فیلم کامل زلزله کاهرامان ماراش ترکیه گویا آخرالزمان شده شهر بوی تعفن گرفته

فیلم کامل زلزله کاهرامان ماراش ترکیه آخرالزمان شده شهر بوی تعفن گرفته

فیلم کامل زلزله کاهرامان ماراش ترکیه گویا آخرالزمان شده شهر بوی تعفن گرفته

زلزله کاهرامان ماراش ترکیه این شهر را به شدت تخریب کرده است و شهر بود تعفن اجساد را به خود گرفته است حجم اوار انقدر زیاد است که مردم نیروهای امدادی نمیتوانند اجساد را از زیر آوار بیرون بکشند و به همین دلیل بعد از گذشت چند روز از زلزله شهر بوی تعفن اجساد را گرفته است.

اکنون تنها بیش از 72 ساعت از اولین زمین لرزه ترکیه و سوریه می گذرد.

فیلم زلزله کاهرامان ماراش ترکیه

نیروهای امدادی جان خیلیها را از زیر آوار نجات داده اند اما این تعداد بسته به آب و هوا، پس لرزه ها و سرعت رسیدن تیم های نجات و تجهیزات به محل حادثه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، همه عواملی که در حال حاضر بر خلاف تلاش ها در ترکیه و سوریه هستند.

بیش از 11200 نفر در پی زمین لرزه جنوب شرقی ترکیه و همسایه سوریه در ساعت 04:17 بامدادروز دوشنبه کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شدند.

به طور کلی، زلزله مردم را نمی کشد، فروریختن زیرساخت ها باعث مرگ مردم می شود.

مهم‌ترین مراقبت‌های پزشکی به افرادی است که در زیر ساختمان‌های فروریخته له شده‌اند، قبل از اینکه «جسمشان از کار بیفتد» خونریزی کنند.

همچنین ببینید:

فیلم کامل / حجاب زن ترکیه ای زیر آوار زلزله تا وقتی حجاب نداشته باشم

عکس دلخراش از زلزله ترکیه پدر و فرزند کودک در آغوش هم زیر آوار

فیلم / وقوع زلزله حین خواندن اخبار توسط مجری زن تلویزیون ترکیه

آب و هوا نیز یک عامل کلیدی است و در ترکیه و سوریه «کاملاً علیه ماست». مناطق زلزله زده از روز دوشنبه تحت تاثیر دمای انجماد و همچنین بارش باران و برف قرار گرفته اند.

کسانی که موفق می شوند از سرما و جراحات خود جان سالم به در ببرند، هنوز به آب و غذا نیاز دارند بدون آب، بسیاری از مردم “در سه، چهار، پنج روز شروع به مرگ خواهند کرد.”

افزایش تلفات روز به روز

بر اساس جدیدترین آمار، مجموع قربانیان زلزله مرگبار در ترکیه و سوریه از ۱۶ هزار نفر گذشت و بیش از ۶۹ هزار نفر هم زخمی شده‌اند.

به گزارش الجزیره به نقل از مقامات، تاکنون دستکم ۱۲۸۷۳ نفر در ترکیه جان خود را از دست داده‌اند و در سوریه هم حداقل ۳۱۶۲ نفر قربانی شده‌اند. طبق اعلام آژانس بلایای طبیعی ترکیه، در مجموع ۲۸۰۴۴ نفر از مناطق زلزله‌زده در جنوب ترکیه تخلیه شده‌اند.

در حالی عملیات امداد و نجات در ترکیه در پی زمین‌لرزه مرگبار دوشنبه به مرکزیت جنوب این کشور ادامه دارد که طبق گزارش‌ها بسیاری از مردم زلزله‌زده احساس می‌کنند که رها شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «در غازی آنتپ که پس‌لرزه‌های شدید در آن ادامه دارد، ساکنان تقریبا چیزی ندارند. مغازه‌ها بسته است، وسایل گرمایشی سوخت ندارند زیرا خطوط گاز برای جلوگیری از انفجار قطع شده و یافتن بنزین دشوار است. تنها نانوایی‌ها با صف‌های طولانی باز مانده‌اند».

در پایان این گزارش آمده «بسیاری از بازماندگان احساس می‌کنند که رها شده‌اند، آن‌ها با هوای سرد نیز مبارزه می‌کنند به‌ویژه از آنجایی که بسیاری از آن‌ها بدون اینکه حتی زمانی برای پوشیدن کفش‌ها در زمان وقوع زلزله داشته باشند، به بیرون هجوم آوردند».

پیش از این، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه حین بازدید از مناطق زلزله‌زده در جنوب این کشور، به وجود مشکلاتی در واکنش اولیه دولت خود به این زمین‌لرزه‌ها در جنوب ترکیه اذعان کرد.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ درجه در مقیاس ریشتر به مرکزیت ترکیه، سحرگاه دوشنبه (۲۴ بهمن)، بخش‌های زیادی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را به لرزه درآورد. داده‌های مراکز زلزله‌نگاری حاکی از آن بود که که این زمین‌لرزه در مرز ترکیه و سوریه و در ۲۶ کیلومتری شمال شرق غازی‌ آنتپ ترکیه رخ داده است.

بر اساس گزارش‌ها، زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان و… به ثبت رسید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *