بیوگرافی ژوزه مورایس و همسر اول و دوم شیدا مقصودلو و فرزندان +عکس

بیوگرافی ژوزه مورایس و همسر اول و دومش شیدا مقصودلو و فرزندان +عکس

بیوگرافی ژوزه مورایس

ژوزه مورایس (José Morais) یا محمد مورایس فوتبالیست سابق تیم ملی پرتغال و سرمربی فعلی سپاهان اصفهان است او  ۲۷ ژوئیه ۱۹۶۵ در پرتغال بوده و بیشتر به عنوان مربی شناخته میشود.

ژوزه مورایس در سال 1399 با شیدا مقصودلو بازیگر ایرانی اشنا شد و ازدواج کردند و دین خود را از مسیحی به اسلام و شیعه تغییر داد و نام خود را از ژوزه به محمد تغییر داد.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان +عکس

ژوزه مورایس بیشتر به عنوان دستیار در تیم های بزرگ فعالیت داشته است و تجربه مربیگری با تیم های بزرگ را نداشته است از مهمترین تیم های که ژوزه مورایس به عنوان سرمربی فعالیت داشته است تیم ملی یمن میباشد.

ژوزه مورایس در تیم های اینترمیلان ، چلسی و رئال مادرید به عنوان دستیار مربی حضور داشته است.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان و سوابق و اینستاگرام

ژوزه مورایس کیست و اهل کجاست

ژوزه مورایس متولد ۲۷ ژوئیه ۱۹۶۵ در پرتغال بوده و به صورت حرفه‌ای به عنوان مربی فوتبال فعالیت میکند او سالها بازیکن سابق تیم ملی پرتغال بود.

✅ همچنین ببینید بیوگرافی ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال 

سوابق

مورائیس با تیم جوانان بنفیکا کار خود را به عنوان مربی آغاز کرد و سپس با باشگاه سوئدی آسیریکا ، باشگاه تونسی اسپرانس گام های دیگر خودد را برداشت و مدتی هم سرمربیگری تیم ملی یمن را بر عهده داشت.

در سال 2002، او مربی وستفالیا هرنه در دسته چهارم آلمان شد و توانست سه بار این تیم را قهرمان کند.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان و سوابق و اینستاگرام

ژوزه مورایس سرمربی سابق اینترمیلان و رئال مادرید

در 13 ژوئیه 2006، موریس به عنوان سرمربی به باشگاه الفیصلی عربستان سعودی پیوست. او در 16 دسامبر 2006 پس از شکست 5–1 مقابل الاتحاد باشگاه را ترک کرد. در 6 ژوئن 2014، موریس به عنوان سرمربی جدید الشباب عربستان معرفی شد. او با شکست دادن النصر در ضربات پنالتی در اولین بازی خود به عنوان سرمربی الشباب عنوان قهرمانی سوپرجام عربستان را به دست آورد. برای فصل 15-2014، موریس یک سال مرخصی گرفت تا سرمربی تیم الشباب عربستان سعودی شود و قبل از شروع فصل 2015-2016 لیگ برتر به چلسی بازگردد. در 16 آگوست 2018، مورایس به عنوان مدیر باشگاه لیگ برتر اوکراین کارپاتی لویو منصوب شد. در 28 نوامبر 2018، مورایس از عنوان مدیر لیگ برتر اوکراین استعفا داد و به عنوان  مربی تیم کره جنوبی منصوب شد.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان و سوابق و اینستاگرام

در ماه مه 2021، مورایس قراردادی تا پایان فصل با باشگاه الهلال عربستان امضا کرد.

او در ژوئن 2022 به مدت سه فصل برای مدیریت باشگاه ایرانی سپاهان قرارداد امضا کرد.

ژوزه مورایس در ژوئیه 2009 به اینترمیلان رسید تا جایگزین آندره ویلاس بواس در حال جدایی شود. این دو که توسط هموطن خود ژوزه مورینیو استخدام شدند، ظاهراً اولین بار در سال 2000 در بنفیکا ملاقات کردند.

پس از اینکه سرمربی مورینیو قراردادش را با اینتر فسخ کرد، مورایس در ژوئن 2010 به دنبال مورینیو به رئال مادرید رفت. به همین ترتیب، او سپس به دنبال مورینیو به چلسی در ژوئن 2013 پس از پایان دوره مدیریتی مورینیو با رئال مادرید رفت.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان و سوابق و اینستاگرام

دوران فوتبال

دوران بازی مورایس با تیم جوانا بنفیکا در سال 1984 آغاز شد. او دو فصل در آنجا ماند و سپس در سال 1986 به درگوا   رفت و به مدت دو سال در آنجا بازی کرد. دوره بعدی او در اتلتیکو تنها یک سال به طول انجامید. در سال 1990، او به صورت قرضی به پراینس رفت و سرانجام پس از فصل 91–1990 در پنافیل بازنشسته شد.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش کیست +عکس

افتخارات

اسپرانس تونس

لیگ دسته اول فوتبال تونس: ۱۰–۲۰۰۹

الشباب عربستان

سوپر جام عربستان: ۲۰۱۴

چونبوک هیوندای موتورز

کی لیگ: ۲۰۱۹، ۲۰۲۰
اف ای کاپ کره جنوبی: ۲۰۲۰

الهلال عربستان

لیگ حرفه‌ای فوتبال عربستان: ۲۱–۲۰۲۰

جوایز انفرادی

بهترین سرمربی کی لیگ: ۲۰۱۹

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش و فرزندان و سوابق و اینستاگرام

صدرنشینی با سپاهان در لیگ برتر

مورایس در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، با عقد قراردادی سه ساله سرمربی سپاهان شد. وی در اولین فصل حضور خود در سپاهان عملکرد خوبی داشت و در حالی که تا آخرین هفته از مدعیان قهرمانی لیگ برتر بشمار می‌رفت با ۶۵ امتیاز و یک امتیاز کمتر نسبت به پرسپولیس به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسید.

۲۱ مرداد سال گذشته در حالی فصل بیست و دوم لیگ برتر آغاز شد که سپاهان از همان بازی اول با پیروزی برابر استقلال که مدافع عنوان قهرمانی بود با مورایس برای همه تیم‌ها خط و نشان کشید. دو برد متوالی در شروع لیگ زرد پوشان را امیدوار کرد که امسال آنها با دستیار مورینیو می‌توانند از همین ابتدا سایر مدعیان را از دور خارج کنند. از هفته سوم اما خیلی زود مورایس به زمین سفت در فوتبال ایران خورد، ۳ مساوی و یک باخت در ۴ دیدار بعدی، سپاهان را از کورس دور کرد تا نگاه‌ها به عملکرد مواریس با شک و تردید همراه شود.

بیوگرافی ژوزه مورایس سرمربی سپاهان و همسرش کیست +عکس

از هفته هفتم اما موتور سپاهان دوباره روشن شد و آنها پس از خارج شدن از بحران در ۱۷ هفته گذشته یک روند صعودی و ثابت را داشته‌اند، روندی که سبب شد آنها در پایان هفته بیست و سوم، سال ۱۴۰۱ را با صدرنشینی در لیگ برتر به پایان برسانند. ۱۴برد، ۷ مساوی و تنها ۲ باخت و کسب ۴۹ امتیاز عملکرد مورایس با سپاهان تا اینجای کار است، یک آمار قابل قبول که باعث شده آنها مدعی شماره یک قهرمانی باشند، هر چند استقلال و پرسپولیس را به عنوان نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌هایشان در فاصله ۳ و ۴ امتیازی‌شان می‌بینند.

با این حال مورایس تا اینجا توانسته است ماموریتش را در اصفهان را به شکل موفقی پیش ببرد، هر چند سپاهان با شکست برابر پرسپولیس از جام حذفی کنار رفت اما زردها در لیگ برتر با مورایس بالاتر از ۱۵ تیم دیگر قرار گرفته‌اند و در فاصله ۷ بازی تا پایان لیگ، شانس قهرمانی‌شان بیشتر از بقیه است، آن هم با آمارهای قابل قبولی که با مورایس ثبت کرده‌اند.

همسر اول

ژوزه مورایس در دوران جوانی اش با یک خانم پرتغالی ازدواج کرد و دارای دو فرزند دختر میباشد او بعد از گذشت 6 سال از همسرش طلاق گرفت علت طلاق انها گفته میشود که مسافرت های پی در پی مورایس بوده است.

همسر دوم

ژوزه مورایس در سال 1399 با شیدا مقصودلو ازدواج کرد و به همین دلیل به ایران آمد و سرمربی تیم سپاهان اصفهان شد گفته میشود که مورایس قبلا یک ازدواج ناموفق داشته است درباره اینکه آیا فرزندی داشته یا خیر مشخص نیست.

مسلمان شدن

ژوزه مورایس پرتغالی که از سال گذشته هدایت سپاهان را بر عهده گرفته، از آیین مسیحیت به دین اسلام و مذهب شیعه گرویده است. این خبر در نشست مطبوعاتی سپاهان و پس از پیروزی مقابل استقلال ملاثانی اعلام شد. او که گفته می‌شود به زودی با یک زن مسلمان ایرانی پیوند ازدواج خواهد بست، یکی از ده‌ها ستاره و چهره نامدار فوتبال است که دین اسلام را برای ادامه زندگی برگزیده است. از آنجایی که در تاریخ ورزش ایران خارجی های زیادی حضور داشتند، او اولین و آخرین نفری نیست که با حضور در ایران آیینش را تغییر می دهد و به دین اسلام روی می‌آورد.

حال در این میان شنیده ها حاکی از آن است که، ژوزه مورایس قصد دارد نام خود را بصورت رسمی به «محمد» تغییر بدهد!

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *