بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

دکتر حمید قره حسنلو کیست حمید قره حسنلو پزشک متخصص تصویربرداری پزشکی می باشد که به اتهام قتل شهید روح الله عجمیان در مراسم چهلم حدیث نجفی به اعدام محکوم شده است.

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو

او متولد ۱۳۴۸ بوده و در آبان ۱۴۰۱ بازداشت و به اتهام افساد فی الارض حکم اعدام محکوم شده است.

دکتر حمید قره حسنلو رادیولوژیست بوده و دارای مدرک دکترای این رشته می باشد و ۲۷ سال سابقه در زمینهپزشکی دارد و دارای دو فرزند می باشد.

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

درباره بازداشت او گفته می شود که در ۱۳ آبان ماه به همراه همسرش دستگیر شده اند.

حمید قره‌حسنلو به همراه همسرش فرزانه قره حسنلو از متهمان قتل روح الله عجمیان در کرج میباشند.

ماجرای جرم

در آبان ۱۴۰۱ تجمع هایی در اتوبان کرج به سمت قبرستان بهشت سکینه صورت گرفته بود که در این اغتشاشات یکی از ماموران بسیج به نام روح الله عجمیان به قتل رسید اتفاقی که در مراسم چهلم حدیث نجفی در شهر کرج رخ داده بود

گفته می شود که دکتر حمید قره حسنلو از متهمان قتل روح الله عجمیان در گذشته کرج بوده که در شکنجه و آزار این مامور بسیجی مشارکت داشته است و حالا به اتهام افساد فی الارض به اعدام محکوم گردیده است .

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

15 سال زندان برای فرزانه قره‌حسنلو

همسر فرزانه قره‌حسنلو نیز به دلیل همراهی همسرش به ۱۵ سال زندان محکوم شده است حکم اعدام پزشک جوان با واکنش‌های زیادی روبرو شده است از جمله جامعه پزشکی و برخی از کاربران شبکه های اجتماعی حکم اعدام او را سخت گیرانه عنوان کردند.

همچنین ببینید:

شرح حادثه در دادگاه

حمید قره حسنلو در دادگاه گفته که ماهی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون درامد دارد و به صورت ناخواسته در اعتراضات گوهردشت شرکت کرده و صحنه ضرب و جرح شهید عجمیان را مشاهده کرده است او می‌گوید که همسرم از من خواست خود را کنار اتوبان پارک کنم و به سوی اغتشاشگران بروم و به آنها بگویم که این بسیجی را کتک نزنند و من بدون اینکه منظوری داشته باشم فیلم گرفته‌ام.

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

قاضی به او میگوید شما جمعیت را کنار زده اید تا صحنه فیلمبرداری بهتر باشد کسی که هیچ ماموریتی نداشته باشد چرا باید اینقدر در فیلمبرداری دقت کند و همسرتان در بازجویی اعتراف کرده که شما یک لگد به پیکر شهید زده اید.

نماینده دادستان همچنین به دکتر حسنلو می‌گوید عینک شما هنگام لگد زدن به پیکر شهید رجبیان در محل حادثه افتاده است برتر کفشتان آغشته به خون شهید عجمیان بوده درباره اینکه توضیحی دارید بدهید.

ومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شکنجه و شهادت سیدروح‌الله عجمیان روز پنج‌شنبه برگزار شد. متهمانی که در این جلسه به اتهامات آنان رسیدگی شد، یک زن و شوهر بودند که در فیلم‌های ضرب‌و‌شتم شهید حضور داشتند. پزشک بودن مرد و نیز حضور خانوادگی در اغتشاش و شکنجه نیروی بسیجی باعث شد دادگاه این دو نفر و هویت آنها، مورد توجه فعالان مجازی قرار بگیرد.
در روز‌های پس از آشوب در اتوبان کرج- قزوین که به بهانه چهلم حدیث نجفی که مدعی مرگ او در اغتشاشات بودند، رخ داد، رسانه‌های حامی آشوب با هیاهویی بسیار خبر از بازداشت یک زن و شوهر پزشک به دلیل شرکت در این مراسم دادند. حمید و فرزانه قره‌حسنلو نام این زن و شوهر بود که تصاویر خصوصی متعددی از آنان در رسانه‌های معاند منتشر شد تا القای مهربانی و صمیمیت و مظلومیت کند.

بیوگرافی دکتر حمید قره حسنلو و همسرش فرزانه قره حسنلو + ماجرای اعدام

هفتم آذر هم رادیو زمانه خبر داد که حمید قره‌حسنلو به دلیل ضرب و شتم و شکنجه در زندان دچار پارگی ریه و خونریزی داخلی شده است تا حدی که «مشکل تنفس پیدا کرده بودند.» رادیو زمانه مدعی شده بود: «هفته گذشته به دلیل وخامت اوضاع باز مجدداً وی را به بیمارستان منتقل می‌کنند و در این چند روز گذشته دو عمل جراحی انجام می‌شود. ریه‌های او پر از خون است و بدون دستگاه امکان تنفس ندارد. یک جراحی دیگر هم باید انجام بدهد و در حال حاضر در آی‌سی‌یو بستری است.»
با این حال او سه روز بعد، یعنی پنج‌شنبه، ۱۰ آذر در صحت و سلامت کامل در جلسه دادگاه حاضر و دروغ نامناسب بودن وضعیت جسمی عیان شد. رادیو زمانه همچنین گفته بود که آن‌ها از حق داشتن وکیل محروم مانده‌اند که دادگاه با حضور وکیل آنان برگزار شد. از سویی، جلسه دادگاه نشان داد این دو نفر به دلیل شرکت در مراسم چهلم حدیث نجفی بازداشت نشده‌اند، بلکه به دلیل مشارکت در شکنجه شهید سیدروح‌الله عجمیان، در همان شب حادثه در منزل‌شان بازداشت شده‌اند.
فیلم‌های جدیدی از صحنه حادثه در گوشی موبایل حمید قره‌حسنلو موجود بوده که نشان می‌دهد او به طور جدی مشغول فیلمبرداری از شکنجه شهید بوده است. پزشک بودن متهم و منافات اقدامات او با همه اصول انسانی و از همه مهم‌تر «قسم پزشکی» باعث شده است تا موجی مجازی علیه این فرد شکل بگیرد. برخی هم با اشاره به این عبارات که جای دانشجو در زندان نیست، جای خبرنگار در زندان نیست، جای پزشک در زندان نیست و جای هنرمند در زندان نیست که این روز‌ها زیاد بیان می‌شود، نوشته‌اند آیا جای کسی که قسم پزشکی خورده، حضور در شکنجه یک بسیجی است؟ آیا جای لگد یک پزشک، بدن یک انسان است؟

9 نظر

 1. ننگ بر حميد قره حسنلو که سوگند پزشکي اش را به مصی علی‌نژاد خودفروش فروخت

 2. باید به شدت مجازات بشوند البته بر اساس قانون واقعا امیدوارم بر حسب جرم به اشد مجازات محکوم بشن
  تشخیص این موضوع با قاضی محترم هست

 3. پردیس کیانی

  بنظر شما آدم ۵٣ ساله را میشود گفت پزشک جوان؟
  چرا شما هم با افزودن عنوان جوان به این فرد میخواهید ترحم مردم را برانگیزید این آدم فقط ٢٧ سال سابقه کار داره!

 4. علی سلماسی

  جلاد های داعشی ، وقتی گرفتار می‌شوند، صدای گوسفندان را در می آورند ، اینها باید تو صحنه جرم زنده زنده پوستشون کنده بشه تا عبرتی برای آیندگان باشند ‌

 5. فقط اعدام برای این وحشی های جنایتکار که با هلهله آدم کشی می کردند کافیه

  جمهوری اسلامی هم با این وحشی کاری ها سقوط نمی کنه

  این پزشک قاتل هم اعتقاد درست حسابی نداشت و از منحرفین اعتقادی دراویش بود

  لعنت خدا بر مخالفین اسلام

 6. اگ لگد زده یا حتی بی تفاوت بوده نسبت ب شهادت اون شهید باید مجازات بشه .تو ک از محنت دیگران بی غمی نشاید ک نامت نهند ادمی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *