بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس های جدید

فرهاد ظریف والیبالیست و بازیکن والیبال ایران است متولد 12 اسفند 1361 در تهران بوده و قد او 167 سانتی متر میباشد و به عنوان کوتاه قدترین بازیکن والیبال ایران شناخته میشود در این صفحه به بیوگرافی فرهاد ظریف و همسرش و فرزندان و حواشی و جنجالی هایش میپردازیم.

بیوگرافی فرهاد ظریف

فرهاد ظریف از والیبالیست های سرشناس و باسابقه کشورمان می باشد او متولد ۱۲ اسفند ۱۳۶۱ در مشهد بوده و نام کامل او فرهاد ظریف آهنگران برزنده است اما با نام فرهاد ظریف شناخته می شود و در حال حاضر عضو باشگاه والیبال سایپا بوده و بازیکن سابق تیم ملی والیبال مردان می باشد.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

شروع والیبال

فرهاد ظریف با قد ۱۶۷ سانتی متر وارد والیبال شد کمتر کسی فکر می‌کرد او بتواند موفق شود قد او نسبت به سایر همبازی بسیار کوتاه بود اما نشان داد که تخصص زیادی در جایگیری در زمین والیبال و همچنین ضربات هوشمندانه دارد و به همین دلیل باعث شد به تیم ملی راه پیدا کند و با تیم ملی ایران به جام ها و افتخارات زیادی دست یافت.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و الان کجاست +عکس جدید

همسر و فرزندان

ایشان متاهل بوده و دارای یک فرزند دختر میباشد.

سوابق

فرهاد ظریف در سال ۱۳۸۰ با تیم صنام به صورت حرفه ای وارد والیبال شد و موفق شد با این تیم به مقام قهرمانی کشور را کسب کند بعد از مدتی به پیکان نقل مکان کرد و عملکرد خیره کننده از خود به نمایش گذاشت و مورد توجه کارشناسان و مربیان فوتبال قرار گرفت در سال ۲۰۱۳ به کاله مازندران رفت و بعد از کسب نایب قهرمانی لیگ برتر به میزان خراسان آمد سپس با تعدادی از بازیکنان تیم ملی کشورمان به تیم بانک سرمایه پیوستند.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست +عکس جدید

پیشنهادات خارجی

جالب است بدانید که فرهاد ظریف در سال ۱۳۸۰ زمانی که در تیم نوجوانان بازی میکرده چندین پیشنهاد از تیم‌های بزرگ باشگاهی داشته است اما آنها را به دلیل متاهل بودن رد کرده است دلیل رد کردن این پیشنهادات این بود که اجازه حضور همسرش در خارج از کشور را نمی دادند و به همین دلیل افراد ظریف پیشنهادات خارجی را رد کرد.

حکم جلب به دلیل اهانت به مقدسات

در ۲۴ دی ۱۴۰۱ فرهاد ظریف در اینستاگرام استوری جنجالی به اشتراک گذاشت که توهین به مقدسات بود دادستانی تهران حکم جلب فرهاد ظریف را صادر کرد و در صورت بازگشت به تهران دستگیر خواهد شد.

مهدی رسولی مداح اهل بیت (ع) در واکنش به توهین فرهاد ظریف بازیکن والیبال به حضرت زهرا (س) پیام امام خمینی (ره) در ۹ بهمن‌ماه سال ۶۷ نسبت به پخش مصاحبه‌ای در صداوسیما را بازخوانی کرد.

هشتم بهمن‌ماه سال ۶۷ و به مناسبت تولد حضرت زهرا (سلام الله علیها) و روز زن، رادیوی جمهوری اسلامی ایران در برنامه‌ای به نام سلام، صبح به خیر در گزارشی از مخاطبینش می‌پرسد: به نظر شما الگوی امروز زنان ایرانی چه کسی است؟. اکثر مخاطبین، حضرت فاطمه را الگوی خود معرفی می‌نمایند اما یکی از مصاحبه‌شوندگان در کمال تعجب می‌گوید: «الگوی مناسب زنان ایرانی اوشین است!». اوشین نام شخصیت اصلی داستان سریالی ژاپنی به نام سال‌های دور از خانه بود که آن روزها از سیما پخش می‌شد. امام خمینی (ره) در واکنش به این ماجرای موهن، طی پیامی رسمی و علنی به شدت محمد هاشمی (رئیس وقت صدا و سیما) را مورد عتاب قرار می‌دهند.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست +عکس جدید

افتخارات فرهاد ظریف

 • قهرمانی نوجوانان آسیا
 • قهرمانی جوانان آسیا
 • بهترین دریافت‌کننده در مسابقات قهرمانی جوانان جهان۲۰۰۱
 • مرد سال والیبال ایران در سال ۱۳۸۰
 • حضور در جمع ۱۰ بازیکن برتر والیبال ایران در دو دوره لیگ برتر ایران
 • بهترین لیبرو در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲
 • سه دوره بهترین لیبرو آسیا ۲۰۰۲، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳
 • نایت قهرمانی نوجوانان جهان
 • قهرمانی ۴ دوره لیگ برتر والیبال با تیم‌های مختلف
 • چهار نایب قهرمانی با تیم‌های مختلف لیگ برتر
 • حضور در لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳
 • کسب مقام چهارمی به همراه تیم ملی ایران در مسابقات جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ (قهرمان قاره‌ها)
 • کسب عنوان بهترین لیبرو جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ (قهرمان قاره‌ها)

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

فرهاد ظریف از از مقام‌ها و عنوان‌هایی که به دست آورده گفت و یادآوری کرد: سال ۷۹ وارد تیم ملی نوجوانان و جوانان شدم و تا چند سال بعدش قهرمان آسیا و نایب قهرمان جهان و بهترین لیبروی آسیا و جهان شدم. جالب بود آن اوایل به هر کشوری که برای مسابقه می‌رفتم می‌گفتند خیلی عجیب است که بازیکنی با این قد کوتاه یعنی دقیقا یک متر و ۶۸ سانتی دارد والیبال بازی می‌کند. خیلی سعی و تلاش کردم تا بتوانم خودم را ثابت کردم.

او به ماجرای ورود خود به تیم ملی اشاره کرد و گفت: من تا سال ۷۹ اصلا تهران نیامده بودم؛ آن سال بدون آنکه دعوت شوم کیفم را برداشتم و از مشهد سوار اتوبوس شدم و آمدم تهران، میدان آزادی که ساعت ۵ صبح رسیدم آدرس فدراسیون والیبال را پرسیدم و راه افتادم اما مسیر را گم کردم و اشتباهی رفتم پشت استادیوم ۱۰۰ هزار نفری فوتبال.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

ظریف ادامه داد: وقتی وارد اردو شدم بقیه دعوت شده بودند؛ اما من با پرروئی گفتم می‌خواهم تمرین کنم و تست دهم آن زمان آقای ایوان ایوانوف سرمربی بود و رضایت داد یک جلسه تمرین انجام دهم که با آن یک جلسه ماندگار شدم. از آن موقع سعی کردم خودم را ثابت کنم که بعدش برگشتم مشهد و از من خواستند در تیم ملی نوجوانان حضور پیدا کنم که خداراشکر تا دو روز پیش ادامه دار بود.

همچنین ببینید:

⚡️بیوگرافی بردیا سعادت والیبالیست و همسرش

⚡️بیوگرافی امین اسماعیل نژاد والیبالیست و همسرش

ب⚡️یوگرافی صابر کاظمی والیبالیست و همسرش

⚡️بیوگرافی مهدی جلوه والیبالیست و همسرش

⚡️بیوگرافی میثم صالحی والیبالیست و همسرش

او با اشاره به اینکه تاکنون چند بار از تیم ملی خط خوردم و دوباره دعوت شده است، گفت: آخرین دوره با آقای ولاسکو در جام قهرمانان قاره‌ها رسما خداحافظی کردم و گفتم به زندگی‌ام بپردازم و در اوج از والیبال خداحافظی کنم که این کار را هم انجام دادم و چهار گوشه زمین را بوسیدم و آمدم ایران. اما دوباره سال بعدش آقای کواچ آمدند و از من خواستند در تیم ملی بازی کنم و من هم قبول و برگشتم تا سه روز پیش.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

ظریف با گفتن اینکه «من خط خوردن زیاد داشتم»، ادامه داد: مربیان مختلفی که آمدند ایران بازیکنان مختلفی را انتخاب کردند و گاهی خط خورده بودم اما اتفاق دو روز پیش خیلی برایم سخت بود. من از سال ۷۹ تا الان در زندگی و والیبال خیلی سختی کشیدم. اتفاق بدی هم در زندگی‌ام افتاد چند وقت پیش ولی در تنهایی خودم…

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید

فرهاد ظریف که در مقابل دوربین اشک می‌ریخت مورد تشویق حضار قرار گرفت و چند دقیقه بعد ادامه داد: در این دو روزه در تنهایی خودم خیلی گریه کردم و این اتفاق برایم خیلی سخت بود. امیدوارم برای هیچکس در آنجایی که می‌خواهد به آرزویش برسد این اتفاق نیفتد. بازی در المپیک و از ورزش خداحافظی کردن، آرزوی هر ورزشکاری است و امیدوارم هیچ ورزشکاری گرفتار این اتفاقی که برای من افتاد نشود؛ با اینکه برای تیمم آرزوی موفقیت کردم و هیچ کینه‌ای به دل ندارم اما به خودم خیلی سخت می‌گذرد.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست +عکس جدید

اهانت به حضرت فاطمه زهرا

«فرهاد ظریف ملی پوش سابق والیبال با انتشار یک استوری در صفحه مجازی خود به مقدسات توهین کرده و همین امر باعث شد علی صالحی دادستان تهران علیه وی دستور تعقیب قضایی صادر و حکم جلب وی را برای ضابط ارسال کند. با توجه به اقامت ظریف در خارج از ایران دستور جلب وی به مراجع ذیربط ارسال شده است.

علی صالحی در همین رابطه گفت: نظر به توهین فرهاد ظریف علیه مقدسات، بلافاصله موضوع در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفت و ضمن صدور دستور تعقیب قضایی علیه وی حکم جلب وی نیز صادر شد.

صالحی ادامه داد: نظر به اینکه ظریف در ایران اقامت ندارد، دستور قضایی صادر شده برای مراجع ذیربط ارسال شد تا در فرصت مقتضی نسبت به اعمال آن اقدام لازم صورت گیرد.»

از آغاز وقایع اخیر در ایران برخی از چهره‌های ورزشی ایران موضع‌گیری‌های تند و تیزی داشتند که منجر به مهاجرت، محدودیت و یا حتی بازداشت آن‌ها شده است هرچند برخی از آن‌ها اساسا پیش از شهریورماه سال جاری نیز از ایران خارج شده بودند.

فرهاد ظریف لیبروی مشهدی سابق تیم ملی ایران یکی از این ورزشکاران بود که در چندماه اخیر مطالب بسیار جنجالی و تندی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاشت؛ اما حالا و پس از استوری فوق ساختارشکنانه وی در خصوص «روز زن» و سبب نامگذاری آن، حکم جلب وی صادر شد که البته فرهاد ظریف در حال حاضر در ایران حضور ندارد.

بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست و همسرش و دخترش +عکس جدید بیوگرافی فرهاد ظریف والیبالیست +عکس جدید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *