علت فوت اکبر گلپایگانی (گلپا) مشخص شد +عکس و جزئیات

علت فوت اکبر گلپایگانی (گلپا) خواننده مشخص شد +عکس و جزئیات

علت فوت اکبر گلپایگانی چیست

اکبر گلپایگانی معروف به اکبر گلپا خواننده سنتی و قدیمی ایران در سن ۸۹ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت این خواننده سال‌ها در عرصه خوانندگی فعالیت داشت او را به عنوان یکی از اساتید موسیقی میی‌شناسند که سال‌ها در این عرصه فعالیت حرفه‌ای داشته و آهنگ‌های پرطرفداری را خوانده است .

علت فوت اکبر گلپایگانی (گلپا) مشخص شد +عکس و جزئیات

اکبر گلپایگانی فیلم سینمایی نیز بازی کرده و در فیلم مرد حنجره طلایی تجربه بازیگری دارد .

جزئیات درگذشت

اکبر گلپایگانی بر اثر ایست قلبی ناشی از کهولت سن درگذشت او همچنین دارای فشار خون و دیابت نیز بود.

اکبر گلپایگانی در ۱۰ بهمن ۱۳۱۲ در تهران به دنیا آمد و کار خود را با قرائت قرآن آغاز کرد او بعد از یک مدت در زمینه تعزیه خوانی فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۲۰ در سن ۱۸ سالگی به صورت حرفه‌ای موسیقی را آغاز کرد.

اکبر گلپایگانی از افتخارات موسیقی ایران است و به همین دلیل یک فیلم سینمایی با حضور او تولید شد گلپایگانی در سال‌های پایانی عمر خود در تهران زندگی می‌کرد او با خانم گلرخ گلپایگانی ازدواج کرده و دارای فرزند و نوه می‌باشد خبر فوت اکبر گلپایگانی واکنش‌های زیادی را در پی داشته است و بسیاری از اهالی موسیقی با استوری‌هایی به فوت این خواننده واکنش نشان دادند.

او درباره موسیقی اش میگوید من احتیاجی به مجوز ندارم. کاری هم ندارم که بگذارند یا نگذارند در فضای تحت نظرشان آثارم را منتشر کنم یا برای مردمم کنسرت بگذارم. گلپا آوازه خوان مردم ایران در سراسر دنیا است. شبکه‌های مجازی هم امروز به یاری کسانی آمده اند که صدایشان در رسانه‌های داخلی جایی ندارد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

3 نظر

  1. یادش گرامی مردی که جایگاه آواز ایرانی را بسیار بالا برد و در میان خاص و عام رونق داد. متاسفانه بیشتر مردم با کارهای فاخر و آوازهای ایشان آشنا نیستند و تنها چند ترانه ای از اواخر دهه پنجاه ایشان در اذهان باقی مانده و بیشترین ستمی که در حق ایشان شد همینه.

  2. خدا بیامرزدشون..روحشون شاد و یادشون گرامی🍃🍁🙏

  3. ایشان نزدیک به ۳۰۰ آواز رسمی اجرا کردند و تنها خواننده ای بودند که در تمام برنامه های گلها(جاویدان،تازه، رنگارنگ) و برگ سبز کارهای ارزنده ای ارائه دادند؛ برخی از این کارها بی تردید شاهکارهای موسیقی سنتی هستند حیف کمتر کسی را دیده ام که با این کارهای فاخر ایشان آشنا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *