فلسفه پویش پخت مقلوبه چیست و یعنی چی +فیلم

فلسفه پویش پخت مقلوبه چیست و یعنی چی +فیلم

پخت مقلوبه یعنی چی؟

به گفته مسب حیدری تاریخ نویس لرستانی پویش پخت مقلوبه یک آیین قدیمی قبل از جنگ بوده که سربازان سپاه ایران به نیت شکست سپاه دشمن غذای خود را وارونه کرده و سپس میخوردند ایرانیان با این نیت توانسته بودند بارها در جنگ های خود پیروز شوند.

پویش پخت مقلوبه چیست

به گزار مسیب حیدری یکی از محققان لرستانی پخت مقلوبه یکی از ایین های باستانی ایرانیان بوده که قبل از جنگ های خود صورت میگرفته و غذاهای خود را فبل از صرف به همراه ظروف آن وارونه میکردند.

فلسفه پویش پخت مقلوبه چیست و یعنی چی +فیلم

مسیب حیدری میگوید که ایرانیان مخترع فست فود یا همان غذاهای اماده نیز هستند و در جنگ های خود گوشت دام را به شمشیر خود میچسبانده و بر روی آتش میپختند که حالا این شمشیرها به شکل و شمایل سیخ درامده اند و برای پخت گوشت کبابی استفاده میشود.

همچنین ببینید:

انتخاب پشت پرده احکام کنیز فلسطین چیست +عکس  

ماجرای چشم عباس آقا چیست

سوییچ پارتی چیست

ماجرای سرنگونی اسرائیل

مقلوبه غذایی است که نماد مبارزات زنان فلسطین بوده و با پخت و واژگون کردن مقلوبه، پیام سرنگونی و متلاشی شدن را به حکومت جعلی و اشغالگر صهیونیستی می‌دهند.

فلسفه پویش پخت مقلوبه چیست و یعنی چی +فیلم

شاید سربازان نژادپرست رژیم صهیونیستی این شب‌ها وقتی که به خواب می‌روند کابوس غذای مقلوبه را می‌بینند که زنان مسلمان فلسطینی، لبنانی و ایرانی هر شب در مسجدالاقصی، اماکن مقدس مذهبی و بقاع متبرکه سرزمین های اسلامی سفره‌اش را پهن می‌کنند.

مقبوله ایرانی

مقلوبه یک نوع ته‌چین است که به روش‌های مختلف در تمام کشور‌های عربی با مواد مرغ، گوشت یا سبزی‌ها درست می‌شود. نکته جالب در پخت و استفاده از این غذا این است که وقتی غذا پخته می‌شود، برای استفاده از آن غذا را از داخل قابلمه به روی یک سینی یا بشقاب بزرگ برمی‌گردانند.

فلسفه پویش پخت مقلوبه چیست و یعنی چی +فیلم

حالا غذایی که پیش از این تنها یک غذای معمولی بود، به یکی از راه‌های مبارزه با اشغالگری صهیونیستی تبدیل شده است و بانوان فلسطینی در ماه مبارک رمضان افطاری می‌پزند و با خود به مسجدالاقصی می‌برند، دور هم جمع می‌شوند و با برگرداندن قابلمه غذا در برابر دیده سربازان صهیونیستی این پیام را مخابره می‌کنند که این رژیم سرنگون می‌شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *