بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

بیوگرافی منوچهر صادقپور بازیگر قدیمی و کارگردان پیشکسوت سینما و همسرش و فرزندان +عکس تصاویر جوانی و زندگینامه و بیماری و درگذشت و فوت منوچهر صادق پور را در این صفحه ببینید.

پنج شنبه ۲۴ شهریور ماه راس ساعت ۱۰ صبح از سالن عروجیان بهشت زهرا (س) تهران، پیکر این هنرمند قدیمی به سمت مقبره خانوادگی‌شان شماره ۹۲ بدرقه می‌شود.

منوچهر صادق‌پور بازیگر فیلم‌هایی چون «عطش» و «شوکران» بود و سال‌ها قبل‌تر تهیه‌کنندگی «درشکه‌چی»، «قیامت عشق»، «مجازات» و کارگردانی «کلاه نمدی»، «بی‌گناه در شهر» و… را برعهده داشت.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

بیوگرافی منوچهر صادق پور

منوچهر صادق پور از بازیگران قدیمی و پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان بوده که در سال ۱۳۱۱ به دنیا آمده است

او علاوه بر بازیگری فیلم های زیادی را کارگردانی و تهیه کنندگی کرده است.

شروع فعالیت هنری

آقای منوچهر صادق پور اولین تجربه حرفه ای خود را در سال ۱۳۴۲ فیلم سینمایی دختر کوهستان آغاز کرد و به عنوان تهیه کننده در این فیلم به فعالیت پرداخت فیلمی که توسط محمدعلی جعفری کارگردانی شد.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

منوچهر صادق پور در سال ۱۳۴۵ به عنوان بازیگر اولین گام خود را در سینما برداشت یک سال بعد فیلم سینمایی دختر طلاق به کارگردانی سردار ساگر را بازی کرد در این فیلم چهره هایی همچون رفیع حالتی و محمد علی بندانی و فریده نصیری (همسرش) بازی می‌کردند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی اصغر یوسفی نژاد کارگردان
بیوگرافی مهدی صباغی بازیگر پیشکسوت قدیمی
بیوگرافی محمدرضا طالقانی و همسرش

سوابق منوچهر صادق پور

آقای منوچهر صادق پور در سال ۱۳۴۶ باز هم یک فیلم دیگر به نام “داش احمد” را بازی کرد و با همسر سابقش فریده نصیری بار دیگر هم بازی شد .

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

در سال ۱۳۴۷ فیلم سینمایی به نام بی گناهی در شهر و به امید دیدار را بازی کرد.

او در اکثر فیلم های خود با همسر سابقش فریده نصیری همبازی بوده است.

وی در سال ۱۳۵۲ و آخرین کار سینمایی خود را قبل از انقلاب انجام داد و در فیلم آقا مهدی کله پز به ایفای نقش پرداخت در این فیلم با چهره هایی همچون علی میری و همسر سابقش فریده نصیری همبازی بود.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

منوچهر صادق پور بعد از انقلاب

بعد از انقلاب در سال ۱۳۷۷ در فیلم سینمایی شوکران بازی کرد و به سینما بازگشت در حالی که بسیاری از بازیگران و ستاره های سینما بعد از انقلاب ممنوع التصویر شدند اما منوچهر صادق پور در سال ۱۳۷۷ به سینما بازگشت و در فیلم سینمایی شوکران به کارگردانی بهروز افخمی بازی کرد .

در این فیلم چهره هایی همچون فریبرز عرب نیا و هدیه تهرانی بازی می کردند آخرین کار سینمایی ایشان عطش در سال ۱۳۸۱ به کارگردانی محمدحسین فرحبخش بود در این فیلم هنرپیشه های همچون فریبرز عرب نیا و بهرام رادان و شهرام حقیقت دوست بازی می‌کردند.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

همسرش کیست

منوچهر صادق پور در فیلم های زیادی با همسر سابقش فریده نصیری همبازی بوده است فریده نصیری متولد ۱۳۱۷ در تهران بوده و از هنرپیشه های قبل از انقلاب به شمار می آید.

درگذشت

منوچهر صادق پور ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ در سن ۸۶ سالگی درگذشت

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا