خواص سمنو در پریودی برای زنان و دختران +فیلم

خواص سمنو در پریودی برای زنان و دختران +فیلم

خواص سمنو در پریودی

قاعدگی یکی از اتفاقات طبیعی زنان است که باعث اختلال در روابط کاری و اجتماعی می شود. چندین روش درمانی از جمله داروهای گیاهی پیشنهاد شده است اما سمنو یکی از مهمترین خوراکی هایی است که باعث میشود درد قاعدگی کمتر شده و انرژی از دست رفته زنان را برگرداند.

با توجه به خواص جوانه گندم استفاده شده در سمنو این مطالعه با هدف تعیین تأثیر عصاره جوانه گندم بر مشکلات قاعدگی انجام شده است این کارآزمایی بالینی سه سوکور بر روی 84 زن شاغل در بیمارستان های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شد. آزمودنی ها فرم ثبت علائم روزانه را برای دو ماه متوالی تکمیل کردند. پس از تشخیص قطعی قاعدگی، به طور تصادفی به دو گروه 50 نفری تقسیم شدند. سپس به مدت دو ماه متوالی سمنو و جوانه گندم سه بار در روز استفاده کردند از روز 16 تا روز 5 سیکل قاعدگی بعدی استفاده شد.

جوانه گندم به طور شاخصی زنانی که از جوانه گندم مصرف کرده بودند از نظر جسمانی (63.56%)، علائم روانی (66.30%) و نمره عمومی (64.99%) را کاهش داد.

خواص سمنو در پریودی برای زنان و دختران +فیلم

سمنو چه خاصیتی دارد؟

ویتامین‌های مهمی مانند تیامین (ویتامین B1)، نیاسین (ویتامین B3)، فولات (ویتامین B9) و ویتامین E در سطوح بالا در جوانه یافت می‌شوند. از نظر وجود مواد معدنی، جوانه می‌تواند بخشی از پتاسیم، فسفر، آهن، روی، کلسیم و سلنیوم مورد نیاز بدن را تأمین کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *