کایلی مور گیلبرت کیست؟ بیوگرافی و علت دستگیری در ایران

کایلی مور گیلبرت کیست؟ بیوگرافی و اینستاگرام کایلی مور گیلبرت و دستگیری در ایرانماجرای مبادله شدن با زندانیان ایرانید ر استرالیا را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

کایلی مور گیلبرت کیست؟ بیوگرافی

کایلی مور-گیلبرت یک محقق استرالیایی-بریتانیایی و کارشناس مطالعات اسلامی است او در بین سپتامبر 2018 تا نوامبر 2020  به اتهام جاسوسی در ایران زندانی شد.
او از محققان مطالعات اسلامی در دانشگاه ملبورن بود.

کایلی مور گیلبرت کیست؟ بیوگرافی و علت دستگیری در ایران

وی تحقیقاتی در مورد انقلاب های خاورمیانه ، به ویژه سیاست ها و اعتراضات بحرین انجام داده است.

ماجرای دستگیری

کایلی مور گیلبرت اتهامات ایران علیه وی را انکار می کند و میگوید هیچ مدرکی در مورد جرایم ادعایی وی تاکنون علنی نشده است. دولت استرالیا این اتهامات را “بی اساس و با انگیزه سیاسی” رد کرده است

گفته میشود که او برای رژیم غاصب صهیونیستی کار جاسوسی و اطلاعاتی انجام میداده است و به همی دلیل توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر شده است

همچنین ببینید: سعید مرادی کیست

مور-گیلبرت در سال 2005 از کالج All Saint در باتورست فارغ التحصیل شد. وی در زمینه مطالعات خاورمیانه در کالج ولفسون در دانشگاه کمبریج تحصیل کرد و در سال 2013  فارغ التحصیل شد.

در سال 2017 ، وی دکترای خود را از دانشگاه ملبورن دریافت کرد

کایلی مور گیلبرت کیست؟ بیوگرافی و علت دستگیری در ایران

نیروی اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کایلی مور گیلبرت را در سپتامبر 2018 در فرودگاه تهران دستگیر کرد.

مور گیلبرت توسط یکی از نیروهای اسرائیلی برای تحقیق خود به ایران آمده بود

وی به جرم جاسوسی محاکمه و به ده سال زندان محکوم شد.

یلبرت اقدام به عکسبرداری از اماکن مذهبی قم و شهر ری تحت عنوان توریست می‌کند تا حضور خود در ایران را عادی جلوه دهد و در این مدت سعی می‌کند به مبارزان بحرینی خود را نزدیک کند.

همچنین ببینید:

آیت الله مایک کیست؟ بیوگرافی مایکل دندریا (آیت الله مایک)آیت الله مایک کیست؟ و ماجرای جاسوسی برای اسرائیل

برخی از رسانه‌ها عنوان کردند که از جمله مأموریت‌های مور گیلبرت جمع آوری اطلاعات گروههای نزدیک به محور مقاومت در سوریه و دسترسی به اطلاعات نظامی و اقتصادی ایران و جبهه مقاومت بوده است.

مبادله شدن با سه زندانی ایرانی در استرالیا

او دیروز با سپری شدن ۲ سال از محکومیت گیلبرت، در نهایت نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفت وی را با سه فعال اقتصادی ایرانی که به قصد دور زدن تحریم بازداشت شده بودند، تبادل کند.

فیلم لحظه مبادله را در زیر ببینید

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *