنبال نمودم.

زیر نظارت اساتید آموزش دیدید یا اینکه تجربی فعالیت نمودید؟

تئوری موسیقی را زیر نظارت اساتیدی همچون سهراب پورناظری سپری کردم، ولی خود هم در پی آن بودم و در این عرصه بسیار مطالعه نمودم.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

اعتقاد دارم مهارت خیلی با اهمیت تر می‌باشد و پس از آن می‌توان با پشتکار مسیری را که منصوب نموده‌ای دنبال کنی. با تمامی این‌ها از نظر من خواندن بایستی به اصطلاح در وجودت باشد.

به چه صورت شد برای نوحه خوانی به بیت رهبری فراخوانده شدید و برای ما از حال و هوای آنجا صحبت کنید؟

لطف پروردگار بود که من به بیت رهبری فراخوانده شدم. یکی از بهترین لحظات زندگیم می‌باشد و افتخار می‌نمایم در این مراسم به عنوان ذاکر برای امام حسین علیه السلام سوگواری نمودم.

همچنین ببینید:

بیوگرافی مامک جمشیدی خواهر پژمان جمشیدی با عکس

بازتاب‌هایی که پس از فراخوانده شدن در این مراسم گرفتید، به چه صورت بود؟ گویا مورد استقبال مردم و جوان ها از بودن شما در این مراسم بسیار خوشحال شدند، به خاطر اینکه شما به غیر از اینکه مداح هستید، خواننده پاپ هم می‌باشید؟

بازتاب‌ها در شبکه‌های اجتماعی بسیار عالی بود. برای من کامنت‌های بسیار زیادی نوشته بودند. به همان صورت که بیان نمودم امام حسین (ع) در زندگی تمامی ما می‌باشد و مردم کشور ایران به امام حسین ارادت خاصی دارند. از دعوتم در این مراسم نیز افرادی که فعالیت‌های من را شنیدند، استقبال نمودند و هم سایر مردم.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

اعتماد به نفس بالایی داشته‌اید که در بیت رهبری در برابر مقام معظم رهبری مداحی نموده‌اید؟

به نظر من انرژی این طور فعالیت‌ها از سوی دیگر تامین می‌شود. در واقع هنگامی که در یک جمع حضور پیدا میکنی و برنامه اجرا می‌نمایی، استرس نیز وجود دارد، ولی دلم روشن بود به خاطر اینکه برای امام حسین(ع) مداحی می‌کردم و استرس من بسیار کم بود.

همچنین ببینید:

مجری برنامه از سرگذشت کیست بیوگرافی و عکس

بیوگرافی امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروز پور +عکس و اینستاگرام

اغلب فعالیت‌های شما تم مذهبی دارند، آیا می‌خواهید به همین صورت ادامه بدهید یا موضوع‌ها و تم‌های دیگر را نیز تجارب می‌کنید؟

اغلب فعالیت‌هایم تم مذهبی دارند، ولی ترک‌هایی هم می‌باشد که شعر آن مفاهیم دیگر دارند. من برای اعتقادهای خودم می‌خوانم، ولی سعی می‌نمایم تجارب گوناگونی در این عرصه را داشته باشم.
مدتی قبل فعالیتی به اسم قلب امید تولید نمودم، که یک فعالیت بین المللی با امر صلح جهانی می‌باشد، که به زودی زود انتشار می‌شود. تصور می‌نماید این فعالیت با سایر فعالیت‌ها فرق دارد.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

مجری برنامه از سرگذشت

این برنامه ساخته محمد پیوندی و همچنین به تهیه کنندگی محسن نجفی سولاری، با مجری‌گری علی اکبر قلیچ از ابتدایی ماه محرم از شبکه نسیم پخش شده است.

علی قلیچ مجریگری این برنامه را انجام می‌دهد.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

برنامه از سرگذشت برای ماه محرم و صفر به دست تولید رسیده است و اتفاقات زندگی اشخاصی را بیان می‌نماید. زمانی که یک تصمیم می‌تواند زندگی یک انسان را به کل تغییر بدهد و وی را به چالش بکشد.

ماجراهایی که بسیار در طی تاریخ تکرار شده‌اند و انتخاب‌ها این را مشخص نمودند که اشخاص در سپاه امام حسین(ع) جایی بگیرند و یا با یزید و یاران وی باشند.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

داستان‌های بسیار حیرت آور از زندگی مردمی ساده و تصمیم‌های شجاعانه. علاوه بر این داستان ها، هنرمندان مطرح شده جای می‌گیرند و در مورد این تصمیم‌ها صحبت می‌کنند.

برنامه از سرنوشت از روز نخست ماه محرم در سال جاری در ساعت ٢١:٣٠ دقیقه از شبکه نسیم روی آنتن می‌رود.

بیوگرافی علی اکبر قلیچ مجری و خواننده و همسرش + عکس و اینستاگرام

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *