علت فوت آکیرا توریاما خالق دراگون بال + بیوگرافی

علت فوت آکیرا توریاما خالق دراگون بال + بیوگرافی

علت فوت آکیرا توریاما خالق دراگون بال

آکیرا توریاما هنرمند و گرافیست و طراح سرشناس و خالق دراگون بال در 1 مارس 2024 در سن 68 سالگی بر اثر خونریزی مغزی دار فانی درگذشت.

بیوگرافی

آکیرا توریاما هنرمند ژاپنی متولد 5 آوریل ۱۹۵۵ بوده که در ۱ مارس ۲۰۲۴ درگذشت او ابتدا برای ساخت مجموعه مانگای محبوب دکتر اسلامپ به شهرت رسید، قبل از اینکه به ساخت دراگون بال (مشهورترین کار او) پرداخت و به عنوان طراح شخصیت برای چندین بازی ویدیویی محبوب مانند سری Dragon Quest و ایفای نقش کرد.

علت فوت آکیرا توریاما خالق دراگون بال + بیوگرافی

اژدهای آبی. توریاما یکی از نویسندگانی است که تاریخ مانگا را تغییر داد، زیرا آثار او بسیار تأثیرگذار و محبوب هستند، به ویژه دراگون بال، که بسیاری از هنرمندان مانگا از آن به عنوان منبع الهام یاد می کنند.

سوابق

توریاما در صنعت مانگا با خلق سریال محبوب «دکتر اسلامپ» در اواخر دهه ۱۹۷۰، برنده جایزه شوگاکوکان مانگا در سال ۱۹۸۱ شد و سرپرستی ۲ اقتباس انیمیشن بعدی را برعهده گرفت. با این حال، این موفقیت در مقایسه با «دراگون بال» که ادامه فیلم کونگ فویی «دراگون بوی» بود، چیزی نبود. «دراگون بال» اولین بار در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک سریال منتشر و به یکی از پرفروش‌ترین سریال‌های مانگای تاریخ بدل و به محبوبیت رسانه مانگا در سراسر جهان منجر شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *