ایکسونامی چیست دانلود فیلم مستند ایکسونامی با لینک مستقیم

ایکسونامی چیست همه چیز درباره مستند جنجالی

ایکسونامی چیست

ایکسونامی نام فیلم مستندی است درباره استفاده ابزاری جنسی زان در آمریکا که به جای اشاره غیرمستقیم و حرکات و کنایه های جنسی، به ریشه ماجرا می رود و جسورانه و بی پروا با انقلاب جنسی آمریکا و جهان را به چالش میکشد و سیر این سوال را در آمریکا بررسی می کند. جسارت فیلم زمانی بیشتر می شود که بدانیم کارگردان ایکسونامی برای روایت این سفر تاریخی، یکی از بازیگران سابق فیلم های پورن را دعوت به همکاری می کنند و او به عنوان راوی در این فیلم حضور فیزیکی دارد.

اگر چه ایکسونامی چند ایراد داشت و بیش از حد به تصاویر آرشیوی و خبری پرداخت تا موضوع اصلی و کنجکاوتر فیلم، اما به هر حال به سراغ آن بروید و آسیب شناسی و هشدار شکل گیری صنعت پورن را بررسی کنید. و مضامین انقلاب جنسی نکته مهمی است. او را برای فیلم در نظر می گیرند و بسیاری از توجه ها و حواشی ایجاد شده پیرامون او به همین دلیل است.

محسن آقایی کارگردان جوان این مستند دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد از صدا و سیما در رشته تولید تلویزیون با گرایش مستند است و تهیه کنندگی این فیلم بر عهده محمدرضا برونی است. در گفت و گو با محسن آقایی کارگردان ایکسونامی به چالش های مختلف ساخت چنین مستند جنجالی و جسورانه ای پرداخته ایم. از تماشای خطوط قرمز گرفته تا تولید فیلم در آمریکا و متقاعد کردن یک ستاره سابق سینمای سکس برای حضور به عنوان راوی در مستندی ساخته شده توسط جمهوری اسلامی ایران.

فیلم سازی درباره مسائل جنسی

ساخت این مستند را می‌توان در تداوم ساخت مستندهای جنسی نظیر انقلاب جنسی ساخته پسر جواد شمقدری رئیس پیشین سازمان سینمایی تلقی کرد؛ مستندهایی که حرف‌های تکراری درباره آزادی‌های جنسی و آثار آن را با روکش براق جنسی بیان و بیشتر از این بستر برای دیده شدن استفاده می‌کنند، تا آنکه حرف تازه‌ای برای آشنایان به عرصه‌ها و اندک تأثیری در تغییر فضا داشته باشند. ظاهراً در این زمینه نیز موفق بوده‌اند و این فیلم‌ها به واسطه تمرکزشان بر مسائل جنسی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند، کما اینکه اگر فیلم پورن نیز پخش و سپس در نفی آن سخن گفته شود، مورد توجه قرار می‌گیرد!

نحوه انتخاب راوی

کارگردان این مستند میگوید

ما می‌خواستیم یك روایت دست اول داشته باشیم. راوی ما تمام زندگی‌اش با انقلاب جنسی گره خورده است؛ از كودكی تا جوانی و پیری. بهترین فرد برای روایت این تاریخ همین راوی بود. قبول دارم كه انتخاب یك راوی اینچنینی برای یك فیلم، آن مستند را خیلی به خطوط قرمز نزدیك می‌كند ولی مجموع ملاحظاتی كه ما در نظر گرفتیم، باعث می‌شود ما از این خطوط عبور نكرده باشیم. حتی با یك سری كارشناس كه باید مجوز این كار را به ما می‌دادند، مشورت كردیم و بعد اقدام به ساخت این مستند كردیم.

همچنین ببینید:

مستند شروین حاجی پور جنجال شد

مستند لات های مجازی سرجوخه +فیلم

یكی از چالش‌های بزرگ مستند همین بود. شایدم بزرگ‌ترینش! اول با جست‌وجو، تعدادی از این خانم‌ها را پیدا كردیم. درباره بعضی از اینها مستند ساخته شده بود كه اطلاعات بیشتری از سوژه‌ها به ما می‌داد. بعد فیلترهای سختگیرانه‌ای برای انتخاب آنها قرار دادیم كه عملا خیلی از گزینه‌ها را حذف می‌كرد. چالش بعدی این بود كه خیلی از این افراد وقتی متوجه می‌شدند از ایران با آنها ارتباط گرفتیم، دیگر جواب ما را نمی‌دادند. حالا یا می‌ترسیدند یا با فضایی كه در ذهنشان ساخته شده بود، از ما خوششان نمی‌آمد. ولی به هر حال، اولین ایمیل رد و بدلی، آخرین ایمیل بود. بعضی‌ها هم قول همكاری دادند ولی وقت اجرا دیگر اثری از آنها نبود.

دانلود فیلم

دانلود با کیفیت 480P

دانلود با کیفیت 720P

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *