حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبی عراق +تصاویر

حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبی عراق را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

حشدالشعبی کیست؟

گروه بسیار بزرگی از بسیج مردمی عراق بوده که به این نام اختصاص یافته اند که بیشتر اعضای این گروه شیعه هستند که برای مبارزه با داعش و گروه های تکفیری تشکیل شدند و توانستند بخش اعظمی از خاک عراق را از سلطه رو گروه های داعشی نجات بدهند و گروه های تکفیری  و تروریستی را از بین ببرند.

حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبي عراق

این گروه در سال 2014 تشکیل شدند که سرپرستی انها را ابومهدی المهندس بر عهده داشت که در دی ماه 1398 توسط حمله تروریستی امریکایی به همراه سردار قاسم سلیمانی به شهادت رسید.

مبارزه با داعش

سال 2014 در حالی که نیروهای داعشی بخش بسیار زیادی ار خاک عراق را به اشغال خود دراودند نیروی سپاه پاسداران به درخواست دولت عراق به مبارزه با داعش پرداخت و نیروهای بسیج مردمی عراق را برای مبارزه با گروه های تکفیری اموزش داد.

در نهایت مبارزه های مهم نیروهای گروه حشدالشعبی با همکاری نظامیان ایرانی موافق شدند که همه عراق را از چنگ داعش نجات بدهد.

حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبی عراق

حشدالشعبی نیروهای قانونی و مهم عراق

در سپتامبر ۲۰۱۵ حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که گروه‌های حشد شعبی بخشی از نیروهای حکومتی هستند.

پارلمان عراق، نیز در آذرماه ۱۳۹۵ قانون حمایت از نیروهای حشد الشعبی را تصویب نمود.

کمک به سیل زدگان خوزستان

در فروردین 98 در حالی سیل بسیاری از بخش های استان خوزستان را فرا گرفته بود و بسیاری از روستاهای این استان به کمک نیاز داشتند گروه بسیج مردمی عراق به کمک مردم خوزستان امد و کمک های زیادی را به روستاهای استان خوزستان کردند.

حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبی عراق

در این باره نماینده مردم اهواز گفت همان‌طور كه نیروهای نظامی ما در حال امدادرسانی هستند، آن‌ها هم آمده‌اند تا مانند سایر نیروهای جهادی به سیل‌زده‌ها كمك كنند.

سازمان حشدالشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام كرد كه نیروی مهندسی این سازمان برای منحرف كردن جریان سیل و حفاظت از مناطقی از عراق كه احتمال آب‌گرفتگی در آن‌ها می‌رود، وارد خاك ایران شده است. در این بیانیه آمده است: ورود نیروهای حشدالشعبی به خاك ایران به‌منظور حفاظت از مناطق عراق، به‌خصوص شهر عماره، مركز استان میسان از ورود سیل است.

حشدالشعبی کیست؟ بیوگرافی گروه حشدالشعبی عراق

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *