موضوع و داستان سریال دفتر یادداشت +نقد و بررسی

موضوع و داستان سریال دفتر یادداشت چیست +نقد و بررسی

خلاصه داستان سریال دفتر یادداشت

داستان سریال دفتر یادداشت درباره کاراکتر ایرج با بازی رضا عطاران است او کارآگاه بازنشسته است و حالا به علت داشتن آلزایمر در آسایشگاه در مراقبت قرار گرفته است او به دلیل شغلی که داشته به همه چیز مشکوک است و به همه چیز از چشم کاراگاهی نگاه میکند از سوی دیگر بسیا باهوش بوده ولی به دلیل بیماری آلزایمر اتفاقات کوچک را فراموش میکند.

شوخی های سریال تقریباً در خنداندن مخاطب موفق هستند. با این حال، خوشبختانه شوخی های جنسی کنترل شده است و بی محابا و بدون مدیریت در طول سریال مطرح نمی شوند!

«دفتر یادداشت» در بخش های فنی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد از جمله فیلمبرداری، طراحی صحنه و موسیقی که پیش از این کمتر دیده شده سازندگان سریال های ایرانی به آن اهمیت چندانی دهند. خوشبختانه تصحیح رنگ سریال نیز به درستی انجام شده و در مجموع، می توان گفت که این سریال از لحاظ فنی نیز قابل توجه است

سریال دفتر یادداشت با حضور رضا عطاران و مینا ساداتی دارای طنز بسیار بالایی است البته نقش کاراکتر رضا عطاران کمی شبیه نقش او در فیلم مصادره میباشد و در اینجا نیز بازنشسته نظامی بوده که دچار آلزایمر شده است.

موضوع سریال دفتر یاداشت چیست

موضوع این سریال طنز است و رضا عطاران نقش کارآگاه بازشسته را دارد که به بیماری آلزایمر مبتلا شده است و حالا تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته است و مینا ساداتی نقش پزشک و حسن معجونی نقش رفیق صمیمی رضا عطاران را بازی میکند که سعی دارد او را یاری کند.

موضوع و داستان سریال دفتر یادداشت +نقد و بررسی

داستان سریال دفتر یادداشت چیست؟

داستان درباره شخصیتی به نام ایرج با بازی رضا عطاران است که یک کارآگاه بازنشسته بوده که حالا در دوران کهولت سن به بیماری آلزایمر مبتلا شده است و اتفاقات جدید و کوتاه را از یاد میبرد و فقط خاطرات بلند مدت در ذهنش می ماند اما همچنان ذهنی خلاق و فعال در زمینه حل معما‌های پیچیده کارآگاهی دارد. او حالا در معرض درگذشت خواهرش قرار گرفته و چون شغلش باعث شده همیشه به همه چیز شک داشته باشد حالا نیز میخواهد بداند که خواهرش به مرگ طبیعی نمرده است یا خیر. خواهر ایرج برایش به یادگار گذاشته و از او خواسته تا همه چیز را در آن یادداشت کند و جلوی فراموشی‌اش را بگیرد. تنها توصیه خواهرانه‌اش هم این است: «با خانم‌ها محترمانه رفتار کن.»

موضوع و داستان سریال دفتر یادداشت +نقد و بررسی

حمید (حسن معجونی) دوست نزدیک ایرج است که حسن معجونی ایفاگر نقش آن است. او در تمام این سال‌ها در کنار ایرج بوده و تلاش دارد در مقاطع ابتلای او به فراموشی، روابط با دیگران و دنیای اطرافش را مدیریت کند.

همچنین ببینید:

دانلود کامل سریال دفتر یادداشت
بیوگرافی بازیگران سریال دفتر یادداشت
زمان و ساعت پخش سریال دفتر یادداشت

نقد و بررسی

حتی پیش از شروع اولین قسمت هم می‌توانستیم حدس بزنیم رضا عطاران با این گریم و لباس متفاوت، قرار است اتفاق مهمی را در سریال رقم بزند. بهرحال تجربه ثابت کرده عطاران می‌تواند برگ برنده هر اثری باشد و طبیعتا حضورش در این سریال کمدی هم به نفع آن خواهد بود. او را در قسمت اول با دو گریم متفاوت می‌بینیم. در فلاش‌بک به عنوان یک کارآگاه پلیس او را می‌شناسیم و در زمان حال به عنوان مردی مسن و مبتلا به آلزایمر که چیزی از گذشته به خاطر نمی‌آورد

سریال کمدی «دفتر یادداشت» با وجود پتانسیل‌های فراوان و استفاده از بازیگرانی مثل رضا عطاران و حسن معجونی، چه ساختار و محتوایی خواهد داشت.

موضوع و داستان سریال دفتر یادداشت +نقد و بررسی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *