علت استعفای سیما ثابت مجری شبکه ایران اینترنشنال مشخص شد

علت استعفای سیما ثابت مجری شبکه ایران اینترنشنال مشخص شد

علت استعفای سیما ثابت از تلویزیون ایران اینترنشنال گفته می‌شود پیشنهادات غیر اخلاقی مدیران این شبکه به این مجری  بوده است سیما ثابت در متنی که برای استعفایش منتشر کرده به جزئیات قطع همکاری اش با شبکه ایران اینترنشنال اشاره کرده است او گفته که مسئولان اینترنشنال او وی خواسته اند که فقط خبرنگار نباشد و به عنوان کارشناس درباره مسائل سیاسی هم اظهار نظر کند همچنین برخی از مدیران این شبکه به او پیشنهادات بی شرمانه داده اند که این سیما ثابت در نهایت تصمیم گرفته که استعفا بدهد و کرامت انسانی را زیر پا نگذارد.

علت استعفای سیما ثابت مجری شبکه ایران انترنشنال

سیما ثابت که برنامه چشم انداز را در شبکه ایران اینترنشنال بر عهده داشت حالا در اینستاگرامش با انتشار پستی نوشت که بین همکاری با ایران اینترنشنال و کرامت انسانی دومی را انتخاب کردم که اشاره این زن به روابط پشت صحنه و پیشنهادات غیر اخلاقی مدیران شبکه به او بود.

علت استعفای سیما ثابت مجری شبکه ایران اینترنشنال مشخص شد

سیما ثابت چند سالی در شبکه ایران اینترنشنال و بی بی سی مواضع تندی علیه جمهوری اسلامی ایران داشت او همچنین به شدت خواستار تحریم‌های گسترده آمریکا علیه ایران بود از سوی دیگر حضور برخی از افراد جدید به عنوان مدیر در شبکه ایران اینترنشنال باعث شده بود که وضعیت غیر اخلاقی در این شبکه بیداد کند و بسیاری از کارکنان زن ناچار به استعفا و قطع همکاری با این شبکه کنند.

همچنین ببینید

پشت پرده اخراج سیما ثابت از شبکه ایران اینترنشنال مشخص شد

پشت پرده سامان رسول پور و سیما ثابت مجری شبکه ایران اینترنشنال

چندی پیش چند کارمند دیگر شبکه ایران اینترنشنال با قطع همکاری با این شبکه اعلام کردند که دیگر تصمیمی به کار با ایران اینترنشنال ندارند این شبکه که از طرف اسرائیل حمایت مالی می‌شود سعی دارد که به صورت ۲۴ ساعته علیه جمهوری اسلامی به فعالیت بپردازد و اوج فعالیت‌های این شبکه در دوران اغتشاشات است شبکه ایران اینترنشنال نقشه زیادی در اغتشاشات اخیر در کشورمان داشت و به عبارتی شعار زن زندگی آزادی توسط این شبکه پایه گذاری شد.

واکنش ها

#سیماثابت به سیما متغیر تبدیل شد
پس از #اخراجش ‌ از نداشته هایش میگوید: کرامت.شرافت.انسانیت
دنیا دار #مکافات است .

……..

طبق ادعای #سیماثابت ایران در یک سال ۳۹۴میلیون نفر رو اعدام کرده و در این ۴۵سال! بالغ بر ۱۷میلیاردنفر رو اعدام کرده!! 😂
کار از #امپراطوری_دروغ گذشته دیگه! رسما خدای دروغه!

در فقره اخراج محترمانه #سیما_ثابت و پارتنرشان از شبکه ایران اینترنشنال، که زمانی بعنوان سخنگوی انقلاب از سوی این رسانه، روی صندلی اتحادیه اروپا هم نزول اجلال فرمودند، چرخش کارفرمای سعودی، از سیاست دامن زدن به تنازعات قومی و شیفت ملایم به سوی اصلاح‌طلبان، طی توافقات اخیر با شمخانی، مشهود و مایه عبرت جميع حقوق بگیران رسانه های فارسی زبان باید باشد. نان کارفرمای خارجی، نان قرضی است و بهای خوردنش، ذبح اصول حرفه ای خبرنگاری و ادای حق انصاف به مردم ایران است.

متن استعفای سیما ثابت

از تلویزیون ایران اینترنشنال استعفا دادم و تعطیلی و پایان کار برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت» را اعلام می‌کنم. ناگزیر شدم بین کار در شرایطی خاص و کرامت انسانی‌، دومی را انتخاب کنم. در این دوران، تلاش کردم صدای مردم ایران باشم، از وجدان فاصله نگیرم و حقیقت را روایت کنم. بی‌طرف نبودم. بدون هیچ تردیدی روزنامه‌نگاری حقیقت‌محور و مردم‌محور را پیش گرفتم. در همه این سالها تحت شدیدترین حملات بودم، اما باور داشتم راهی که می‌پیمایم، درست است. تلاش برای شنیده‌شدن صدای مردم، نقشه راه من بود.

حتی لحظه‌ای خودم را جدا از مردم ندانستم. درد آنها درد من بود، امید آنها امید من بود، و صدای من، بازتابی از صدای آنا و شاید احترام و لطفی که بسیاری از این مردم شریف، هر کجا و در هر فرصتی به من نشان می‌دادند، به این دلیل بود که آنها در من، خودشان را می‌دیدند. و چه شرافتی، چه افتخاری بزرگ‌تر از این؟

برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت»، با لطف و اعتمادی که مردم بزرگوارمان به من داشتند، تبدیل به محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه گفتگومحور فارسی‌زبان شد.

در ماههای اخیر، بعد از انتقال برنامه‌ها از لندن به واشینگتن، سربلندم که به قدرت هرگز باج ندادم.

در واشینگتن، شرایط کاری عجیب و جدیدی ظاهر شد که ادامه کار را برای تیم کوچک ما عملا غیرممکن کرد. تلاش ما برای حل چالش‌ها، در یک روند چند ماهه، بی‌نتیجه ماند. در عمل با روندی روبرو شدیم که نتیجه درازمدتش، می‌توانست تضعیف یکی از موثرترین برنامه‌های فارسی‌زبان باشد، چیزی که من و سردبیرارشد(سابق) برنامه‌های گفتگو محور ایران اینترنشنال، سامان رسول‌پور، نخواستیم بخشی از آن باشیم.

واضح است که پایان برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت»، برای ما ناخوشایند است و‌ شخصا آن را به نفع مخاطبان نمی‌دانم.

به مردم قول می‌دهم که اینجا ایستگاه آخر نیست. مسیر ادامه دارد. همیشه، همه جا، کنارشان خواهم بود. همانطور که برنامه «چشم‌انداز با سیما ثابت» نوع دیگری از تجربه برنامه‌سازی تلویزیونی را در فضای رسانه‌های فارسی‌زبان‌عرضه کرد.

برای همه روزنامه‌نگاران و همکاران، که در این سالها، زحمت زیادی کشیدند و در هفته‌های اخیر بعد از استعفا، از هیچ حمایت و محبتی دریغ نکردند، صمیمانه آرزوی موفقیت می‌کنم. کار کردن با آنها، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است و به آن می‌بالم.

تا دیداری دیگر، وقت شما بخیر، ایام به کام.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *