بیوگرافی احترام برومند بازیگر و همسر و فرزندان و عکس جوانی

بیوگرافی احترام برومند بازیگر و همسر و فرزندان و عکس جوانی

بیوگرافی احترام برومند Ehteram Boroumand

احترام برومند بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون متلود ۲۰ فروردین ۱۳۲۶در تهران است او قبل از انقلاب مجری برنامه کودک بود و به مدت 11 سال برنامه های کودک را اجرا میکرد.

او همسر زنده یاد داوود رشیدی و مادر لیلی رشیدی است.

احترام برومند دارای 6 خواهر بوده که همگی در عرصه هنری و سینما و تلویزیون فعالیت میکنند که معروفترین آنها مرضیه برومند و راضیه برومند کارگردان هستند.

احترام برومند بعد از انقلاب وارد عرصه بازیگری شد و در فیلم های دیشب باباتو دیدم آیدا، وقتی برگشتم، فروشنده و طلا بازی کرده است.

احترام برومند کیست و اهل کجاست

احترام برومند که نام اصلی او احترام السادات برومند یزدی میباشد بازیگر ایرانی و همسر داوود رشیدی و مادر لیلی رشیدی است.

بیوگرافی احترام برومند (بازیگر) عکس جوانی قبل انقلاب احترام برومند

این هنرمند بیشتر به عنوان مجری شناخته می شود و قبل از انقلاب برنامه های زیادی را مجری گری کرده است.

خانواده

خانم احترام برومند شش خواهر و برادر هستند که از همه بزرگتر می باشد

پدرش کارمند بود و به دلیل ماموریت های مختلفی که داشت دائم مهاجرت می کردند و در شهرهای ساری گرگان خوی و ارومیه نیز خاطرات بسیار زیادی دارند

زمانی که ۹ سال سن داشت به تهران آمد یکی از خوشگذرانی هایش حضور در منزل مادر بزرگش بوده است که خاطرات بسیار زیادی در بازارچه نایب السلطنه دارد

همسر و فرزندان

خانم احترام برومند مادر لیلی رشیدی بازیگر مطرح کشورمان بوده و مادر فرهاد رشیدی یکی از دانشمندان ایرانی سوئیسی می باشد

بیوگرافی احترام برومند (بازیگر) همسر داوود رشیدی +دخترش لیلی رشیدی و پسرش فرهاد رشیدی

بیوگرافی احترام برومند و خانواده اش دختر و پسرش

در سال ۱۳۹۵ داوود رشیدی همسر این خانم هنرمند در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

از کودکی تا مجریگری

احترام برومند میگیود دیپلم ادبی را از دبیرستان اسدی گرفتم که الان سر چهار راه آب سردار توی خیابان ژاله سابق و شهدای فعلی قرار دارد. مدرسه درست رو به‌روی دانشکده هنرهای دراماتیک بود و همه بازیگرهای بزرگ تئاتر آن زمان؛ آقایان انتظامی، نصیریان، رشیدی و خانم‌ها تأییدی، شیخی و شهابی آنجا رفت و آمد داشتند و دیدن‌شان برای من خیلی جذاب بود. کلی خاطره برایم ساختند.

همچنین ببینید:

لیلی رشیدی بازیگر | بیوگرافی لیلی رشیدی و همسرش و پسرش سینا + علت طلاقبیوگرافی لیلی رشیدی و همسرش

آن وقت‌ها یکی از دوستان برادرم مرکزی تأسیس کرده بود برای نگهداری از کودکان استثنایی و وزارت فرهنگ آن دوره کلاس‌هایی ترتیب داده بود برای آشنایی با کودکان استثنایی و روش‌های آموزش آنها. حدود دو سال در آن مدرسه کار کردم تا اینکه سال 1346 کارم توی تلویزیون با مجری‌گری و گویندگی یک برنامه 10 دقیقه‌ای در هفته برای کودکان و نوجوانان شروع شد و کم کم تعداد این برنامه‌ها بیشتر شد.

عکس خواهران برومند (بازیگر)

احترام برومند میگوید خانواده ما طوری بود که باعث شد همه ما 6 خواهر و برادر زمینه‌هایی از عشق و علاقه به کارهای هنری داشته باشیم.برادرم 55 سال قبل، از اولین کسانی بود که در حوزه صنایع دستی و ساخت وسایلی از چرم و جیر فعالیت داشت. کارش بازار Store خوبی داشت و صادر هم می‌شد که امیدوارم این جنس اتفاق‌ها باز هم در ایران بیفتد. خواهرم مرضیه را هم که همه می‌شناسند به نظر من در کار خودش خیلی موفق بود. راضیه همسر آقای شاه محمدلو هم همین طور، اما چیزی که من را متأسف می‌کند این است که راضیه به رغم بااستعداد بودن و بااحساس بودنش در سال‌های اخیر به دلایل مختلف خودش را کنار کشید. خواهر کوچک‌ترم طاهره و همسر آقای بزدوده، بااستعداد، بااحساس، دانش آموخته حقوق سیاسی، دبیر دبیرستان‌های سابق تهران و حالا هم مربی بدمینتون است. برادر کوچکترم هم با اینکه تحصیلکرده امریکا بود، همزمان با انقلاب با عشق و علاقه به ایران برگشت.

بیوگرافی و عکس های احترام برومند (بازیگر و مجری) همسر داوود رشیدی

شروع فعالیت هنری

احترام برومند در سال ۱۳۴۶ کار خود را با برنامه کودک آغاز کرد و به مدت ۱۱ سال به عنوان مجری در تلویزیون ملی ایران فعالیت داشت

بعد از انقلاب وارد دنیای بازیگری شد و در فیلم سینمایی دیشب باباتو دیدم آیدا به کارگردانی رسول صدرعاملی به هنرنمایی پرداخت .

بیوگرافی احترام برومند (بازیگر) و دخترش لیلی رشیدی

در این فیلم بازیگران شناخته شده ای همچنان طناز طباطبایی و شراره دولت آبادی و شاهرخ فروتنیان الهام‌پاوه‌نژاد بازی می‌کردند

سال ۱۳۹۴ فیلم های سینمایی به نام وقتی برگشتم و دست اوت و فروشنده را بازی کرد و سالی بسیار فعال را سپری نمود و در سال ۱۳۹۸ فیلم سینمایی دیگر به نام طلا و خواب زده و عروسی مردم بازی کرد.

ماجرای اشنایی احترام برومند با داوود رشیدی

ایشان در این باره میگوید اواسط سال 47 شیرین‌ترین و زیباترین خاطره زندگی من شکل گرفت. با همسرم آشنا شدم و بعد از مدتی معاشرت، هشتم اسفند سال 47 مصادف با عید قربان باهم ازدواج کردیم؛ خیلی ساده و صمیمانه و بدون توقع‌های عجیب و غریب از هم. نه او از من جهیزیه آن چنانی توقع داشت نه من از او مهریه هزار و چند صد تایی و عروسی مجلل. با مهریه یک جلد قرآن، برگزاری یک مجلس عقد خیلی ساده و میهمانی ساده خواهر آقای رشیدی، که خدا رحمتش کند زندگی ما شروع شد.

فرهاد رشیدی و لیلی رشیدی دختر و پسر احترام برومند (بازیگر)

زندگی ماهم مثل همه آدم‌ها و شاید به دلایلی کمی بیشتر فراز و نشیب داشت ولی ما همه روزهای سخت را گذراندیم و از روزهای خوبش خیلی خیلی لذت بردیم. خوشحالم که الان رسیده‌ام به 71 سالگی و آقای رشیدی که در 83 سالگی از دستش دادم، آنچه را که باید انجام می‌دادیم تا شاد باشیم انجام دادیم و از لحظات زندگی بخوبی و با شادی استفاده کردیم. حتی توانستیم لحظات سخت را هم شاد کنیم.

بیوگرافی و عکس های احترام برومند (بازیگرو مجری) و همسرش داوود رشیدی

درخشش در فیلم فروشنده اصغر فرهادی

احترام برومند بازیگر فیلم سینمایی “فروشنده” در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا در ارتباط با موفقیت این اثر سینمایی در اسکار، بیان کرد: به جامعه هنری، مردم کشورمان و اصغر فرهادی کسب این جایزه مهم را تبریک می گویم، امیدوارم همواره شاهد استمرار این موفقیت ها و شنیدن اخبارهای خوش باشیم.

وی در ارتباط با چگونگی حضور و نقش آفرینی خود در فیلم سینمایی “فروشنده” گفت: با مرحوم داود رشیدی به دفتر مجله فیلم رفته بودیم تا وی به همراه علی نصیریان و عزت الله انتظامی برای ویژه نامه شماره 500 این مجله عکس روی جلد بگیرند که عمل این اتفاق به اصغر فرهادی واگذار شده بود و همان روز ایشان به من پیشنهاد بازی در این اثر را دادند که موافقت کرد.

وی در ادامه اضافه کرد:  از بازی در فیلم سینمایی “فروشنده” خوشحال هستم و به آن افتخار می کنم.

بیوگرافی و عکس های احترام برومند (بازیگرو مجری) و همسرش داوود رشیدی بیوگرافی و عکس های احترام برومند (بازیگرو مجری) و همسرش داوود رشیدی

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *