نقد سریال پوست شیر سریالی پر از لات و لوت با داستان پوچ و بی محتوا

سریال پوست شیر داستان عجیب و غریبی دارد اینکه گروهی ناشناس با نقشه های بسیار حرفه ای اقدام به دزدیدن دختر جوانی کرده و هر قسمت یک نفر به عنوان مظنون معرفی میشود که بعد اعتراف میکنند انها توسط شخصی دیگر اجیر شده اند و هر قسمت این روند ادامه پیدا میکند.

نقد سریال پوست شیر ، سریالی پر از لات و لوت با داستان پوچ و بی محتوا

نقد سریال پوست شیر

این برنامه ریزی ها و نقشه کشی های دقیق برای دختری به نام ساحل و حل معمای اینکه چه کسی او را ربوده به صورت قطره چکانی به خورد مخاطب داده میشود و هر قسمت یک نفر به عنوان مجرم اصلی معرفی میشود اما در قسمت بعدی مشخص میشود که متهم اصلی نیست.

قهرمان سازی از ارازل و اوباش

از سوی دیگر تبلیغ زندگی گنده لات ها و قهرمان سازی از رفتار آنها کار مناسبی نیست و بدون شک بدآموزی های زیادی خواهد داشت.

سیگار کشیدن های پی در پی شخصیت های اصلی این سریال نیز از نکات منفی دیگر سریال پوست شیر است.

اگر شما به تازگی سیگار را ترک کرده اید دیدن این سریال به شما اصلا توصیه نمیشود چرا که مطمئنا با دیدن هر قسمت از این سریال یک پاکت سیگار خواهید کشید.

نقد سریال پوست شیر ، سریالی پر از لات و لوت با داستان پوچ و بی محتوا

کش دادن داستان

یکی دیگر از نقد هایی که به این سریال میتوان کرد کش دادن داستان برای یافتن سرنخ از قاتلین است و در هر قسمت یک نفر به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر می شود و در پایان مشخص میشود که شخص دستگیر شده دخالتی در قتل نداشته است.

در پایان هر قسمت سرنخ‌هایی از شخص دیگری به عنوان قاتل پیدا می‌شود تا مخاطب برای تهیه قسمت بعدی همچنان کنجکاو بماند و در قسمت بعد اتفاق خاصی رخ نمیدهد!

گویا برادران محمودی صرفا از لحاظ مالی بر روی این سریال تمرکز داشته اند.

حضور ستاره های سینما در این سریال به فروش بسیار بالای آن کمک کرده است اما داستان منطقی به نظر نمیرسد و باید ببینیم تا پایان فصل دوم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

روایت رازگونه و معمایی سریال پوست شیر که اکنون دانلود قسمت ۳ فصل دوم سریال پوست شیر امکان پذیر است، سبب شده تا مخاطب در دام روایت داستان آن اسیر شود. به طوری که با رفت و برگشت‌های فیلم‌نامه داستان، مخاطب نه توان دور شدن از تماشای سریال را دارد نه می‌تواند یک لحظه از آن چشم بردارد. داستان سریال از آنجایی شروع می‌شود که شخصیت نعیم با بازی هادی حجازی‌فر،‌ پس از آزادی از زندان، برای جبران فرصت‌های از دست رفته به سراغ دخترش می‌رود، اما با اتفاقاتی ناگهانی ورق زندگی‌اش برمی‌گردد و با مشکلات تازه‌ای رو به رو می‌شود.

1. هیچکس دنبال صدرا نیست

پلیس مدت هاست دنبال نعیم اسـت اما برای رسیدن بـه او، نه لیلا را تعقیب میکند، نه رضا را، بدتر این‌کـه حدس نزدند شاید صدرا با نعیم در ارتباط باشد و خودرو وی را رصد کنند تا بـه نعیم برسند

2. درک رضا پروانه مشکل اسـت

رضا پروانه دوست داشتنی ترین شخصیت سریال با بازی عالی کمالی اسـت. اما شخصیت او حفره هایي دارد. او قمه می‌کشد، خلاف می‌کند، اما از این‌کـه همسرش خلاف کرده ناراحت میشود. احساسات مذهبی دارد اما از کشتن آدم ها ابایی ندارد.

3. گوشی نریمان کجا بود؟

نعیم و رضا، نریمان را وسط یک مبارزه زیرزمینی خفت میکنند و بـه یک باغ می‌برند. نریمان وسط رینگ لخت اسـت و طبیعتاً در آن شرایط گوشی در جیبش نبوده. حین ربایش هم نرفته توی رختکن تا گوشی اش را بیاورد. اما بعد از کشته شدنش توسط نعیم میبینیم کـه گوشی او زیر تخت توسط لیلا پیدا میشود و از همین مسیر نعیم و رضا بـه صمد می‌رسند.

4. چرا نعیم و رضا سوتی دادند؟

نعیم و رضا باهوش هستند ودر طول داستان همیشه یکگام از مشکات کـه یک پلیس حرفه اي اسـت جلوتر هستند، اما معلوم نیست چرا رضا با این هوش و دقت بالا خیلی آسان برای پس دادن موتوری کـه با آن صمد را دزدیدند آدرس باغ رابه صاحب موتور میدهد و نعیم هم در کمال تعجب کاری میکند کـه صمد بـه باغ برگردد؟

همچنین ببینید

جوک و شوخی کاربران با سریال پوست شیر و مرگ ساحل و رضا پروانهشوخی های کاربران با سریال پوست شیر را ببینید

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود.
راستی اگر شما هم میخواهید بیوگرافی خودتان و یا آدرس و اطلاعات کسب و کارتان را در گوگل ثبت کنید اینجا را ضربه بزنید.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

28 نظر

 1. الناز یگانه

  بی محتوا این نقد بود نه سریال

 2. با سلام از مهمترین نکات این سریال دو چیز هست یکی سیگارکشیدن های پی در پی و استفاده از واژهای همچون حروم زاده.
  بکار بردن این واژه در مورد دیگران بار حقوقی دارد وجرم محسوب میشود وکلا فیلم نامناسبی برای خانواده میباشد و این دست فیلمها فقط با هدف عادی سازی و قبح زادیی از سیگارکشیدن افراد علی الخصوص نوجوانان و افزایش بکار بردن واژهای رکیک میباشد.

 3. به نظر من خیلی خوبه بفهمیم در کشور ما چه می‌گذرد و چجوری از یک زن بی سرپرست سواستفاده نیشهدبرای کار مشروب فروشی،و با عاملین این کار برخورد بشه و نکته بسیار مثبتش،این بود که کسی که تجاوز میکنه و آدم میکشه همه برخورد کنن و بعضی‌ها شروع نکنن برا رضایت گرفتن و بایدهمه با هم باپلیس،و امنیت کشور هم صدا بشیم ….در کل خیلی عالیه اگر واقعیت اجتماع رو بپذیریم

 4. نقد بسیار نزدیک به واقعیت بود چون این فیلم شدیداً در ترویج فرهنگ منحط لات بازی که دوره اش گذشته اقدام کرده …سوژه ای بسیار نخ نما کهنه …چرا فیلمسازان این ناهنجاری‌های اجتماعی را ترویج میدن ؟ آیا ناشی از بیسوادی اونها و عقب ماندگی شون از سینمای دنیا نیست ؟ این سیگار کشیدن های افراطی هم بلافاصله بعد از سریال پیکی بلایندرز در سینمای تقلیدی ایران مد شد !! در هر صورت فیلم داره ارازل و اوباش را تطهیر می‌کنه …چرا ؟!

 5. 😂😂چه قدر نقد بدی بود با احترام به نویسنده ش به شدت این سریال قشنگه و اتفاقا اونایی که تو تهران زندگی میکنن پایین شهرش همین طوریه تا دلتون بخواد تو ایران لات و لوت داریم یه جوری نقد منفی کردید لات و لوت های این سریال رو انگار ندیدن کلیپ هاشون و تو اینستا آدم می‌ترسه حتی نگاه شون کنه و درضمن کسی که حرفه ای و باهوش باشه تو دزدیدن یک دختر هم با ظرافت عمل می‌کنه تا گیر پلیس میوفته و تا دلتون هم بخواد از این مدل تجاوز ها و دزدیدن ها هم تو ایران زیاد داریم واقعا باورتون شده که ایران همه چیزش گل و بلبله و ملت امن و امانه 😂😂✨به وضوح همه این جریان پوست شیر رو در ایران میبینیم اتفاقا اصلا تخیلی نیست و بیشتر شبیه مستند اینقدر که به واقعیت جامعه مون نزدیکه باز یکی یه فیلم یا سریال پر محتوا درست کرد حسودا پیداشون شد برای شما همون فیلم های آب دوغ خیاری جدایی نادر از سیمین خوبه نصف بیشترش کش فیلم بود ده درصد ش خود موضوع اصلی بود و به شدت مزخرف این سریال اونقدر قشنگ و پرمحتوا و پر از رمز و راز که مغز مخاطب رو درگیر می‌کنه و درستش هم همینه اینقدر قشنگن که بابای من که فیلم ایرانی نگاه نمیکنه هم پای من این سریال و دنبال می‌کنه و گاهی با هم در مورد اتفاقات سریال حرف می‌زنیم یک سریال تو کل ایران خوب از آب در اومده و آب و جارو شده باشه همین سریال اتفاقا ستاره آنچنانی هم نداره خود بازیگرها حرفه ای بازی میکنن و عین ستاره می‌درخشند حتی ساده ترین بازیگر ها مثلا همه پلیس های توی فیلم که همکار مشکات ن اونقدر واقعی بازی میکنن با این که بازیگرهای ناآشنایی هستن حتی همون لات و لوت هایی که میگین همه طبیعی و عادی اصلا این سریال هیچ باگی ندارع نقد های بی سرو ته رو تمومش کنید لطفا👎👎اصلا حوصله تایپ نداشتم ولی این نقد مغرضانه جای دفاع داشت به سریال محبوبم آقای هادی حجازی فر /علیرضا کمالی /مهرداد صدیقیان ما با بازی تون هم گریه کردیم هم خندیدیم مخصوصا خنده برای این قسمت جدید قسمت ۶از فصل دو دم تون گرم که اینقدر کاربلد و حرفه ای هستین پولی رو هم که میگیرید حلالتون

  • فقط اگه کتک زدن و شکنجه کردن پلیس هم نشون میداد به واقعیت جامعه ی ایران نزدیکتر میشد. شما از هر کسی که پاش به اگاهی و کلانتری رسیده بپرسید ایا شکنجه شده از طرف پلیس یا نه من خودم کتک خوردم بدون هیچ دلیل و منطقی جرمم این بود که سوال کردم حکمتون رو نشون بدید

  • جدایی نادر از سیمین خوبه
   این نقد هم اینطوری هم نیست
   واقعیت جامعه همش هم اینطوری نیست

  • این سریال خوبه کاری نداریم بهش.
   ولی جدایی نادر از سیمین فوق العاده است نه اب دوغ خیاری
   این که شما یه چیزی رو نفهمی به معنی بد بودنش نیست!
   جدایی نادر از سیمین از اولش تا اخرش نکته توشه و واسه یه ادم که دنبال بزن بهادر میگرده چیزی نداره! چون ذهن ادمی که دنبال فیلم های ابرقهرمانی میگردن توانایی فکر کردن های ساده رو هم نداره!
   واسه ادمی خوبه که اهل تفکر باشه. هرچند فقط واسه منتقد ساخته نشده و یه ادم معمولی هم میتونه حسابی ازش لذت ببره. اینکه از یه کارگردان بدت بیاد نباید باعث بشه یه شاهکار رو بگی اب دوغ خیار.
   دیالوگ های جدایی نادر از سیمین رو میشه تو دانشگاه تدریس کرد خدا خیرت بده چند سالته؟!
   یه کم مطالعه خیلی خوبه ادم داشته باشه!

  • دقیقا بنظرم من هم سریال بیشترش واقعیت هستش البته به جز رفتار پلیسای ایران که در واقعیت خیلی ادمای بدرد نخوری هستن یه موبایل ساده رو نمیتونن پیدا کنن همونطور که میدونم بیشتر جوونا سیگار میکشن پس توی این سریال تبلیغی تشده اتفاقا نقدش هم کردن و از عوارض خطرناکش که نمونه ش سرطان ریه اقا رضا هستش گفتن پس نقد چرت و پرتی هم نکنید و کلمه ی حرومزاده کاملا لایق ادم دزدا و متجاوزگرا هستش

 6. سید مهران حسینی

  دم کارگردان و تهیه کننده گرم خیلی کارشون درسته بعد سال‌های یه سریال تمیز باحرارت و ریشه دار دیدیم
  چرا میترسید واقعیت های جامعه رو همه ببینن بسه دیگه عاشقی های الکی و مامورین اطلاعات کشورهای دیگه بابا واقعیت توی همین کوچه پسکوچه ها ست از همه عوامل متشکریم خصوصا برادران جمشیدی. مرحبا
  بازیهای قوی سناریوی دلچسب موزیک متن فوق العاده. لوکیشن های عالی.

  فقط ممنون و سپاس

 7. من که فعلا دارم دنبال میکنم بخاطر بازیگر هاش راستش خیلی جذاب نیست بخصوص اینقدر بعضی وقتها یواش حرف میزنن من نمیفهمم 😂😂 ولی از سقوط بهتره 😁بازیگر هاش حداقل رو اعصاب نیستن

 8. به نظرم سريال اصلا مناسب نوجوانان نيست چون بدآموزي شخصيتها و ميزان خشونتش بالاست ،كاربري نظر دادن كه لات و لوت و…. هست تو شهر و ….خيلي چيزهاي بد و ناپسند وجود داره تو جامعه اما بزرگنمايي و موجه نشون دادنشون در واقع يه جورهايي تبليغ و ترويج اون ناپسنديه و در نهايت به ضرر جامعه و نوجوان هايي كه تاثير پذيريشون زياده تموم ميشه چون در شرايط سني هستن كه بيشتر هيجاني عمل ميكنن

 9. قشنگ حسودی دق دلی در جای جای این نقد ک البته این اسمش نقد نبود ی مشت چرت پرت اونم از لحاظ منفی بود وگرنه نقدر چهارتا نگته مثبت هم اولش داره تا اینجای داستان ک ب طور کلی خوب بوده و جذاب قطعا در حد سریال های خارجی نیس ولی به عنوان سریال ایرانی خوب و جذاب و کاملا مطابق واقعیت جامعه است . دلیل نیس هرکی هر فیلمی ساخت و واقعیت نشون داد اسمش ترویج باشه مثل اینکه راجع تجاوز فیلم بسازن لگین تجاوز ترویج میکنن:/ مخاطب باید عاقل باشه

 10. این فیلم درسته خوش ساخت اما شبیه قصه هزار و یکشب مدام مخاطب را دنبال خودش میکشونه و دوم شبیه فیلم قیصر مسعود کیمیایی که یه بابایی به دنبال قاتلهای زنجیره ای دخترش راه میوفته و میکشه و سوم شبیه یه سریال به نام مزد ترس که قدیمیا یادشونه که بسیار عالی بود دختری را میکشن میدن به باباش و لی دی ان ای ازمایش میشه معلوم میشه دختره کسی دیگس تازه اون مال سی سال پیش بود و دیگه اینکه پلیس را خیلیییی بی عرضه نشان داده یا دارن مدام خاک بازی میکنن یا خیلی مودبانه در میزنن و مجرم از دو قدمیشون فرار میکنه اونجاش که شهاب حسینی داره خاک بازی میکنه و دستبنده را اتفاقی تو دست یه بچه میبینه هم واقعاااا لوسه اخه کدام سرهنگی چنین کارای میکنه یه سرباز میتونست اینکارو کنه و پیدا کنه تا اتفاقی تو دست یکی ! بعدشم از کجا معلوم اون حتما مال قاتل بوده کما اینکه اصلا اون دختر اونجا کشته نشده که مثلا گردنبندو گلاویز شده کنده و افتاده وسط خاکا … اما نسبت به بقیه فیلمای ایرانی خوب و جاذبه داره و اموزنده بود که هر کی با احساس دختری بازی کنه ممکنه زندگی بعدیش به خطر بیوفته اینش خیلییی عالی بود

 11. این نقد بود؟ شما بهتره بشینی کتابای فهیمه رحیمی رو بخونی شبها هم مداحی استاد کریمی هفت تیر کش. نقد ننویس .

 12. کاش برمیگشتم به قبل دیدن این مزخرف🚶🏻‍♀️

 13. قشنگ فشار داری میخوری هاااا

 14. سريال از نظر تكتيك هاي ساخت و بازيگري فوق العادست . مشكل تقريبن همه سريال هاي ايراني ، داستان و روايت داستانه كه شعور مخاطب رو بسيار دست كم مي گيره.
  مثلن تو قسمت دوم بخش سوم كه يكي از نقاط عطف سريال مينونه باشه،
  چه اصراري هست سيستم پليس جنايي ايران رو تا اين قدر گاو نشون بده؟ نه آدم ربا/ قاتل شناسايي شده ، نه انگيزش مشخصه كه به خاطر اين آدم ربايي يكي ديگه رو كشته و دو تا خونه باغ خالي استفاده كرده و كلي هزينه و آدم كش و دزد و قاتل استخدام كرده و هيچ درخواستي هم نداره از كسي!!
  بعد پليس هم اين قدر خره كه نمينونه بي صدا كمين كنه طرف كه برگشت بگيردش و يا ساحل رو كه اين همه پر هزينه گروگان داشتنش ولش كنه بدون هيچ محافظتي پيش خانوادش.
  از اون طرف شليك اول دم گوش راننده كه باعث پوكيدن شيشه و احتمالن جيغ ساحل بايد باشه باعث هيچ حركت ناگهاني دست صدرا نميشه و ماشين تر و تميز به راهش ادامه ميده تا شليك دوم هم انجام شه
  بيشتر توهين به شعور بيننده است . اگر هم قراره قهرمان داستان ها كشته شن بايد قابل پذيرش باشه تو روال داستان

 15. حالیت نیست بنده خدا. یبارم یه سریال پدر مادر دار تو این مملکت اومد شماها گند بزنین توش!
  تا نرفتم بگم سیگار کشیدنش برمیگرده به true detective

 16. این نقدی ک من خوندم خیلی مغرضانه و یک طرفه بود حداقل از نکات مثبت سریال هم میگفتید
  هر ساخته ای کم یا زیاد یه سری ایرادات داره اما سریال پوست شیر جز معدود آثاری هست که تونسته یه کم به استاندارد های فیلم سازی دنیا لااقل از لحاظ فیلمنامه و بازی بااااور پذیر بازیگران نزدیک بشه
  خسته نباشید میگم به برادران محمودی واقعا دست مریزاد

 17. قسمت ۲ از فصل ۳ فوق العاده ضعیف بود حیف اون ۲فصل قبل کاش نویسنده یه ذره به خودش فشار می‌آورد ایرانی بازی در نمی آورد
  مگه مسخره بازی که این همه آدم و پلیس وقتی گروگان رو پیدا کردن آدم ربا به جایی که فکر فرار باشه هندی بازی تو بارون با موتور جلوی ماشین پلیس تکی میاد با دست راست گاز رو ول میکنه تق تق
  حیف سریال به این قشنگی نبود فکر کنم حداقل نصف مخاطبان بریزه

 18. خوب اگه میخاست دختره رو بکشه همون اول فیلم میکشت دیگه دیگه این همه تعقیب و گریز چی بود بعد مگه سیزده بدره که خونوادگی رفتن دنبال ساحل

 19. یه سرو گردن از تمام سریال های ایرانی بهتر بوده
  گرچه طبیعتا یه سری باگ هایی هم داشته که ایرادی وارد نیست
  این ترویج و بد آموزی هم که میگین چرت و مفته چون جامعه ما دقیقا همینیه که داره نشون میده
  همین که همه رو درگیر کرده و کلی کنجکاو نشوندهنده موفقیته فیلمه تا اینجا به شخصه خیلی لذت بردم هم از بازیه بی نظیره بازیگرای توانای سریال هم موضوع عالی و چالش برانگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *