عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران و تصاویر کبدی زنان

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران و تصاویر کبدی زنان را در این بخش از گالری تصاویر سایت شبونه اماده نموده ایم.

ورزش کبدی

ورزش کبدی یکی از ورزش های ایرانی الاصل و کاملا فیزیکی محسوب میشود که در بین سه کشور ایران و هندوستان و پاکستان بیشترین طرفداران را دارد.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

این ورزش از ورزش های قدیمی ایرانی نیز به شمار میرود و در زمان های گذشته مردم آن را بازی میکردند که در اصطلاح ازی “زوو” گفته میشد و حالا به کبدی تغییر شکل پیدا کرده است و قوانین به آن اضافه شده است.

نحوه امتیاز گیری

در این ورزش نحوه امتیاز گیری به این گونه میباشد که یکی از مهاجمان با صدای بلند و صورت مدام باید بگوید “کبدی” و سپس به محل خط کشی که تیم حریف قرار دارد برود و دستش را به یکی از انها بزند و برگردد.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

اگر بتواند به عقب (محل خط کشی تیم خودشان) برگردد امتیاز کسب میکند ولی اگر بازیکنان تیم حریف او را بگیرند و نتواند به عقب برگردد امتیازش را به تیم حرف واگذار کرده است.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

از ورزش های اصلی المپیک

در سال 1936 توسط ایران و هندوستان به المپیک جهانی معرفی شد و مسئولان المپیک از این رشته استقبال کردند.

همچنین در بازیهایی آسیایی نیز برگزار میشود.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

این بازی در گیلان شیرین دودو ، در آذربايجان شيرين زو و در خراسان، گلستان و مازندران و گلپایگان زو و در خوزستان بازی اش تی تی و در سیستان کبدی نامیده می‌شود.

کبدی در ایران

تشکیلات این رشته ورزشی از سال ۱۳۷۵ با عنوان انجمن (فدراسیون ورزشهای همگانی) شروع به فعالیت نمود.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ در مسابقات قهرمانی آسیا-مردان-شرکت و به مقام سوم این دوره از مسابقات نائل آمد و درسال ۸۲ موفق به کسب مقام اول آسیا در رده جوانان و بزرگسالان و درسال ۸۳ با کسب نایب قهرمانی جهان مدالهای پرارزشی رابه ارمغان آورد و باتوجه به ضرورت و صلاحدید مسئولان سازمان تربیت بدنی در تاریخ ۸/۴/۸۴ باتشکیل مجمع عمومی تحت عنوان فدراسیون جمهوری اسلامی ایران عملاً شروع به فعالیت نمود.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران

در سال ۱۳۸۹ تیم ملی ایران در بازیهای المپیک آسیایی نیز مقام دوم آسیا را کسب نمود. در سال ۱۳۹۳ تیمهای ملی مردان و زنان ایران در مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی به مدال نقره و مقام دوم رسیدند. در هر دو رده هندوستان مدال طلا کسب نمود.

عکس های مسابقات کبدی بانوان ایرانتصاویر ورزشی مسابقات بانوان عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنانعکس های مسابقات کبدی بانوان ایران عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران,کبدی زنان عکس های مسابقات کبدی بانوان ایران

قوانین مسابقه کبدی

هر تیم شامل ۱۲ بازیکن (۷نفر بازیکن اصلی و ۵ نفر بازیکن ذخیره) می‌باشد.

در سالنی ۷ بازیکن (۵ بازیکن اصلی و ۲ ذخیره) در ساحلی ۶ نفره (۴ بازیکن اصلی و ۲ ذخیره)

تعویض دربازی درمواقع تایم اوت پزشکی (وقت استراحت) مجاز می‌باشد و محدودیت تعویض وجود ندارد و در زمانی می‌توان تعویض را انجام داد تایم اوت تیمتان باشد
وقت بازی ۲ وقت ۲۰ دقیقه می‌باشد و درصورت تساوی دوتیم درپایان وقت قانونی پنج حمله از سوی دو تیم واگر باز هم مساوی شدند حمله یک به یک پیگیری می‌شود. تا تیم برنده مشخص گردد.
وقت استراحت بین دو نیمه، ۵ دقیقه می‌باشد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *