علت درگذشت و فوت محمدعلی کریمخانی و بیماری اش چه بود

علت درگذشت و فوت محمدعلی کریمخانی مشخص شد

علت درگذشت و فوت محمدعلی کریمخانی و بیماری اش چه بود جزئیات فوت خواننده شاه امانم بده را در این صفحه ببینید.

علت درگذشت و فوت محمدعلی کریمخانی

محمد علی کریمخانی خواننده شاه پناهم بده یکی از ترانه های معروف شب گذشته در سن ۷۲ سالگی فانی را وداع گفت قطعه معروف آمدم ای شاه پناهم بده یکی از قطعه های پرطرفدار با موضوع امام رضا بوده که بارها از صدا و سیما پخش شده است.

آقای کریم خانی متولد ۱۳۲۹ در شهرستان نرجه استان قزوین بوده و علاوه بر خوانندگی در زمینه مداحی نیز فعالیت داشت قطعه آمده ام شاه پناهم بده توسط او اجرا و آهنگسازی آن بر عهده آریا عظیمی نژاد بوده است

آقای کریمخانی کار آواز را در مجالس مذهبی در دوران کودکی شروع کرد و بعد از مدتی مورد توجه قرار گرفت و به عنوان مداح به فعالیت پرداخت و استعداد خود را در این زمینه به نمایش گذاشت در دوران نوجوانی به تهران مهاجرت کرد او در سال ۱۳۶۴ با محمد اصفهانی آشنا شد می توان گفت که آقای محمد اصفهانی تلاش زیادی که تو را معرفی کند جالب است بدانید که همایون شجریان نیز آهنگ من کجا باران کجا از آلبوم ایران را به او تقدیم کرده است.

استاد محمد على کریم خانى ذاکر و مداح اهل بیت و خواننده قطعه ماندگار«آمدم‌ ای شاه پناهم بده»امروز در هفتاد و دو سالگی بر اثر ایست قلبى درگذشت.

این ذاکر و مداح اهل بیت (ع) در عمر پر برکت خود علاوه بر خواندن قطعه ماندگار«آمدم‌ ای شاه پناهم بده» سال‌ها مناجات خوانی در برنامه زنده سحر‌های ماه مبارک رمضان سیما و رادیو ایران را برعهده داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.