علت گران شدن پیکان اسقاطی از جیوه قرمز تا طلای سفید + پشت پرده

علت گران شدن پیکان اسقاطی از جیوه قرمز تا طلای سفید + پشت پرده

چند روزیست شایعه ای درباره خودروهای پیکان در شبکه های اجتماعی منتشر شده که باعث گردیده این پیکان قیمت نجومی پیدا کند! از جیوه قرمز تا طلای سفید یکی از مهمترین شایعاتی بوده که پیرامون پیکان را گرفته است و حالا کسانی که پیکان دارند قیمت های نجومی برای خودرو خود انتخاب کردند.

علت گران شدن پیکان اسقاطی از جیوه قرمز تا طلای سفید + پشت پرده

علت گران شدن پیکان اسقاطی

با برخی از فروشندگان خودروهای پیکان در پلتفرم دیوار تماس گرفتیم که چنین پاسخ دادند:

«با خرید خودروی اسقاطی و ثبت نام در قرعه کشی خودرو می توانید صاحب یک خودروی نو شوید که حاشیه سود زیادی با خودروهای بازار آزاد دارد.» فروشنده دیگری که یک پراید فرسوده اوایل دهه ۸۰ را با قیمت بیش از ۲۸۰ میلیون می فروشد در پاسخ به این سوال که چطور قیمت خودرو را تعیین کرده، می گوید: «از مدتی پیش، قصد فروش داشتم. بازار راکد بود و خودرویم را کسی نخرید. دو روز پیش که سایت های خرید و فروش را می دیدم قیمت خودروهای کارکرده و اسقاطی چندبرابر شده بود. من هم تصمیم گرفتم قیمتم را بالا ببرم.»

چند ساعت اخیر انتشار رگباری آگهی‌های فروش خودروی پیکان، فضای دیوار و شیپور را به تسخیر خود درآورده است. موضوع قابل‌تامل، قیمت‌های نجومی این آگهی‌هاست. براساس رصد فرهیختگان، پیکان با ۲۰ تا ۲۵ سال کارکرد بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. موضوع جالب‌توجه دیگر، تکرار عجیب‌وغریب و کلافه‌کننده این آگهی‌هاست.

این اقدام ظاهرا از سوی سفته‌بازان و با هدف قیمت‌سازی صورت می‌گیرد، موضوعی که در روزهای اخیر مورد انتقاد رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد قرار گرفت. در این خصوص رئیس‌جمهور خواستار ساماندهی سکوهای انتشار آگهی و جلوگیری از قیمت‌سازی این سکوها شد و وزیر اقتصاد نیز پیشنهاد در نظر گرفتن جرایم پلکانی و در نهایت لغو مجوز سکوهای متخلف را مطرح کرد.

واکنش رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو

رئیس اتحادیه میگوید

افزایش قیمت خودروهای فرسوده و اسقاطی فقط در فضای مجازی و سایت های خرید و فروش اتفاق افتاده و یک تنشی است که آن را به دادستانی هم اطلاع داده ام و نامه ای ای نوشتم که چنین افزایش قیمتی غیرمنطقی و غیزچر معقول است.

همچنین ببینید

محل دقیق وجود جیوه قرمز چرخ خیاطی مارشال قدیمی کجاست؟ +عکس

فیلم خرید چرخ خیاطی ۶ میلیاردی تلاش برای خرید چرخ خیاطی

او ادامه می دهد: نمایندگی ها قرار است خودروهای اسقاطی که به نام افراد است را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خریداری کنند. فروشندگان خودروها ب این روش در قرعه کشی خودروهایی مانند محصولات چینی شرکت می کنند و در صورتی که در قرعه کشی برنده شوند یک خودروی چینی خریداری می کنند. نکته مهم اینجاست که برخی به خاطر کسب منفعت از حاشیه سود فروش خودروها در بازار آزاد چنین اقدامی می کنند. در صورتی که قیمت این خودروها هیچ اختلافی با بازار ندارد و حتی قیمت برخی محصولات در بازار آزاد با قیمت کمتری نسبت به نمایندگی به فروش می رسد. بنابراین شهروندان و هم وطنان محترم باید از این ماجرا اطلاع داشته باشند تا بعدا پشیمان نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *