بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

سعید اکبری کیست و اهل کجاست

سعید اکبری متولد ۷ شهریور ۱۳۷۸ ‏در تهران، ایران با قد ۱٫۷۳ متر، مجری و گوینده تلویزیون اهل است. او که دارای مدرک تحصیلی لیسانس روزنامه نگاری ورزشی و فوق لیسانس علوم ارتباطات دانشگاه آزاد تهران شمال است، در حال حاضر در صدا و سیما فعالیت ندارد و مدتی است از اجرا در تلویزیون کناره گیری کرده است. متاهل است و ازدواج کرده و فعالیت های رسانه های خود را با اجرا در برنامه های تلویزیونی در زمینه ورزشی و برنامه صبح بخیر ایران آغاز کرده است.

سعید اکبری مجری تلویزیون و صداوسیما میباشد او متولد 7 شهریور ماه 1364 در تهران میباشد و به عنوان مجری تلویزیون و ورزنامه نگار شناخته میشود در این صفحه از مجله خبری شبونه به بیوگرافی وی خواهیم پرداخت.

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

بیوگرافی سعید اکبری مجری

سعید اکبری از مجریان سرشناس تلویزیونی بوده که سالها در زمینه اجرا و روزنامه‌نگاری فعالیت داشته است.

او متولد ۷ شهریور ۱۳۶۴ در تهران بوده و در حال حاضر دارای لیسانس روزنامه‌نگاری ورزشی و فوق لیسانس علوم ارتباطات است او را بیشتر به عنوان روزنامه‌نگار و مجری ورزشی می شناسند سال‌های زیادی است در عرصه اجرا در تلویزیون فعالیت داشته است.

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

سوابق

سعید اکبری در سال ۱۳۸۱ کار خود را در زمینه روزنامه‌نگاری آغاز کرد و با روزنامه ایران ورزشی اولین گام خود را در زمینه روزنامه نگاری برداشت.

سال ۱۳۹۸ در روزنامه‌ها و رسانه‌های مختلف فعالیت می‌کرد مدتی به عنوان سردبیر بخش ورزشی برنامه سلام صبح بخیر از شبکه اول سیما پخش میشد منصوب گردید.

مصاحبه هایی با رضا قوچان نژاد و جواد نکونام و امیر علی اکبری در تلویزیون انجام داد مورد توجه قرار گرفت چرا که بخش‌هایی از مصاحبه های او با این چهره ها در فضای مجازی منتشر شد.

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

در نهایت موفق شد اولین تجربه حرفه ای خود را به عنوان مجری در تلویزیون با برنامه سلام صبح بخیر به دست آورد ایشان تجربه همکاری با مجری های سرشناسی همچون وحید یامین پور ، عبدالله روا و شاهین جمشیدی و زهره سادات هاشمی و سید حسین حسینی در کارنامه دارد.

افشاگریها

مهمترین حواشی که برای فعالیت‌های او به وجود آمده است مربوط به افشاگری قرارداد ۳ میلیون یورویی ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی ایران بود که حسابی در فضای مجازی جنجال به پا کرد ایشان با شجاعت علیه مهدی تاج رئیس وقت فدراسیون فوتبال نشان داد که از مجریان کاربلد و شجاع صدا و سیما است و همچنین به صورت رسمی برای اولین بار در تلویزیون اعلام کرد که علت برکناری علی دایی از تیم ملی ایران شخص محمود احمدی‌نژاد بوده خبری که تا پیش از این به صورت مخفیانه و یا غیر رسمی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها مطرح می شد.

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

سمت های دیگر سعید اکبری

1-خبرنگار روزنامه ایران ورزشی 1381-1385

2-خبرنگار روزنامه همشهری 1385-1388

3-خبرنگار روزنامه خراسان 1388-1391

4-خبرنگار روزنامه خبرورزشی 1391-1400

5-خبرنگار روزنامه جام جم 1398- تا امروز

6-مدیر روابط عمومی باشگاه نساجی 1396-1397

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

تا به حال میهمان تان سوتی بد داده؟

بله ، مثلاً هاشم بیک زاده قرار بود تولد دخترش تیارا را تبریک بگوید ولی اشتباه تولد آن یکی دخترش تیام را روی آنتن تبریک گفت! بعداً متوجه شدم این مسئله برایش شر شده چون تیارا از صبح پای تلویزیون بود که تبریک پدرش را بشنود. به دختر هاشم گفتند بگو استقلالی نیستی و طرفدار پرسپولیس هستی

همچنین ببینید:

⚡️بیوگرافی کیمیا گیلانی مجری تلویزیون

⚡️بیوگرافی پیمان طالبی مجری برنامه طبیب

⚡️بیوگرافی محمدرضا شهبازی

⚡️بیوگرافی داوود عابدی مجری و خبرنگار

اتفاقاً دختر کوچکش یک بار در برنامه شما گفت پرسپولیسی است!

این داستان دارد (خنده). بچه های پرسپولیسی در پشت صحنه شیطنت کردند و به دختر هاشم گفتند بگو استقلالی نیستی و طرفدار پرسپولیس هستی. خلاصه که هاشم بعد از برنامه به دخترش می گفت آبرویمان را بردی.

یکی از جنجال ترین اتفاق ها در این زمینه حرف هایی بود که حسین کلهر در فصل اول برنامه درباره لوگوی استقلال به زبان آورد.

من معتقدم اجرا در فضای ورزش هم یک فرصت است هم یک خطر. گاهی شما بیشتر در خطر هستید. مخصوصاً اگر روی آنتن بگوئید طرفدار استقلال هستید یا پرسپولیس. در آن صورت طرفداران تیم مقابل بیشتر روی شما حساس می شوند و حتی اگر حرف منطقی بزنید ، آن را به موضوع طرفدار بودن تان ربط دهند. در آن ماجرا حسین کلهر تصور می کرد شوخی عادی کرده و شاید خیلی از خطرات این فضا آگاه نبود و البته به خاطر آن اتفاق عذرخواهی کرد.

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

پس شما مخالف هستید مجری روی آنتن بگوید طرفدار کدام تیم است؟

من نمی توانم بگویم آیا مجریان دیگر که این حرف را زده اند ، کارشان درست بوده یا نه؟ و شاید دلایلی که دارند ، برای خودشان موجه باشد. به لحاظ کاری اما معتقدم جانبداری از یک تیم می تواند شما را در موقعیتی قرار دهد که حرف تان خریدار کمتری داشته باشد. اگر شما نظر درستی هم بدهید سریعاً آن را به طرفداری شما ربط می دهند و دلیلی پیدا می کنند که آن را نقض کنند.

همچنین ببینید:

 

اخیراً دختر حسین ماهینی هم در برنامه شما شعار منشوری درباره استقلال داد که آن هم جنجال ساز شد.

بچه ها به حساسیت های موجود واقف نیستند و گاهی برداشت متفاوتی از بعضی کلمات دارند. در برنامه زنده هم این چیزها پیش می آید. ولی جا دارد از استقلالی ها تشکر کنم به خاطر رفتاری که بعد از برنامه داشتند.

اتفاق غیرمنتظره ای برایتان روی آنتن رخ داده است که برای خودتان جالب باشد؟

جالب ترین آنها روزی بود که گوشی فیروز کریمی روی آنتن زنگ خورد و جواب داد. ویدئوی این اتفاق خیلی وایرال شد و بعضی ها می گفتند هماهنگ شده بود ولی اصلاً چنین چیزی نبود. ایشان در این ساعت قراری داشت اما چون بخش ورزش دیرتر آغاز شد دوستشان زنگ زد و جواب دادند که دیر می رسند. سلام ما را هم به رفیقشان رساندند!

برخلاف برخی مجری های ورزشی شما تا امروز نظر جنجالی درباره تیم های استقلال و پرسپولیس نداشتید. ملاحظات را رعایت می کنید؟

انتقادهایی به بازیکنان ، مربیان یا مدیران و مسئولان هر دو تیم داشته ام اما تلاش می کنم نظر شخصی در این زمینه ها مطرح نکنم. مثلاً همواره منتقد شدید این نوع رفتار در قراردادهای بازیکنان خارجی بوده ام و انتقاد جدی به دو باشگاه داشته ام.

 

بیوگرافی سعید اکبری مجری تلویزیون و همسرش +حواشی و جنجال ها

اتفاقاً هواداران نسبت به نظرات انتقادی خیلی واکنش نشان نمی دهند ، بیشتر نسبت به تکه پرانی و کل کل های مرسوم هواداران از سوی برخی مجریان حساسیت نشان می دهند.

بله. من خودم تلاش می کنم اگر موضوعی را هم می خواهم طرح کنم آن را در قالب سوال از مهمان برنامه مطرح کنم. غالباً هم موضوعات و مهمانان به روز داریم و در قالب گفتگوی صبحگاهی با مهمانان ، تلاش می کنیم برخی مسائل جدی را هم مطرح کنیم. در صفحه شخصی ام در فضای مجازی خیلی مخاطبان پیام هایی را می دهند و واقعاً اگر ابهامی برای آن ها به وجود آمده باشد حتماً تلاش می کنم به آن ها پاسخ دهم و ابهامات را رفع کنم. بالاخره وقتی در مقام مجری حضور داری ، باید حساسیت های هواداران را هم درک کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *