فیلم کامل توهین به لباس بلوچی در سریال ساخت ایران ۳

فیلم توهین به لباس بلوچی در سریال ساخت ایران ۳ و علت استفاده از لباس بلوچی برای قاچاقچیان در سریاال ساخت ایران 3 را در این صفحه ببینید.

فیلم کامل توهین به لباس بلوچی در سریال ساخت ایران ۳

ماجرای توهین به لباس بلوچی در سریال ساخت ایران ۳

در سریال ساخت ایران ۳ لباس های بلوچ به نمایش درآمده و همین باعث شده که برخی از مردم بلوچ ناراحت شوند در قسمتی از سریال ساخت ایران امین حیایی و مجید صالحی برای خارج شدن از کشور اقدام به پوشیدن لباس بلوچی کردند که برخی معتقد هستند که به لباس بلوچی اهانت شده است .

در نهایت سید امیر پروین حسینی تهیه کننده سریال ساخت ایران ۳ به این موضوع واکنش نشان داد و گفت لباس بلوچ یک اثر هنری است و من سالهای سال است برای شادی و خندان همه مردم فیلم ها و سریال های زیادی ساخته ام حالا من متهم شده‌ام که لباس بلوچ را هتک حرمت قرار داده ام.

✅ همچنین ببینید اسامی بازیگران سریال ساخت ایران ۳ 

آنهایی که من و تیم فیلمسازی من را میشناسند میدانند که من از عاشقانه فرهنگ سیستان و بلوچستان هستم و عاشق اقوام ایرانی ام. اما به خاطر اینکه این لباس یک اثر هنری است از سریال ساخت ایران ۳ استفاده کرده‌ایم و از لباس زنان بلوچ استفاده نمودیم چون ارزش بسیار زیادی برای ما دارد و قابلیت انتقال به کشورهای دیگر را نیز دارد و قاچاقچیان به بهانه فروش و سوغات چنین پوششی را انتخاب کرده‌اند.

فیلم کامل توهین به لباس بلوچی در سریال ساخت ایران ۳

انتقاد نماینده سیستان و بلوچستان

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که لباس زن بلوچ زیباترین مولفه فرهنگی بلوچ بوده و نماد پاکدامنی و حیای زن بلوچ است.

به گزارش ایسنا، معین‌الدین سعیدی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شرایطی که کمر مردم زیر بار گرانی شکسته است و در سریال ساخت ایران ۳ به زیباترین مولفه فرهنگی بلوچ توهین شده است که موجب خشم مردم سیستان گردیده است از وزیر ارشاد و متولیان امور سیما که توان بسترسازی جهت معرفی شاخص‌های فرهنگی بلوچ را ندارند انتظار داریم حداقل اجازه توهین به قوم بلوچ را ندهند.

وی در ادامه اظهار کرد: لباس زن بلوچ نماد پاکدامنی، عفاف و حیای زن بلوچ بوده و از زیباترین مولفه‌های فرهنگی است. آیا از تخریب واقعیت‌های فرهنگی خسته نشدید؟ این کم‌لطفی شما را نه فراموش می‌کنیم و نه می‌بخشیم. ننگ بر شما باد که از دیدن این همه زیبایی محرومید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.