بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع و فرزندان و عکس و نحوه آشنایی

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع و فرزندان و عکس و نحوه آشنایی و سوابق و زندگی شخصی و ناگفته از زندگی نیما کریمی را در مجله شبونه بخوانید.

بیوگرافی نیما کرمی و همسرش

بیوگرافی نیما کرمی مجری و گوینده ایرانی در خرداد ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمده است.
رشته تحصیلی وی مهندسی عمران بوده است.
پدرش شهریار کرمی از گویندگان و مجریان قدیمی بوده و برادرش احسان کرمی از
گویندگان و مجریان مشهور و معروف صدا و سیما می باشد. صبا راد

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع و فرزندان و عکس و نحوه آشنایی

فعالیت در صدا و سیما و مجری گری

از پدرش تمام هنر مجری گری اجرا و بازیگری را آموخته و در 5 سالگی وارد تبلیغ شده و فعالیتش را از شبکه استانی اصفهان آغاز کرده است.
به دلیل رشد در خانواده هنری از سن کودکی فعالیت خود را شروع کرده و بیگانه با اجرا و کار گویندگی نبوده است‌.
از دهه هفتاد کارش را در مرکز اصفهان آغاز کرد.
وی علاوه بر اجرا و گویندگی در کار بازیگری نیز هست و تجربه بازی در سریال و فیلم و تئاتر را نیز داشته است.

همچنین بخوانید : بیوگرافی فرزاد حسنی

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع +ماجرای آشنایی

ازدواج و زندگی مشترک و همسر

نیما کرمی با زینب زارع از مجریان توانمند و محجبه صدا و سیما ازدواج کرده است و یک دختر بنام نیل و یک پسر به نام محمدکیا مهر دارد.

دختر نیما کرمی فرزندان نیما کرمی

همچنین بخوانید : بیوگرافی رضا رشیدپور

بیوگرافی نیما کرمی و همسرش

نحوه آشنایی دو مجری

آشنایی این زوج در یک برنامه رادیویی بوده و کرمی بعد از معاشرت و اشنایی با زینب مشاهده می کند
که وی همسر دلخواهش است و همهم شرایط وی را برای ازدواج دارد از این رو با
خواستگاری از وی و توافق دو خانواده بعد از مدتی با هم می کنند.
در نهاین در سال ۱۳۸۵ با زینب زارع ازدواج می کند و هشت سال است که با عنوان زوج
خوشبخت و همراه و همکار با هم زندگی مس کنند.

این دو مجری با هم اجراهای زیادی دارند و هر دو معتقدند که اجرای دو نفره را دوست دارند.

بیوگرافی زینب زارع همسر نیما کرمی

زینب زارع کارش را در دوران دانشجویی با نمایش تئاتر آغاز کرد و در برنامه معروف نیمرخ نیز اجرا داشته است.
وی علاوه بر اجرا طراح لباس نیز می باشد و همسرش نیز اکسسوری منزل را به عنوان شغل دوم انتخاب کردند.

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع +ماجرای آشنایی

حواشی بغل کردن همسرش در آنتن زنده

وی در یک برنامه تلویزیونی در ایام ماه رمضان به مناسبت عید فطر همسرش را در آغوش گرفت و این واکنش مختلفی را برایش رقم زد.
واکنش کاربران به این اقدام مجری کهنه کار تند بود و همه معتقد بودند که آنتن زنده جای مسایل خصوصی نیست.

نیما كرمی میگوید دوست داشتیم اسم بچه‌مان خاص باشد اما مثل بعضی‌ها دنبال این ادا نبودیم كه اسم ویژه یا عجیب و غریب روی بچه‌مان بگذاریم. هفته آخر بارداری با مشورت همسرم به این اسم رسیدیم.

زینب زارع: من هم دوست داشتم اسم دخترم خاص باشد؛ نیل یعنی آبی. به نظرم این اسم خوش‌آهنگ و زیباست و بار معنایی خوبی دارد. می‌دانستیم كه در كشورهای انگلیسی‌زبان اسم نیل را روی پسرها می‌گذارند مثل نیل آرمسترانگ ولی ترك‌های آذربایجان خودمان و ترك‌های كشور تركیه این اسم را روی دختر می‌گذارند. بعدها دوستان‌مان در سریال‌های تركیه‌ای این اسم را روی شخصیت‌های زن داستان شنیدند و به ما گفتند نیل اسم فلان شخصیت در یك سریال تركیه‌ای است.

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع +ماجرای آشنایی

تلفظ اسم‌های تك‌سیلابی در فرهنگ ما سخت است. پدر من هنوز دخترم را نیلی یا نیل جان صدا می‌زند یا پدر همسرم او را نیل خانم جان صدا می‌كند. اوایل سخت بود ولی الان دیگر همه این نام را پذیرفته‌اند.

فیلم کامل صحبت های نیما کرمی و همسرش در برنامه دورهمی

.

شروع کار

از دوران دبیرستان در صبحگاه مدرسه برنامه‌هایی را اجرا می‌کردم و در گروه‌های مختلف چون تئاتر نیز شرکت می‌کردم. فعالیت قابل توجهی در جشن‌های مختلف و تئاتر داشتم و به صورت آماتور در همه حوزه‌ها فعالیت می‌کردم تا دیپلم گرفتم و پس از دادن تستی وارد هنر دوبله شدم و کارهای مختلفی را انجام دادم و با دستیاری فعالیت خود را شروع کردم. با گذشت زمان توانستم به عنوان نریتور آثار مستند کارم را آغاز کنم. به یاد دارم که وقتی که همکاران پدرم در رادیو صدای من را شنیدند، از پدرم خواستند که من را به رادیو جوان ببرد. تا به حال 18 سال از فعالیت حرفه‌ای من در عرصه اجرا و گویندگی می‌گذرد.

رادیو و تلویزیون الان فرق دارد

معنای حضور در رادیو و تلویزیون فرق کرده و به یاد دارم زمانی که تازه به رادیو آمده بودم، پدرم سخت گیرانه به من گفت‌ که گوینده رادیو نباید تیزرخوانی کند اما اکنون بهترین گوینده‌ها بهترین تیزرخوان‌ها هستند.

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع +ماجرای آشنایی

دبیرستان که بودم بر حسب یک اتفاق رفتم پیش پدرم که نهار بخورم یکی از کارگردانان در مرکز اصفهان من را دید و در همان زمان داشتند پیش تولید یک سریال را برای گروه کودک آغاز می‌کردند و از پدرم خواستند که من در آن به ایفای نقش بپردازم و من هم مشتاقانه این کار را پذیرفتم.

«روزه‌داران کوچک» بود که در 15 قسمت تولید شد و روی آنتن شبکه یک سیما رفت. سال 73 در یک اجرای تلویزیونی در برنامه‌ای با نام «جنگ جوان» به شبکه سه سیما آمدم که در آن زمان این شبکه تلویزیونی تازه تأسیس بود و مجری در آن برنامه باید از شهرهای مختلف و فعالیت مردم آنجا صحبت می‌کرد. سال 74 به تهران آمدم که با دوبلاژ همکاری کردم و در سال 76 با خواندن فرستوریک مستند به رادیو رفتم.

پسر نیما کرمی و عکس محمدکیا مهر پسر نیما کرمی

در این زمان بود که مدتی از تصویر فاصله گرفتم تا اینکه در یک برنامه رادیویی در رادیو جوان که با مهناز دوستی گویندگی داشتم او مرا به شبکه تهران معرفی کرد که این اتفاق باعث حضور من در تصویر شد و این مطلب را بگویم که با تست وارد تصویر شدم و رابطه‌ای در این خصوص که پارتی بازی شده باشد هم وجود نداشت. کاملا اتفاقی بود و لطف یک دوست باعث شد که من به تلویزیون بیایم.

ویژگی های برنامه زنده

در برنامه زنده همه چیز بداهه است، خیلی تکنیک به کار نمی‌آید. در مواردی خاص و در بخش گفتگومحور که گوینده و مجری باید کسب اطلاعات کند و از دانش بالایی برخوردار باشد که این امر خود 2 وجه دارد. مجری نباید بیخودی حرف بزند و یک سری حرف‌های تکراری را که ربطی به سواد گوینده ندارد مطرح کند. هنوز اکثر مجریان ما نمی‌دانند که سکوت بخشی از رسانه است. در بسیاری از موارد اگر مجری و گوینده سخن نگوید بیشتر شنیده و دیده می‌شود.

پسر نیما کرمی و عکس محمدکیا مهر پسر نیما کرمی

هیچگاه متوجه نشدم که چرا دوستان من زمانی که مهمان دارند بی دلیل شروع به گفتن اطلاعات دم دستی درباره او می‌کنند و در یک صحبت پنج دقیقه‌ای، آنها 2 دقیقه مقدمه می‌چینند. می خواهند یک حرفی بزنند و بگویند که ما هم بلدیم و یا می‌فهمیم. معتقدم مجری باید به اندازه یک اقیانوس و با عمق یک سانتی متر درباره هر موضوعی اطلاعات داشته باشد. زیاده‌گویی بی سوادی یک مجری و گوینده را نشان می‌دهد.

من همکاران بسیار خوبی را در حیطه‌های مختلف اجرا دارم ولی شخصی که خلاقیت دارد برنده است. فرد پرحرف آدم و هنرمند خلاقی نیست. دوست دارم در حوزه معارفی مثالی بزنم. علی درستکار به عنوان مجری آگاه، زمانی که مهمان دارد بیشتر در سکوت است و با زبان نگاه و بدن خود سخن می‌گوید و مثل یک دانش آموز در محضر استاد خود سکوت می‌کند و گاه به نیاز مطالبی را به زبان می‌آورد و همینطور ندا ملکی نیز بسیار مطلع است و در صورت نیاز با مهمان خود سخن می‌گوید.

بیوگرافی نیما کرمی مجری و همسرش زینب زارع +ماجرای آشنایی

زینب زارع حقوقم را به کارت نیما میریزند

زینب زارع میگوید معمولا حقوق من را به حساب نیما می ریزند و معمولا نیما برای من قرارداد اجرا می بندد! نیما کرمی نیز با بیان اینکه درآمد مجریان تلویزیون مانند تیم های فوتبال است ، گفت : درآمد مجریان می تواند خوب باشد و مثل بازیکن ها و لیگ های مختلف فوتبال هستند. اگر یک مجری به تیم ملی برسد ، درآمدش خوب است. وی افزود : تلویزیون برای یک مجری ویترین است و باعث می شود استیج های مختلفی هم جدای از تلویزیون داشته باشیم. ممکن است یک ماه 2 تومان باشد و یک ماه 15 میلیون باشد. در پایان کرمی و همسرش ، از کارگاه هنری خودشان ، یک آئینه دست ساز با نقاشی های اسلیمی و ایرانی به موزه دورهمی اهدا کردند .

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *