یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان +سوابق و پیج اینستاگرام

بیوگرافی یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان + پیج اینستاگرام

یونس شاهمرادی کیست

یونس شاهمرادی قاری قرآن متولد ۱۳۸۱ در  زنجان می باشد سال دوم رشته حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی است از هشت‌ سالگی پای رحل قرآن نشست و تلاوت را آغاز کرد و تاکنون رتبه های مختلفی را کسب کرده است و حالا موفق شده در مسابقه تلاوت قرآن عطر الکلام عربستان مقام اول را به خود اختصاص بدهد و جایزه نقدی ۸۰۰ هزار دلاری را که معادل ۴۲ میلیارد تومان است را به دست آورد یونس شاهمرادی این روزها در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از کاربران و رسانه‌ها درباره او می نویسند.

بیوگرافی یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان + پیج اینستاگرام

بیوگرافی یونس شاهمرادی

یونس شاهمرادی متولد ۱۳۸۱ در زنجان بوده و برنده جایزه قرائت قرآن در عربستان می باشد او در حال حاضر در تهران زندگی می کند یونس شاهمرادی اصالتا زنجانی بوده اما چند سالی است که در تهران زندگی می کند بعد از مشاهده فراخوان مسابقه قرائت قرآن در عربستان با نام مسابقه عطر الکلام در این مسابقه شرکت کرد و توانست رتبه اول را به خود اختصاص بدهد و جایزه سه میلیون ریالی عربستان که بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان می باشد را به دست آورد.

کسب رتبه اول قرائت قرآن در عربستان

حالا یکی از ثروتمندترین جوانان تهرانی بوده که توانست به این جایزه بزرگ دست پیدا کند یونس شاهمرادی در مسابقه قرائت قرآن از بین ۵۰۰ شرکت کننده رتبه اول را به دست آورد و موفق شد بعد از حضور در فینال این دوره از مسابقات به مقام اول دست پیدا کند.

لازم به ذکر است که مسابقات بین المللی تلاوت قرآن عطر اول کلام در عربستان دومین دوره خود را برگزار می کند و بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده از ۱۶۵ کشور در این مسابقه حضور پیدا کرده بودند یونس شاهمرادی موفق شد در بین این افراد شرکت کننده که همگی از قاریان ممتاز و سرشناس دنیا بودند رتبه اول را به خود اختصاص بدهد.

بیوگرافی یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان + پیج اینستاگرام

شاهمرادی در رقابت با سه قاری دیگر از کشور عربستان و مراکش توانست رتبه نخست بخش تلاوت دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن و اذان عطر الکلام را از آن خود کند. اداره کل رفاه عربستان اعلام کرد که محمد آل الشریف از کشور میزبان و یونس شاهمرادی از ایران به ترتیب در رشته‌های اذان و قرائت رتبه نخست را کسب کردند که به نماینده کشور میزبان دو میلیون ریال سعودی و به یونس شاهمرادی سه میلیون ریال سعودی جایزه اعطا شد.

اولین دلیل بزرگنمایی این رویداد قرآنی در افکار عمومی ایران و به خصوص جامعه قاریان، رقم قابل توجه جایزه این مسابقه است که گفته می‌شود بالاترین رقم در تاریخ مسابقات قرآن است و به همین جهت به ثبت گینس هم رسیده است!

بیوگرافی یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان + پیج اینستاگرام

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همواره ارقام قابل توجهی را برای مسابقات قرآن خود در نظر می‌گیرند که پس از تبدیل آن به واحد پول ملی خودمان، به‌خاطر اختلاف قیمت ارز، رقم بزرگی را تشکیل می‌دهد و به خودی خود ارزش خبری می‌آفریند و موجب جلب توجه افکار عمومی می‌شود. قاریان ایرانی در طول سال به مسابقات متعدد قرآن در سطح جهان اعزام می‌شوند و اغلب آنها با اینکه به لحاظ فنی، یا تلاوت‌هایی در سطح یونس شاهمرادی و یا قوی‌تر از آن اجرا می‌کنند، اما مع‌الاسف چون چنین ارقامی برای جایزه آنها مطرح نمی‌شود، رسانه‌ها نیز به آن توجه نمی‌کنند. در واقع آنچه که اکنون توجه رسانه‌ها را به انعکاس خبر این حضور و برگزیده شدن جلب کرده است، همان ارزش خبری «بزرگی و فراوانی» یک جایزه است.

بیوگرافی یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان + پیج اینستاگرام

یونس شاهمرادی، دارنده رتبه نخست دومین دوره مسابقات قرآن عطرالکلام عربستان در بدو ورود به ایران، افزود: بسیاری گمان می‌کردند، چون زبان ایرانی‌ها فارسی است، حتماً در تلاوت مشکل دارند و نمی‌توانند قرآن بخوانند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این مسابقات قاریان بسیاری حضور دارند و هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌کنندگان به لحاظ کمیت وجود ندارد، بنابراین از سطح بسیار بالایی برخوردار بود.

یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان +سوابق و پیج اینستاگرام

دارنده رتبه اول مسابقات قرآن عطرالکلام عربستان افزود: این رقابت‌ها شبیه مسابقات ایران یا مالزی و یا هر مسابقه بین‌المللی دیگری نیست که فقط قرائت تحقیق باشد، در این مسابقات هم قرائت تحقیق و هم قرائت ترتیل را شاهد بودیم و همه می‌دانیم در قرائت ترتیل کشور‌هایی همچون عربستان و مراکش از سطح بسیار بالایی برخودار هستند، همین موضوع کار را سخت کرده بود چرا که در ترتیل قاری راحت‌تر است.

شاهمرادی در ادامه درباره نحوه حضور خود در این مسابقات بیان کرد: با توجه به اینکه سال گذشته سیدجاسم موسوی در این مسابقات شرکت کرده و رتبه چهارم را به دست آورده بود، من هم تصمیم گرفتم شرکت کنم و خدا را شاکرم که حضوری موفقیت‌آمیز داشتم. در این مسابقات قاریان دیگری از ایران هم حضور داشتند.

یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان +سوابق و پیج اینستاگرام یونس شاهمرادی قاری قرآن رتبه اول جهان عربستان +سوابق و پیج اینستاگرام

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

3 نظر

  1. در کشور ما ادعای شیعه بود داریم اما به قاریان جوایزی در سطح پایین میدن به نفراول قرائت دویست هزارتومان اما به فوتبالیست ده میلیارد میدن
    از عربستان یاد بگیریم ارزش دادن به قران وقاری را که عنرش را مای قران گذاشته تا الگو شوند برای جوانان با شعار کار درست نمیشه

  2. ایشون اهل ارومیه هستن و پسر عموشون مربی فوتبالمونه لطفا اطلاعات درست بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *