بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

یدالله شادمانی کیست و اهل کجاست

یدالله شادمانی زاده 1327 در شهر شهداد کرمان بوده و بازیگر سینما و تلویزیون میباشد که با سریال نون خ به شهرت رسید او از معلمان بازنشسته بوده که سالها در اموزش و پرورش فعالیت کرده است و البته در حال حاضر یکی از نویسندگان و بازیگران سرشناس در ایران محسوب میشود.

یدالله شادمانی ، جایزه بهترین بازیگری از چهاردهمین جشنواره پونای هند برای بازی در فیلم «ممیرو» و انتخاب به عنوان برجسته ترین بازیگر بیست و دومین جشنواره تئاتر جنوب شرق کشور در سال (1389) ، را در کارنامه دارد.

در ادامه مجله شبونه بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش و سوابق هنری اش را مشاهده نمایید.

بیوگرافی یدالله شادمانی

یدالله شادمانی در سال ۱۳۳۱ در شهر ماهان چشم به جهان گشوده است، وی اصلیتش کرمانی و در شهداد کرمان، بازیگر، تلویزیون و تئاتر و سینما است و بازنشسته و آموزش و پرورش است.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

سوابق هنری

مجموعه نون خ، فصل سوم به کارگردانی جناب آقای سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی در شبکه یک در نوروز ۱۴۰۰ بخش شد و با بازی یدالله شادمانی درنقش پدر روناک در این مجموعه که خیلی خوش درخشید، و بازی اش نظر خیلی از بینندگان را به خود جلب کرد.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

وی در سال ۸۵ وارد عرصه بازیگری شد و تا حالا تعدادی فیلم و مجموعه در لیست هنری اش دیده شده.
او دردوران دبستان و نوجوانی‌اش را در تئاتر دانش آموزی از دوران دبیرستان شروع کرد، و با حضور و اجرا در نمایش دوبه دل سال ۸۵ خیلی جدی کارش را آغاز کرد، و به غیر از بازیگری تا حالا چندین نمایش را خودش نویسندگی و کارگردانی کرده است.
آقای یدالله شادمانی بازنشسته آموزش و پرورش نیز است و از سال ۸۵ وارد حرفه بازیگری شده، فیلم ها و مجموعه، سریال هایی که یدالله شادمانی در آن ایفای نقش کرده، چون سالهای دور از خانه۹۷، حبیب آقا سال ۹۶، دقیقه سکوت در سال ۹۳، ممیرو در سال ۹۴،خسته نباشید در سال ۹۱ و…..

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

بازیگر نقش بهادر (پدر روناک) در سریال نون.خ

وی در سریال نون خ در نقش بهادر پدر روناک را بازی کرده و خیلی خوب نظر بینندگان را به خود جلب کرده.

این سریال فصل اولش نوروز ۹۸و فصل دومش هم درنوروز ۹۹در شبکه یک پخش شد، البته قرار بر این بود که اکبر عبدی نقش بهادر رابازی کند، اما به علت بیماری، یدالله شادمانی این نقش را برعهده گرفت و بازی کرد.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

نقش بهادر خان در این سریال بسیار بامزه اما جدی است. وی شوهرخواهر نورالدین خانزاده است که شغلش غسال یاهمان دلاک حمام است، که باهم اختلافاتی دارند، وی دنبال دخترش روناک که خانم صهبا شرافتی این نقش را برعهده دارد، ولی در بازگشت گنجی پیدا می‌کند و تلاش می‌کند با کمک سیروس داماد نوری آن را بیرون بیاورد، که در ادامه سریال اتفاقاتی پیش می آید که در روزهای آینده آن را خواهیم دید.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

جوایز وی در جشنواره

یدالله شادمانی، بهترین جایزه بازیگری در جشنواره برای ایفای نقش در ممیرو را گرفته است، و از بازیگران خوب و با سابقه در تلویزیون تئاتر و سینما است. وی برترین بازیگر، در بیست و دومین جشنواره تئاتر جنوب شرق کشور در سال ۸۹ بوده است.

بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری بیوگرافی یدالله شادمانی بازیگر و همسرش + سوابق هنری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *