تاریخ شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی (1402) چه روزی است؟
سردار حاج قاسم سلیمانی در 13 دی ماه 98 به شهادت رسید

تاریخ شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی (1402) چه روزی است؟

تاریخ شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

سردار حاج قاسم سلیمانی در 13 دی ماه 98 به شهادت رسید و هر سال 13 دی ماه مراسم سالگرد شهادت ایشان برگزار میشود او فرمانده سپاه قدس بود و وظیفه برقراری امنیت در خرج از خاک ایران را بر عهده داشت که توسط پهپاد های امریکا در فردوگاه بغداد مورد حمله تروریستی موشکی قرار گرفت و به همراه چند تن از همراهانش از جمله ابومهندس به شهادت رسید.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک از توابع کرمان چشم به جهان گشود. وی پس از اخذ دیپلم به شغل بنایی مشغول شد و بعدها فعالیت خود را به عنوان پیمانکار در اداره آب کرمان آغاز کرد.

تاریخ شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی (1402) چه روزی است؟

سردار سلیمانی فرزند سوم حاج حسن و خانم فاطمه سلیمانی بود که در خانواده ای کارگری متولد شد، یک خواهر و برادر بزرگتر از خود و برادری کوچک تر از خود داشت، او پس از پایان تحصیلات ابتدایی به کرمان رفت و به بنایی مشغول شد، در سال 1353 پس از اخذ دیپلم در سازمان آب کرمان به عنوان پیمانکار به کار مشغول شد.

سردار سلیمانی نقش مهمی در دادن قدرت نظامی به حزب‌الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی رژیم صدام، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشته‌ است. وی تا پیش از حضور علنی در جنگ علیه داعش در عراق، از حضور در انظار عمومی پرهیز می‌کرد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *