چاه حضرت یوسف کجاست؟ فیلم چاهی که حضرت یوسف را در آن انداختند

چاه حضرت یوسف کجاست؟ فیلم چاهی که حضرت یوسف را در آن انداختند

چاه حضرت یوسف کجاست؟

چاه حضرت یوسف یک مکان باستان شناسی در رامات کورازیم در جلیل، اسرائیل است. مسلمانان معتقدند که این محل گودالی است که حضرت یوسف توسط برادرانش در آن رها شده بود.

چاه یوسف در نزدیکی آمیاد در جلیل، در ارتفاع 246 متری، در سمت غربی تپه سنگی قرار دارد .

فیلم چاهی که حضرت یوسف را در آن انداختند

این چاه شامل یک گودال حفر شده به قطر یک متر و عمق حدوداً چهار متر است که سقف آن توسط گنبدی که توسط چهار ستون حمایت می شود و توسط گورهای باستانی احاطه شده است.

از چاه یوسف در اواسط قرن دهم یاد شده است، اما بنای فعلی مربوط به دوره متأخر است. به گفته مسافران، این چاه که 10 متر عمق داشت تا قرن نوزدهم آب آشامیدنی خوبی داشت. پس از آن، شاید به دلیل زلزله جلیل در سال 1837، گودال فرو ریخت و دیگر به عنوان منبع آب ذکر نشد. به گفته بازدیدکنندگان قرن نوزدهم، چاه و گنبد به صورت چهارضلعی در کنار یک مسجد کوچک قرار داشت.

مفسران مسلمان در مورد محل گودال اختلاف نظر دارند. برخی آن را در اورشلیم قرار می دهند و برخی دیگر می گویند در “سوریه” بوده است.

چاه حضرت یوسف کجاست؟ فیلم چاهی که حضرت یوسف را در آن انداختند

حضرت یوسف (ع) یکی از دوازده پسر حضرت یعقوب (ع) بود. نام مادر وی راحیل ، نام انگلیسی راشل بود. ایشان در اورشلیم متولد شده است. نوشته شده است که یوسف (ع) و مادرش زیباترین افراد روی سیاره زمین بودند. در قرآن، سوره‌ای به نام یوسف نام‌گذاری شده و در آن داستان زندگی او به تفصیل آمده است.

یوسف (ع) یک برادر کوچکتر بنیامین داشت. از ویژگی های یوسف (ع) این بود که پدرش یعقوب (ع) او را بسیار دوست داشت و او را از هر چیز بد محافظت کرد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *