فیلم هو کردن مرضیه برومند حین سخنرانی علیه اسرائیل در تشییع مهرجویی

فیلم هو کردن مرضیه برومند در تشییع داریوش مهرجویی برای جنگ اسرائیل

صحبت های مرضیه برومند در مراسم تشییع داریوش مهرجویی درباره جنگ با اسرائیل حواشی را به وجود آورد که او در نهایت مجبور به عذرخواهی شد.

حواشی سخنرانی مرضیه برومند در تشییع داریوش مهرجویی

مرضیه برومند کارگردان و مدیر خانه سینما در مراسم تشییع داریوش مهرجویی سخنرانی که با هو کشیدن حاضران رو به رو شد او خطاب به مسئولان گفت شما با ما خوب باشید ما با اسرائیل و رژیم صهیونیستی هم میجنگیم.

این صحبت‌های مرضیه برومند در واکنش‌های زیادی روبرو شد تا اینکه او در یک بیانیه‌ای از همه عذرخواهی کرد و گفت از اینکه از واژه جنگ استفاده کردم معذرت می‌خواهم من همچون افرادی که در این مراسم سخنرانی کردند نوشته‌ای از قبل تهیه نکرده بودم و به همین دلیل هنگام صحبت کردن بر روی کلمات تسلط نداشتم وگرنه منظور من جنگن بوده است.

فیلم هو کردن مرضیه برومند

مرضیه برومند که سابقه همکاری با داریوش مهرجویی را در کارنامه دارد در مراسم تشییع داریوش مهرجویی صحبت کرد که با واکنش عجیب حاضران در این مراسم رو به رو شد.

خانم برومند از بازیگران و کارگردان ها و عروسک گردانان سرشناس کشورمان میباشد که سالها در عرصه هنری فعالیت دارد او در یک خانواده هنرمند به دنیا امده و خواهرانش نیز در عرصه کارگردانی فعالیت میکند.

خانم برومند در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت مدیره خانه سینما فعالیت میکند که به مدت 3 سال است این سمت را بر عهده دارد.

مرضیه سادات برومند یزدی معروف به مرضیه برومند متولد ۱۷ خرداد ۱۳۳۲ در تهران است. در زمینه کارگردانی بازیگری و بازیگری تئاتر فعالیت دارد مرضیه برومند لیسانس هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را دارا می باشد.

فیلم هو کردن مرضیه برومند حین سخنرانی علیه اسرائیل در تشییع مهرجویی

بیانیه مرضیه برومند

بعد از حمله کاربران شبکه های اجتماعی به مرضیه برومند درباره استفاده از واژه جنگ علیه اسرائیل این کارگردان بیانیه ای را صادر کرد:

مرضیه برومند نوشت:

پس از آن روی سخنم بیشتر با مسئولین فرهنگی بود، ابتدا از ایشان بابت همراهیشان در برگزاری مراسم و همچنین مراسم تشییع زنده‌یاد آتیلا پسیانی که هفته گذشته برگزار شده بود تشکر کردم و گفتم قدر هنرمندان را باید تا زنده هستند بدانند، روح حساس و زودرنج ان‌ها را درک کنند و بگذارند اثرشان را دور از تنش و در آرامش خلق کنند.

درباره فیلمسازان جوان هم صحبت کردم و تاکید کردم که باید آن‌ها را دریابند و قدر استعداد‌های درخشانشان را بدانند، زیرا آن‌ها بذر سینماگران به‌نام گذشته در جانشان در حال جوانه زدن است و باید شرایط بالندگیشان فراهم شود. گفتم ما همه، مردم این سرزمین هستیم، به مردم و کشورمان عشق می‌ورزیم و به همین دلیل مانده‌ایم و ترک وطن نکرده‌ایم.

ناگهان به یاد فجایع غزه افتادم، می‌خواستم بگویم اگر رفتار مسئولین با هنرمندان و آثارشان جز این بود که متاسفانه هست، بدون شک آن‌ها هم آنچه را که در دل داشتند به زبان می‌آوردند، حوادث غمبار غزه و آنچه را که سال‌هاست بر ملت بی‌پناه فلسطین می‌گذرد محکوم و در آثارشان ثبت می‌کردند، اما متاسفانه به اشتباه واژه جنگ را به کار بردم.

من هم مثل همه هنرمندان از جنگ و خونریزی و کشتار بیزارم، هنرمندان همواره مدافع صلح و آرامش بوده‌اند و هر جنایتی را از سوی هر جنایتکاری در هرجای جهان محکوم کرده و می‌کنند، هیچ انتظاری هم از هیچ کس ندارند جز احترام به هنرشان و آثاری که خلق می‌کنند، هنری که اصلی‌ترین هدفش نفی خشونت، جنگ، نابرابری و بی‌عدالتی است.

و، اما آنچه مرا به نوشتن این متن واداشته است احترام به افکار سینماگران، هنرمندان و مردم ایران است نه پاسخ به واکنش‌های مغرضانه و جعلی که به راه افتاده و پیش از این هم آن‌را تجربه کرده بودم. آن‌ها که آثار مرا دیده‌اند و با کار‌های من بزرگ شده‌اند می‌دانند که من چگونه می‌اندیشم.

به عنوان مدیرعامل خانه سینما باز هم تأکید می‌کنم و از مدیران و مسئولان فرهنگی می‌خواهم که در رفتار خود با سینما و سینماگران تجدیدنظر کنند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

10 نظر

 1. خانم مرضییه برومند من از دیروز با خوندن شعر ک مثل کپل, با صدای بلند برای مظلومان فلسطینی گریه میکنم
  مهم نیست که یک مشت یاور ظالم غدار نسل کش چه رفتاری با شما کردند,مهم حق است که گفتی

 2. درود برخانم برومند شجاع وغیور.حرفتون حق بود.وحق همیشه پیروزه

 3. به منافقین جیره خور باید گفت اگه واقعا میخوایین جانتون رو فدای ایران کنید باید با اسرائیل غاصب کودک کش و آمریکای جهانخوار بجنگید چون اسرائیل و آمریکای قاتل وحشی، دشمن ایران و مردم ایران هستند

 4. دمت گرم خانم برومند

 5. به اون منافقین جیره خوری که دارن شعار میدن میگیم که اگه واقعا میخوایین جان بی ارزشتون رو فقط فدای ایران کنید باید با اسرائیل کودک کش و آمریکای جهانخوار بجنگین چون اسرائیل و آمریکای قاتل وحشی، دشمن ایران و مردم ایران هستند

 6. اهای هالو ها اگر با اسراییل در غزه نجنگید چند وقت دیگر در تهران باید باهاشان بجنگید خودشان با پررویی و بی شرمی تمام می گن از نیل تا فرات

 7. خانم برومند ضمن تشکر از موضع به حق شما .عرض شود دنیا همین است که می‌بینید … غربال شدن آدم‌های زمانه بی‌تعارف، نامحسوس و پی در پی است.
  انسان‌ها لابه‌لای همین چالش‌ها عیار گوهر درونی خود را به رخ خود و خدا و غیر می‌کشند و از این عیانی قدر و عیار فردای بی‌شک در راه شرمنده و در حسرت‌اند یا روسفید و سرفراز!

  فلسطین بخواهیم یا نخواهیم شاخص و مرز است میان آدم بودن یا نبودن !

  در دنیای بی‌شرافت‌ها اگر ناسزا نشنیدیم به احوال پرخسارت و شقاوت خود باید عزا بگیریم!

  ما صورت‌مان را برای سیلی‌ها آماده کرده‌ایم .
  هنوز کار داریم با جماعت جاهل پرنفاق!
  مصاف‌ها داریم. مصافی از درون تا دورترین‌ها. دنیا در ابتلائات با احدی تعارف نداشته و ندارد و نخواهد داشت.

  اگر رسم آدم ماندن به تیرخوردن است پس گلوله‌های دشنام و نیرنگ مرا دربرگیرید.

  همین که خدای من ناظر است و مقصود و مقصد. کافی است …

  فردای بعد از این روزها جایی حوالی برزخ رو به روی یکان یکان بی‌تفاوت این روزها ده قاب طفل شهید دارم که خواهیم کوبید به پیشانی‌شان ‌… به ناله‌های پروقاحت‌شان در برزخ تنهایی پرحسرت‌شان نخواهم سوخت
  … این جماعت زیاد وقیح بودند و پرقساوت!

  خدایا من پرورش‌یافته مکتبی هستم که با ظالم و دشمن تو سر دوستی ندارد و می‌جنگد .
  حالا هزار هزار مقابلم به صف آتش برافروزند‌.

  فدای دل پرزخم حسین غریب و امام زمانم …
  ⚘🍃 #غزه

 8. درود بر خانم برومند و لعنت بر تمام کسانی که چشماشونو بستن بروی حقیقتی که از روز روشنتره
  نه غزه نه لبنان احمقانه ترین شعاری هست ک میتونین بگین ، عین حماقت و ناآگاهی هست ….

 9. خانم برومند باید بدونید وبفهمید که چاپلوسی وپاچه خواری دراین کشور دیگه جایی ندارد این مردم باشعورومتمدن جواب چاپلوسی توراخوب دادند آخه توچیکاربه اسرائیل داری؟
  یه مشت ساندیس خور امثال توهستن که باعث بدبختی این نسل واین آب وخاک شدن حقت راگرفتی حالا دم این این مردم گرم👏👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *