بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی +فرزندان و عکس

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی +فرزندان و عکس

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش

سعید آقاخانی (Saeed Aghakhani) بازیگر و کارگردان متولد سال 1350 در بیجار کردستان است. او لیسانس بازیگری تئاتر داشته و از سال 1372 تا کنون در عرصه بازیگری و کارگردانی فعالیت دارد.

سعید آقاخانی بیش از 20 سال با خانمی به نام گلرخ حقیقی ازدواج کرده است. همسرش اهل شیراز است و حاصل ازدواج آنها 2 دختر به نام خورشید و دریا می باشد.

سعید آقاخانی نورالدین خانزاده کیست

سعید آقاخانی با ساخت سریال نون خ به محبوبیت زیادی دست یافت و حالا دیگر او را به نام نورالدین شخصیت اصلی سریال نون خ میشناسند این سریال در 5 فصل تولید شد و استقبال بسیار زیادی از آن سورت گرفت.

بیوگرافی سعید آقاخانی و دخترش و فرزندان عکس و تصاویر

تا به حال کار های طنز بسیار زیادی انجام داده است و به همین دلیل توانسته جایگاه ویژه ای را در دل مخاطبان تلویزیون به دست اورد.

او علاوه بر اینکه بازیگر کمدی بسیار توانمندی است یکی از نویسنده ها و کارگردانهای درجه یک سینما و تلویزیون نیز میباشد که تا به حال فیلمهای بسیار زیادی نیز ساخته است و مورد توجه مردم نیز قرار گرفته است.

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی + دختران سعيد آقاخاني

زندگی شخصی سعید آقاخانی Saeed Aghakhani

وی متولد سال 1350 که در بیجار کردستان دیده به جهان گشوده است .

ایشان بازیگر و نویسنده و کارگردان سینما و تلوزیون و تئاتر می باشد که مدرک خود را از دانشگاه تهران گرفته است.

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی +فرزندان و عکس

ورود به عرصه بازیگری با مهران مدیری

وی در سال 1372 با مجموعه طنز پرواز 75 به کارگردانی آقای مهران مدیری وارد حرفه بازیگری شد که با بازیگرانی همچون نصرالله رادش و رضا عطاران هم بازی بوده است که این طنز در دهه فجر ازشبکه سوم سیما پخش شد که این مجموعه طنز به عنوان دومین نقزه عطف طنز تلوزیونی میتوان دانست .

بیوگرافی سعید آقاخانی همچنین در سال 73 در مجموعه طنز دیگری بازهم به کارگردانی مدیری به عنوان ساعت خوش به ایفا نقش پرداخت و شهرت ایشان در این مجموعخ با سکانس سعید وخان دایی جان به شهرت رسید که هفته ای یکبار از شبکه دوم سیما به روی آنتن میرفت که این مجموعه شامل طنزهای کوتاه به همراه نکات خاص و متفاوت بود.

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی + دختران سعيد آقاخاني

ورود به عرصه سینما

بیوگرافی سعید آقاخانی درسال 1388 با بازی در فیلم بعداز ظهر سگی اولین فیلم سینمایی خود را به نمایش گذاشت که به کارگردانی مصطفی کیایی با نقش آفرینی رضا عطاران و بهاره رهنما و مجید صالحی و علی صادقی همراه بود .

اولین تجربه کارگردانی سعید آقاخانی

ایشان اولین تجربه کارگردانی خود را در سال 1388 با سریال عید امسال شروع کرد که این مجموعه در ایام نوروز 88 ساعت 20ازشبکه تهران پخش میشد.

بعد از آن در مجموعه تلوزیونی زن بابا و راه در رو و خوش نشین ها درسال 1389کارگردانی کرد.

در مجموعه راه در رو علاوه بر کارگردانی نقش بازیگر راهم داشت که درسال1390تهیه و در نوروز از شبکه 3 پخش شد.

همچنین ببینید:

کارگردانی در سینما

اولین تجربه کارگردانی سعید با فیلم لامپ 100رقم خورد .که به عنوان فیلم های راه یافته به سی و دومین جشنواره فیلم فجذ در سال 1392 در بخش نگاه نو بود.

سعیده آقاخانی توانست در سب و سومین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای ایفا نقش در فیلم خداحافظی طولانی بدست آورد که فیلمی به ارگردلنی فرزاد موتمن و نویسنده آن اصغر عبدالهی بود که درسال 1393 ساخته شد.

بیوگرافی سعید آقاخانی +تصاویر سعيد آقاخاني

جوایز و افتخارات سعید آقاخانی

در سی دومین دوره جشنواره فجر سیمرغ بلورین را برای ایفا نقش در فیلم خداحافظی از آن خود کرد

ازدواج و همسرش گلرخ حقیقی

ایشان متاهل و سالها پیش با خانمی به نام گلرخ حقیقی ازدواج کرده است.

حاصل ازدواج انها 2 دختر بنام خورشید و دریا است.

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی + دختران سعيد آقاخاني

و فیلم نوروزی امسال شب یک به جای پایتخت سریال طنز دیگر با کارگردانی سعید آقاخانی به نام (ن.خ) که 16 قسمت 50 دقیقه ای هرشب ساعت 22 از شبکه یک سیما در ایام نوروز سال 1398 پخش میشود.

رزومه هنری سعید آقاخانی

اولین همکاری سعید آقاخانی در عرصه بازیگری در کنار آقای مهران مدیری بود پرواز ۵۷ یکی از مجموعه های طنزی که توسط آقای داوود اسدی و ارژنگ امیرفضلی نویسندگی می شد و در سال ۱۳۷۲ از شبکه اول سیما پخش شد

بسیاری از بازیگران سرشناس کمدی و طنز کشورمان در این مجموعه به ایفای نقش می پرداختند رضا عطاران و فاطمه هاشمی و نعیمه نظام دوست و نصرالله رادش و یوسف صیادی از جمله افرادی بودند که در این مجموعه به شهرت رسیدند

عکس جوانی سعید آقاخانی

یک سال بعد باز هم با پیشنهاد مهران مدیری در مجموعه ساعت خوش هنر نمایی کرد ساعت خشک از محبوب ترین برنامه های تلویزیونی بود که در قالب طنز توسط مهران مدیری ساخته شد و هفته یک بار از شبکه دوم سیما به روی آنتن می رفت

همچنین ببینید:

این مجموعه هم بسیاری از کمدین های سینمای ایران را در خود جای داده بود حمید لولایی و رضا عطاران و نصرالله رادش و داوود اسدی و سعید آقاخانی و یوسف صیادی از جمله افرادی بودند که در این مجموعه هنرنمایی می کردند.

بیوگرافی سعید آقاخانی

کارگردانی سریال نون خ

آخرین فعالیت تلویزیونی ایشان مجموعه طنز نون خ می باشد که کارگردانی آن را بر عهده گرفته و در آن نیز بازی می کند و نقش نورالدین برعهده دارد او برای اولین بار است که با فرهنگ و آداب و رسوم کردستانی سریال ساخته و بدون شک مورد توجه قرار خواهند گرفت

این مجموعه در ایام نوروز ۹۸ از شبکه اول سیما بر روی آنتن رفته و استقبال بسیار زیادی از آن به عمل آمده است

بیوگرافی سعید آقاخانی و دخترش و فرزندان عکس و تصاویر

گفتگو با سعید آقاخانی درباره نون خ

نون.خ در قسمت نخست خود شتاب‌زده به سراغ نوروز رفت و به قول شما زمان کم اجازه نداد خیلی از مناطق بکر و دیدنی و خیلی از اهداف‌تان هم پیش برود. حالا ماه مبارک رمضان نوعی امتیاز است که زمان بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ وجه تمایز “نون.خ” ۲ نسبت به “نون.خ”۱ در چیست؟

اتفاق خاصی نمی‌افتد آنقدر وجه تمایز ندارد با قصه قبلی؛ کاراکترها همانند تقریباً ادامه همان قصه است. همان کاراکترها و شخصیت‌ها قصه را دوباره تعریف می‌کنند بیشتر فضا و لوکیشن‌هایمان متنوع شده‌اند. فرصت بیشتری داریم، چون در منطقه‌ایم خیلی فضاسازی بهتری را مخاطب ببیند و زیبایی‌های اینجا هم تصویر می‌شوند.

چقدر این رویه خروج از لوکیشن‌های آپارتمانی و آمدن به فضاهای بکر و دیدنی می‌تواند به تبلیغ گردشگری ایران کمک کند و تأثیری در جامعه بگذارد؟

من خودم احساس می‌کنم تماشاچی آنقدر لوکیشن‌های آپارتمانی و فضای تهران را دیده، خسته شده است. با تنوع ایجاد کردن و آمدن به اقلیم‌های مختلف، مخاطب جذب می‌شود. آمدن به این فضاها خیلی به لحاظ بصری و فرهنگی، کمک می‌کند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ بازیگرو همسرش

بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی بازیگر

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه بازیگر

بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر و همسرش

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی

چقدر در این شرایط اقتصادی و تعدد درام‌ها و سریال‌های تلخی که روی آنتن رفته و می‌روند به سمت فیلمسازی طنز برویم به جذب مخاطب کمک می‌کند و در واقع حالِ مردم را خوب می‌کند؛ چقدر شما را برخی از محدودیت‌ها و فشارهای مختلف درونی و بیرونی گرفتار کرده است که به شوخی‌ها و طنزها برمی‌گردد و چقدر باید نویسنده و کارگردان را حمایت کنند تا دست‌شان برای ساختن طنز باز باشد؟

محدودیت‌ها در این زمینه زیاد است یعنی بیشتر آن معطوف به تلوزیون و ممیزی نمی‌شود. بیشتر در واقع صنوف‌ و قومیت‌هایند؛ اینها خیلی مشکل دارند و با مراقبت و دقت خاصی باید حرکت کنیم تا شوخی‌ها و طنزها تبدیل به توهین نشود؛ این اتفاقات آنقدر دست و پا را می‌بندد و کار را برای ما سخت می‌کند که همواره هراس داریم نکته‌ای یا چیزی به کسی بربخورد. البته در سری قبل هم به این نکته توجه کردیم و طوری قصه‌مان را روایت کردیم که به جای احساس تمسخر، همه درکنار هم با دیدن اتفاقات مختلف نمایشی، لذت ببرند. در این سری هم کاراکترهایمان را طوری طراحی کردیم که به گونه‌ای باشند به کسی برنخورد و مشکلی پیش نیاید؛ اساساً کار طنز، کار سختی است. تلویزیون در این مسیر خیلی تلاش می‌کند همیشه کار طنز داشته باشد؛ برخی اوقات طنزها موفقند و در برخی مواقع هم موفق نمی‌شوند.

بیوگرافی سعید آقاخانی و همسرش گلرخ حقیقی + دختران سعيد آقاخاني

نون.خ را ادامه می‌دهید؛ شنیدیم که قرار است زمینه‌ها برای ساخت فصل سوم هم فراهم شود؟

ما امیدواریم؛ نون.خ اگر ادامه پیدا کند هم با قوم کُرد ادامه می‌دهد و تا آخر کُرد می‌مانیم. امیدوارم بتوانیم فصل دوم را بخوبی بسازیم؛ ۵ ماه تصویربرداری داریم و اینجا به شدت سرد است؛ جالب است بدانید دو شب پیش در برف ماندیم و راهداری راه را برایمان باز کرد. یک مقداری سخت است و امیدواریم کار خوبی شود؛ مردم دوست داشته باشند تا به سراغ سری‌های بعد برویم.

ما قصه‌مان را نوشتیم و آماده است؛ اصلاً ربطی به سفارش استانداری و جایی دیگر ندارد؛ قرار هم نیست کار عجیب و غریبی را ببینید یا موضوعاتی را بزرگ کنیم کار ما ملی است. همچون سری اول “نون.خ” قصه‌ای داریم که تمام ایران دوستش داشته باشند و ربطی به این ندارد گویش و لهجه و لوکیشن در کرمانشاه است همه‌چیز معطوف یک منطقه‌ای از ایران شود؛ موضوعات‌ کاملاً ملی داریم و اینها نماد و جاذبه‌هایی از این منطقه زیبای ایران است که ما نشان می‌دهیم.

عکس خنده دار سعید آقاخانی عادل فردوسی پور

تلویزیون نواقص داشت اما تمام تلاشش‌ را هم کرد

این کارگردان که این روزها سریال «روزهای بد به در» را کارگردانی می‌کند، در ابتدا درخصوص وضعیت تلویزیون در سالی که گذشت، گفت: شرایط ما در سالی که گذشت فقط مربوط به تلویزیون نمی‌شد، شرایط اقتصادی به گونه‌ای بود که کل مملکت را تحت فشار آورد. به هر حال تلویزیون هم جزو همین مملکت است و حال به دلیل مشکلاتی که داشت دچار ضعف شد؛ البته یکسری نواقص هم داشت اما تمام تلاشش‌ را کرد تا حرکت درست و مثبتی را هم انجام دهد. خیلی اتفاق‌ها هم افتاد اما به هر حال قطعا به خاطر آن کمبودها مشکلاتی هم داشت.

همچنین ببینید:

بیوگرافی علی صالحی بازیگر و همسرش

بیوگرافی ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در سریال نون

بیوگرافی صهبا شرافتی بازیگر نقش روناک در سریال نون خ

بیوگرافی نسرین مرادی بازیگر و همسرش

بیوگرافی پاشا جمالی بازیگر و همسرش

شرایط تلویزیون خوب نباشد باز هم کارمان را انجام می‌دهیم

سعید آقاخانی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تا به حال چگونه توانسته است با شرایط‌ خوب و بدی که در طول کار برایش به وجود آمده است، کنار بیاید و کار خود را در تلویزیون ادامه بدهد؟ پاسخ داد: یک زمانی است که شرایط خوب است و کار می‌کنیم، یک زمانی هم که شرایط خوب نباشد باز هم باید کارمان را انجام دهیم به جهت اینکه مردم بیرون از گود تلویزیون، از هیچ چیزی خبر ندارند، اینکه شرایط ما چگونه است. آن‌ها انتظار دارند ما برنامه‌ای داشته باشیم که آن‌ها را سرگرم کنیم و بخندانیم.

کارگردان سریال «زن بابا» همچنین به این نکته اشاره کرد که ما در تلویزیون وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم حال شرایط تلویزیون خوب باشد و یا بد باشد. این مسئله فرقی برای ما نمی‌کند.

بیشتر دوست دارم مردم را بخندانم

آقاخانی همچنین گفت: کار کمدی نه تنها در اینجا بلکه در هیچ کجای دنیا جدی گرفته نمی‌شود. طبیعت ما اینگونه است. جدی گرفته نمی‌شود ولی واقعا برایم مهم نیست چون بیشتر دوست دارم مردم را بخندانم. زندگی‌های الان به خودی خود سخت شده است در نتیجه اگر بشود یک باری از روی دوش مردم برداشت حتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اندازه یک لحظه برایم خیلی مهم است و ما تلاش‌مان را می‌کنیم این اتفاق بیافتد. حال اینکه شرایط بد باشد و طنز را جدی بگیرند یا نگیرند؛ این برایم مهم نیست.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. ماه تولدش اسفنده .ماه تولد رو هم بنویسید .خیلی مهمه اول سال یا آخر سال بدنیا اومدن رو هم بنوسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *