بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

سریال رحیل سریالی تاریخی با موضوع مذهبی بوده که هر شب از شبکه سه پخش میشود این سریال به کارگردانی مسعود اب پرور توانسته بیننده های زیادی را به دست آورد.

اسامی بازیگران سریال رحیل

سریال رحیل سریال تلویزیونی ایرانی بوده که توسط مسعود آب پرور کارگردانی شده است و درباره زنان قاجاری بوده که در راس آن زنی به نام مها حضور دارد داستان سریال مربوط به اواخر دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی می‌باشد و یک تعزیه را به تصویر میکشد بازیگران سریال رحیل با نقش انها عبارتند از:

 • حمیدرضا آذرنگ بازیگر نقش سرگرد زمان
 • ثریا قاسمی
 • گیتا راد در نقش محا
 • اندیشه فولادوند بازیگر نقش بیتاج جادوگر
 • نسیم ادبی بازیگر نقش زینت الملوک
 • هومن برق‌نورد
 • کاظم هژیرآزاد
 • ریحانه رضی
 • علی عباسی‌زاده بازیگر نقش اصلان
 • مریم کاویانی بازیگر نقش مادر مها
 • معصومه عربی در نقش مها
 • ابتسام بغلانی
 • غزاله اکرمی در نقش ماهی
 • آتنا عباس زاده در نقش گلی
 • محسن امیری
 • ستاره دهقانی
 • هانیه غلامی
 • مهرداد نیکنام
 • محسن نقیبیان
 • شاهو رستمی
 • فتح‌الله طاهری
 • زنده‌یاد حسام محمودی

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

سریال رحیل عنوان مجموعه ایرانی می‌باشد، که توسط مسعود آب پرور کارگردانی شده است. این مجموعه در ژانر تاریخی و عاشورایی با ایفای هنرمندانی از جمله: حمیدرضا آذرنگ و اندیشه فولادوند برای شبکه سه سیما به دست تولید رسیده است.

درباره سریال رحیل

فصل نخست مجموعه رحیل در روزهای ماه صفر و فصل دوم در ایام فاطمیه روی آنتن خواهد رفت.

پیش از این مجموعه محرمانه برای آنتن شبکه ۳ سیما حاضر شده بود، ولی با دقت به مضمون عاشورایی سریال نمایشی رحیل این مجموعه برای آنتن شبکه سه سیما حاضر گردیده است.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

مرکز سیما فیلم با عرض معذرت خدمت مخاطبین عزیز به خاطر متغیر یافتن در پخش باکس مجموعه شبکه سه خبر داد:
مجموعه تاریخی رحیل که بیانگر یک داستان زنانه در آخر دوره قاجار می‌باشد و اکنون برای آنتن شبکه ۳ حاضر شده است. در واقع با دقت به موضوع عاشورایی مجموعه در اولویت پخش جای گرفته است و در ابتدایی ماه صفر از شبکه ۳ روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه تاریخی رحیل یک داستان خوب از اواخر زمان قاجار و اوایل پهلوی به بیننده ارائه می‌نماید. این سریال داستانی زنانه در اواخر قاجار می‌باشد و بیانگر شخصی به اسم مها و از دربار قاجار می‌باشد، که سعی می‌نماید سایر زنان اندرونی را با خودش متحد و یک تعزیه عاشورایی به نمایش درآورد.

کارگردان سریال رحیل کیست

این چهره یکی از کارگردانان و همچنین نویسندگان سینما و تلویزیون اهل ایرانی می‌باشد، که در تاریخ دوم تیر ماه سال ۱۳۴۰ در تهران دیده به جهان گشوده است.

وی در رشته کارگردانی سینما تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را از دانشکده سینما تئاتر دریافت کرده است.

می‌توان از سایر پروژه‌های مسعود آب پرور: کارشناسی فیلمنامه، بنیاد سینمایی فارابی و ساخت کارگاه گسترش هنر و همچنین طراحی کلیپ‌های ایرانی را نام برد.
همچنین از شاخص ترین فعالیت های این کارگردان نامدار :لژیونر، زخم، هوش سیاه، عملیات ١٢۵،قتل آنلاین، معما، سرزمین رویاها، در پی فاخته، ستارخان، ترانزیت و دره شاپرک ها را بیان کرد.

به همان صورت که مسعود آب پرور کارگردان مجموعه رحیل بیان نمود:
قصه رحیل در دو ماه پایانی زمان قاجاریه و پهلوی نخست سپری می‌شود.
به هنرمندان ماهر و با استعداد جوان اشاره می‌کند، که ماجرای خوبی رخ داده که ثمره آن استقبال خوب مخاطبان از مجموعه رحیل می‌باشد، که هم ژانر تاریخی می‌باشد و هم مذهبی، مخاطبین در این مجموعه نیز می‌توانند داستان جوانانه را مشاهده نمایند و هم اینکه عاشقانه و تصور می‌نمایم از این سو مورد استقبال مخاطبین جای گیرد.

زنده کردن حسام محمودی با هوش مصنوعی

هنرپیشه جدید اخیراً در سینما و تلویزیون با استفاده از هوش مصنوعی در مجموعه شبکه سه حضور می‌یابد.

یکی از نکته‌های بسیار جالب در مورد مجموعه رحیل با کارگردانی مسعود آب پرور حاضر شدن زنده یاد حسام محمودی در این مجموعه می‌باشد، که کاراکتر ولیعهد قجری را نیز بر عهده داشت، ولی متاسفانه ایشان چشم از جهان فرو بست.

ولی به آن صورت که مسعود کریمی مدیر گروه فیلم و مجموعه شبکه ۳ بیان می‌کند، سکانس‌های کوتاه‌تری از کاراکتر ایشان به جای مانده است و با نگه داشتن این کاراکتر محسن امیری هنرپیشه‌ای می‌باشد که به یاری هوش مصنوعی و قطعه سازی گریم شده و با حفظ همان راکورد و شکل، این کاراکتر به اتمام می‌رسد.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

ایشان یکی از چهره‌های سینما، تلویزیون و تئاتر اهل ایرانی است .

حمیدرضا آذرنگ به غیر از هنرپیشگی در عرصه‌های نویسندگی و کارگردانی هم مشغول به کار است.

ایشان در رشته روانشناسی بالینی تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی خود را تا مقطع لیسانس در سال ۷۶ از دانشگاه آزاد رودهن دریافت کرده است.

او کاراکتر سرگرد زمان را در مجموعه رحیل بر عهده دارد.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی اندیشه فولادوند

اندیشه فولادوند از بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ایران به شمار می‌رود، که به غیر از هنرپیشگی در عرصه شعر دستی بر آتش دارد.

ایشان در تاریخ هفتم مهرماه سال ۱۳۶۱ در تهران دیده به جهان گشوده است.

اندیشه فولادوند کار هنری اش را در عرصه سینما با بازی نقره در اثر سربازهای جمعه ساخته مسعود کیمیایی استارت زد. ایشان در آثاری از جمله مریم مقدس اپیزودهای سه گانه :
ستاره‌ها، سنگ کاغذ قیچی، چهار انگشتی، سن پترزبورگ، بچه مهندس و همچنین ایراندخت حضور داشته است.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی هومن برق نورد

وی از هنرمندان باسابقه و توانمند سینما، تلویزیون و تئاتر کشور ایران می‌باشد، که در تاریخ پنجم دی ماه سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمده است.

مخاطبین هومن برق نورد را اغلب با ایفای نقش در آثار کمدی می‌شناسند. سال ۱۳۷۴ با مجموعه ابوهیب بهلول، مقابل دوربین قرار گرفت و با اثر یک تکه نان در سال ۸۳ فعالیتش در عرصه سینما کلید خورد.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی ابتسام بغلانی

ابتسام بغلانی یکی از هنرپیشگان سینما، تلویزیون وتئاتر کشورمان می‌باشد.

ابتسام بغلانی در تاریخ هشتم شهریور ماه سال ۱۳۵۴ در خرمشهر به دنیا آمده است.

این چهره فعالیت هنری اش را از نمایش تئاتری آغاز نمود تا به دلیل اینکه به زبان عربی و کردی کاملا مسلط بود با ایفای نقش در مجموعه سرجوخه و خانه امن مطرح شد و با مجموعه سقوط به اوج شهرت دست یافت.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی حسام محمودی

حسام محمودی یکی از هنرمندان سینما و تلویزیون بود، که متاسفانه زمانی که ۳۷ سال سن داشت به خاطر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

ایشان در تاریخ سال ۱۳۶۵ در تهران به دنیا آمده بود و در رشته حقوق قضایی تحصیل کرده بود و همچنین در رشته کارگردانی درس خوانده بود و مدرک دانشگاهی اش را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرده بود.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی نسیم ادبی

نسیم ادبی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون کشور ایران به حساب می‌آید.
این چهره در تاریخ ١۶ شهریور ماه سال ۱۳۵۵ در شهر تهران دیده به جهان گشوده است.

نسیم ادبی کار هنری خود را در عرصه تئاتر از سال ۷۲ استارت زد و پس از آن در سال ۷۵ با ایفای نقش در مجموعه دوقلوها مقابل قاب تلویزیون قرار گرفت.

این هنرمند بعد از یک سال ایفا در تلویزیون فعالیتش را در عرصه سینما با ایفای نقش در اثر زندگی رقم زد.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی ریحانه رضی

ریحانه رضی از هنرمندان تازه کار اهل ایرانی می‌باشد، که در تاریخ بیست و دوم خرداد ماه سال ۱۳۷۰ در شهرستان مهاباد کردستان به دنیا آمده است و اصالتا کرد زبان می‌باشد.

ریحانه رضی فعالیت هنری اش را از نمایش تئاتری استارت زده است و با مجموعه سایبر وارد قاب تلویزیون شد و در فروردین ماه سال ۹۶ با اپیزود بیم و امید در مجموعه روزهای بهتر مقابل دوربین قرار گرفت.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی مریم کاویانی

مریم کاویانی یکی از بازیگران سینماو تلویزیون کشور ایران به شمار می‌رود، که در تاریخ یکم تیرماه سال ۱۳۴۹ در اهواز به دنیا آمده است.

مریم کاویانی در رشته پرستاری درس خوانده است.
ایشان کار هنری خود را در عرصه هنرپیشگی با ایفای نقش در اثر اسپاگتی در هشت دقیقه در سال ١٣٨٣ استارت زد.
این چهره متاهل می‌باشد و از ازدواج نخستش یک پسر نیز دارد، که در در تاریخ سال ۱۳۷۶ به دنیا آمده است.

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس و داستان و اسامی

بیوگرافی کاظم هژیر آزاد

کاظم هژیر آزاد از چهره‌های سینما و تئاتر کشورمان است.

این چهره در تاریخ یکم فروردین ماه سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمده است.

کاظم هژیر آزاد درباره انتقاد تئاتر و موضوعات در رابطه با صنف تئاتر نوشته های بسیاری در مطبوعات انتشار نموده است.
ایشان در حال حاضر یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن هنرمندان خانه تئاتر و هم یکی از اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر به شمار می‌رود.

بیوگرافی گیتا راد در نهش مها

قصه اصلی سریال رحیل مربوط به شخصیتی به نام محا با بازی گیتا راد (عربی) است. او دختری است که برای عمل به وصیت مادرش، به کربلا می‌رود و بعد از بازگشت، به فکر برپایی تعزیه و زنده کردن یاد حضرت زینب(س) می‌افتد آن هم در دورانی که تنها چند سال تا پایان سلسله قاجار مانده و محدودیت‌های محا برای این کار، به‌وضوح دیده می‌شود.
گیتا راد چهره شناخته‌شده‌ای نیست و در این کار، برای اولین‌بار یک نقش جدی را در تلویزیون ایفا می‌کند. محوریت قصه با بازی محا، متمرکز بر نقش زنان و تاثیرگذاری آنها در طول تاریخ است.
در قسمت اول سریال دیدیم که همه در امارت در حال تدارک برای آمدن محابانو هستند و غبار از امارت می روبند. با آمدن محا همه چیز بهم می ریزد اما این دختر جوان سعی می کند هر طور شده وصیت مادرش را عمل کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *