بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل کجاست

بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل کجاست

علی شریفی زارچی استاد دانشگاه و نخبه ایرانی است او در سال 1379 در المپیاد جهانی کامپیوتر موفق شد به تیم ملی دانش آموزی ایران دعوت شود و در مسابقات جهانی مدال طلا را کسب کند علی شریفی زارچی دارای دکترای مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران میباشد و دوره‌های پژوهشی و پسادکتری را در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا پشت سر گذاشته‌است.

علی شریفی زارچی در شهریور ۱۴۰۱ به عنوان  رئیس کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب شد این کمیته بزرگترین و معتبرترین مرجع علمی کامپیوتری در جهان میباشد.

علی شریفی زارچی کیست

علی شریفی زارچی دانش‌آموخته‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران است. او دوره‌های پژوهشی و پسادکتری را در آلمان و آمریکا پشت سر گذاشته‌است.

او از سال ۱۳۹۰ تاکنون به عنوان پژوهشگر بیوانفورماتیک در پژوهشگاه رویان و همچنین از سال ۱۳۹۵ به عنوان عضو هیئت علمی دانشکدهٔ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار است. او در دوران ریاست جمهوری روحانی در ایران با سمت رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مشغول به فعالیت بوده‌است. او از نظر برخی افراد به‌عنوان یک صدای برجسته در حوزه‌های آکادمیک و سیاسی در ایران شناخته می‌شود.

شریفی زارچی از سال ۱۳۹۵ به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار شد.

علی شریفی زارچی کیست بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف با سوابق او و علی شریفی زارچی اهل کجاست؟

بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل کجاست

بیوگرافی علی شریفی زارچی

وی  یکی از اساتید دانشگاه دانشگاه صنعتی شریف تهران بوده که در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده است.

تحصیلات

او دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس این رشته می باشد.

علی شریفی زارچی خود را از دانشگاه صنعتی شریف اخذ نموده و دارای دکترای بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران می باشد.

بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل کجاست

سوابق

شان از سال ۱۳۹۰ موفق شد در زمینه پژوهشی فعالیت حرفه‌ای داشته باشد و به عنوان پژوهشگر بیوانفرماتیک شناخته می شود.

او سال ها سابقه پژوهش در پژوهشگاه رویان را در کارنامه دارد در سال ۱۳۹۵ به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر صنعتی شریف به فعالیت پرداخت او همچنین علاقه زیادی به کارگیری الگوریتم هوش مصنوعی در بیوانفرماتیک دارد.

همچنین ببینید:

وی دوره های پژوهشی و پسادکتری را در Max Planck Institute آلمان و Colorado State University آمریکا پشت سر گذاشته است.

  • اولین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوانفورماتیک ایران (عضو کمیته علمی – هیات داوران)
  • دانشگاه صنعتی شریف (عضو هیات علمی)

بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل کجاست

اخراج از دانشگاه

در شهریورماه 1402 دانشگاه صنعتی شریف همکاری اش را با علی شریفی زارچی قطع کرد.

در همین حال سعید بهزادی‌پور، دبیر هیئت اجرایی جذب اساتید دانشگاه شریف در توضیح جزئیات این خبر گفت: اساتیدی که به‌صورت پیمانی همکاری‌شان با دانشگاه شروع می‌شود تا مدت ۵ سال فرصت دارند که برای تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانی به رسمی آزمایشی اقدام کنند و پس از این مهلت، عضو هیئت علمی باید درخواست تمدید عضویت پیمانی بدهد که تحت شرایطی قابل پذیرش خواهد بود.

مهلت پنج ساله قرارداد پیمانی دکتر شریفی‌زارچی به‌عنوان استادیار پیمانی دانشگاه، بهمن‌۱۴۰۰ به پایان رسید که از ۹ ماه پیش از آن، دانشگاه در فواصل مختلف، سه مرتبه با ارسال نامه‌هایی از وی دعوت کرد که درخواست تمدید عضویت پیمانی خود را به همراه مستندات فعالیت‌های علمی ارائه کند که متأسفانه علی‌رغم این درخواست‌ها و پیگیری‌های شفاهی مکرر، اقدامی از سوی وی صورت نگرفت.

حواشی اخراج

حالا قطعات پازل کنار هم چیده شده است. پازلی که نشان می‌دهد نظام علم در حال یک تغییر اساسی است. تغییراتی که محسن رنانی آن را انقلاب فرهنگی دوم نام می‌نهد.

او با اشاره به همان نامه جذب مخفی 1500 عضو هیأت علمی همسو در دانشگاه‌ها نوشت که اگر این نامه صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد نوعی انقلاب فرهنگی دوم از سال 1401 علیه نظام علم شروع شده است و اکنون وارد مراحل عملیاتی تهاجمی‌تر و و آشکار خودش می‌شود. اما فراموش نمی‌کنیم که که مثل همه پدیده‌های دیگر تاریخ، انقلاب فرهنگی اول، نوعی تراژدی بود و این دومی قطعا کمدی خواهد بود. چرا کمدی؟ چون این شیوه تسخیر دانشگاه‌ها، یا پیشاپیش شکست می‌خورد یا اگر هم موفق شود، دانشگاه را به بهشت کوتوله‌ها تبدیل می‌کند. آنگاه دانشگاه مرجعیت علمی خود را از دست می‌دهد.

 رئیس کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر

علی شریفی زارچی بعد از اخراج از دانشگاه شریف و حواشی که برای او به وجود آمد در توییتر اعلام کرد که به عنوان رئیس کمیته علمی بین المللی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب شده است انتخاب او در حالی صورت گرفته که دو رقیب از کشورهای ایتالیا و کانادا و سوئیس داشته است که در نهایت ۸۷ کشور به علی شریفی زارچی به عنوان رئیس کمیته علمی بین المللی المپیاد جهانی کامپیوتر رای داده است.

 

آرش میراحمدی بازیگر درگذشت بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *